Kırmadan Su Kaçağı Bulma

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Kırmadan su kaçağı bulma servisi son teknoloji cihazlarla donatılmış mobil ekipler ile yapılmaktadır. Su sızdıran dairede su kaçağını bulmak için tesisat ustaları kameralı sistemden yararlanır. İşte tüm bu hizmetlerin hepsi su kaçağı servisimizde mevcuttur. Geleneksel su kaçağı tespit yöntemleri genellikle sızıntı yapan yerin veya yakınlarında bir bölgenin kırılarak banyo tabanın komple açılmasıdır. Anadolu tesisat su sızıntısı firması, fazla su kayıplarını, sızıntı tespitleri ve boru durumu değerlendirmesi için akustik tabanlı teknolojilerin uygulayıcısıdır. Özel sensör ve kamera teknolojileri ile, firmanın alt yapı sistemi, profesyonel ustaları su kaçağının yerini bulmak için donatılmıştır. Evinizde su borusu kaçağı varsa hiç kırmadan size yardımcı olabiliriz. Gizli bir su sızıntısını bulmak için yüklü maliyetler ödemek zorunda kalmayın. Uzman servis hizmetimizden yararlanarak daha az maliyetle su borusundaki kaçakları onarımını yapabiliriz.

Hemen Arayın! 0216 383 36 33                 Hemen Arayın! 0212 645 33 33

Su kaçağı nasıl bulunur?

Su kaçağı tespitini dedektör ve kameralı ekipmanlar ile su sızdıran bölgenin noktasal yerini tespit edip onarımını kendimiz yapıyoruz. Yerin 2 metre altından su kaçağını noktasal bulan ekiplerimiz firmamızın kuruluşundan beri aynıdır. Profesyonel ekipman ve elemanlarla çalışmayı prensip edinen firmamız sizlere en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyar. Sadece daire kaçakları değil, dış hat su kaçaklarınıda bakan firmamız bahçe sulama borularında su kaçağı tespiti ve yangın hindrant hattı su kaçaklarınıda bakmaktadır. Evinizin bahçesinden geçen su borusundaki kaçağı her tarafı kazdırarak değil, su kaçak cihazlarıyla direk noktasını açabilirsiniz. su kaçağı bulma

Geniş alanda su kaçağı tespiti yapmak için sabır ve yüksek teknoloji gereklidir. Gelişmiş su kaçak cihazlarına sahip ekiplerimizde tarama seviyesi yüksek üç ayaklı donanım bulunmaktadır. Fiyatı yüksek olduğu için ve çok az kullanılan bu makine her su kaçakları yapan firmada bulunmaz. Çağa ayak uydurmak ve teknolojiyi yakından takip etmek zorunda olan firmamız su kaçağı dedektörü konusunda gelişmiş bir alt yapıya sahiptir. Arızası belli su kaçaklarını makine gerektirmeden de mahallenizdeki tesisatçıya yaptırabilirsiniz. Ama biz bilinmeyen su sızıntılarını su kaçağı bulma makinası ve ustaların tecrübesi ile birlikte tadilatı minumum seviyede tutarak çalışıyoruz. Konutunuzda su tesisat kaçak bulma hizmetini profesyonel anlamda dürüst çalışma prensibiyle veren kuruluşlardan biriyiz. Bu işe kırmadan su kaçak tespiti nasıl yapılır? düşüncesiyle başlayıp yaptığımız araştırmalar sonucu hizmete başladık. Öncellikle kendi test alanımızda yapay su tesisat arızaları oluşturarak bu alanda su kaçak cihazlarıyla aramalar yaptık. Kaçakların yerini belirleyip kırmadan kimyasal ile onarım gücümüzü ölçtük. Kapasitemizi biraz daha artırarak su sızıntısı tesbitini 3 metre derinliğe kadar ulaştırmayı başardık. Üst kattan su sızıntısı problemi yaşayan müşterilermiz komşusunun bilgisi ve izni olmadan firmamızdan randevu talep edemez. Bu şekilde yazılan servislerde firmamıza telefon açan müşteri dairede su kaçak testi yapılsın veya yapılmasın yasal prosedüre uymak zorundadır. Su damlaması görülen dairedeki müşteri ne kadar haklı olsa da üst kat komşusunun hiçbirşeyden haberi olmadığı için farklı zorluklarla karşılaşıyoruz. Yaşanan üst kattaki komşudan su sızıntısı şikayetlerinizde komşunuz sorumluluk üstlenmiyorsa bağlı bulunduğunuz belediyelerde beyaz masaya başvurabilirsiniz. İkamet ettiğiniz dairede kiracı olarak kalıyorsanız ev sahibinizin bilgisi dahilinde su sızıntısı tamirini yaptırabilirsiniz. Su tesisatı demirbaş sayılabilecek bir yapı olduğu için çıkabilecek masrafları ev sahibinizle konuşarak halledebilirsiniz. Ev sahibinizden onay aldıktan sonra herhangi bir su kaçağı tespitmerkezinden yardım alabilirsiniz. Evi sigortalı müşterilerimizin evlerinde su tesisat kaçağı meydana geldiyse poliçesi hangi firma nezlinde yapıldıysa o firmaya arıza kaydı yaptırarak sigorta experinin evinizde hasar kontrolü yapması beklemelisiniz. Su tesisat kaçağını sigorta şirketiniz karşılıyorsa özel firmalardan yardım almanıza gerek kalmaz. Evinizdeki nem, rutubet, duvarda su sızıntısı, seramiklerin üzerinde sararma, tavanda siyahlanma veya küflenme gibi problemin neden kaynaklandığını araştırmak için firmamıza bir telefon açmanız yeterlidir. Bodum kattaki su kaçakları bina için çok önem arz eder. Bodrum katlarda yaşanan rutubet ve kötü kokularda su tesisatınızı gözden geçirmenizi öneririz. Zira tabanda yaşanan su sızıntıları belki size zarar vermeyebilir fakat binanızın temel ve demirlerini içten içe çürütmeye yeterlidir.

