Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma artık daha önceki yıllara göre kırma dökme yapılmadan açılmaktadır. İstanbul Tesisat olarak lavabo tıkanıklığını açmak için kameralı cihazlarla çalışmaktayız. Firmamız kendini sürekli yenileyerek çıkan en son sistem su kaçağı kontrol ekipmanlarını bünyesinde bulundurur. Ekiplerimiz tıkalı olan lavabo giderinize önce makineyle açtıktan sonra kamerayı salıp lavabo giderinin neden tıkandığı hakkında size rapor verdikten sonra kırma dökme yapılmadan lavabo tıkanıklığı açma işlemine geçilir.
Ev ve iş yerinizde meydana gelmiş olan lavabo tıkanıklığı bir hayli canınızı sıkmaktadır. İstanbul Tesisat olarak kendi alanımızda sürekli teknolojik yenilikleri takip edip size daha iyi hizmet sunabilmek için evinizde meydana gelmiş olan lavabo tıkanıklığını kırmadan sadece kameralı cihazlarla müdahale edilmektedir.
Lokantalarda ve otellerde meydana gelen mutfak lavabo tıkanıklıkları en sık rastlanan yerlerdir. Bu tıkanıklıkların sebebi ise ya döşenen yanlış tesisat yada giderlerden akıtılan yağlı maddelerden dolayı mutfak lavabo tıkanıklığı meydana gelmektedir. Mutfak lavabo tıkanıklığını açmak için kendi alanında profesyonel olan ekiplerimiz önce kameralı cihazla tespiti yapılıp daha sona tespiti yapılan noktaya robot makineyi salarak tıkanıklık açılma işleme geçilmektedir.

     

Lavabo tıkanıkları genelde kullanımla alakalı tıkanır. Ama bazende tesisat borusu döşenirken yapılan hatalar boruların sürekli tıkanmasına açar. Problemin ana kaynağının anlayabilmek için kamera görüntülemesi şarttır. Kamera ile baktığımız giderlerde borunun neden tıkandığını anlayabilmekteyiz. Eski usullerde hala tıkanıklık açma işlemi uygulanmaktadır ama kesinlikle bunun tavsiye etmiyoruz. Borular zorlayarak açılırsa delinebilir ve bu daha kötü bir problemi ortaya çıkarır. Delinen boru alt kata su sızdırmaya başlar birde su kaçağı sorunuyla karşı karşıya kalırsınız.

Bazı açılmayan durumlarda kimyasallı tazyikli su salınımıyla yağ tabakası bağlamış mutfak lavabo giderleriniz açılmaktadır. Aslında bu işin aslı gider yıkama dediğimiz basınçlı su püskürterek yağları söken makine ile yapılır. Pimaş içinin yıkanması için üretilmiş olan makine 130 bara ulaşabilen su basıncı sağlayarak önüne kattığı her şeyi parçalar ve boru dışına atar. Gider borusunun ilk günkü gibi tertemiz olması önemlidir. Çünkü boruda yağ kalırsa üstüne gelen tüm atıklar ona yapışır ve tabaka oluşumuna neden olur. Yapılan tıkanıklık açma ve pimaş boru yıkama işlerinde titiz ve dikkatli çalışmak gerekir. Bu işlemler esnasında lavabo giderinize zarar verilmemektedir. Bu alanda üretilen her makine de öncelik gider borularına zarar vermemesidir. Zaten amaç tıkanan boruyu kırmadan açmaktır. Bu yüzden yay şeklinde boruya zarar vermeyecek helezonlar tıkanıklık açma için kullanılır. Anlatıldığı gibi tesisata zarar verebilecek herhangi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Makineler üretim aşaması ve sonrasında bir çok kez denendikten sonra piyasaya sürülür. Özellikle makine üreticisi büyük bir firmaysa daha fazla test yapılır, çünkü üretilen tıkanıklık açma makinelerinde ki ufacık bir hata bile büyük maddi ve manevi kayba neden olur. Ev ve iş yerinizde meydana gelmiş olan lavabo tıkanıklığı için Anadolu Tesisat  Tıkanıklık Açma servisimizi arayarak servis formu doldurmanız yeterli olacaktır.

1 Comment

  1. Reply

    iyi günler lavabo tıkanıklığını bir kaç yere sordugumda acmaya calışacaklarını aöılmaz ise kırarak acılacagını söylediler banyomu yeni yaptırdıgımda kırma işine pek sıcak bakmadım ve tavsiye üzerine anadolu tesisat kırmadan lavabo acma makalesini okudum ve ibrahim bey ile görüşüp servis istedim
    işinin ehli bir usta gönderip kırmadan tıkalı olan lavabomu actırdı ve gerekli bilgileri bana yazılı makbuz vererek anlattı ilginize tesekkür ederim

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>