Su Tesisatı Arıza Bulma Servisi

Bu su kaçak yazısını şu an okuyorsanız kendinizi şanslı hissetmeniz gerekir. Çünkü çoğu insanın farkında bile olmadığı bu teknolojiyi biliyorsunuz demektir. Genelde müşterilerimiz banyo, mutfak ve koridor fayanslarını kırdırdıktan sonra bizi çağırır. Eğer üst kattaki komşunuzdan tavanın rutubet veya kararma yaptıysa evinizde bir su sızıntısı tespiti yaptırmak gereklidir. Kameralı cihazlarla kırdırmadan sonuç almanız mümkün iken diğer yöntemlerle boşuna vakit kaybetmeyin. Her gün yeni sistemlerin geliştirildiği dünyamızda bizde Türkiye şartlarını biraz zorlayarak zoru başardık. Son yapılan daire su tesisat boruları plastik olmasına rağmen kaçak oranı daha fazladır. Su kaçaklarında en önemli sıkıntı ve şikayetler su tesisatçı ustalarından kaynaklanmaktadır.

Üst kattaki komşudan su sızıntısı kiracımı ödemeli yoksa ev sahibi video izleyin.

Üst kattaki komşudan su sızıntısı var fakat komşu ben yaptırmam diyor!…

Üst katın banyosundan sizin banyonuzun tavanına su kaçağı şikayeti ile her gün onlarca telefon almaktayız. Su problemi yüzünden evini binbir güçlükle yeni boyatmış madur kişi komşusunun ilgisizliği karşısında çaresizce kesinlikle beklemesin. Komşunuz su kaçak probleminizi dikkate almıyorsa aşağıdaki videoyu dikkatli bir şekilde izleyin. Devletimiz vatandaşın mağdur olmaması için bir sürü tedbir almıştır. Bu amaçla su kaçağı tespiti yaptırmak isteyen müşterilerimize gereken kolaylıkları sağlamaktayız. Ayrıca üst kattaki su sızıntısı yüzünden mağdur müşterilerimiz ödemeyi kendileri yaptığı takdirde çıkan masraflardan %10 indirim garantisi veriyoruz. Su borusu patlaması evinizin her yerinin kırılması anlamına gelmez. Su tesisat borularınızda mutlaka arıza tespiti yaptırın. Suyunuz boşa akmasın!.. Alt katınızdaki komşunuzda mağdur olmasın.

Üst komşudan dairemize su akıyor. Üst komşuya nasıl davranırdınız? Üst komşudan su sızıntısı olması. Üst kat komşumdan banyoma su sızıyor, ne yapabilirim ?

İstanbul tesisat olarak su tesisatlarında kalorifer tesisatlarında su sızdıran bölgeyi noktasal tespit ediyoruz. Teknoloji yakından takip eden firmamız piyasada kullanılan su kaçak cihazının en iyisine sahiptir. Kamera sistemi ile atık su tesisatlarında ki kırık veya contasız borular tespit edilir. Su kaçaklarına kırmadan dökmeden kesin çözüm istanbul tesisat noktasal su kaçak tespit hizmetiyle müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktadır. Ekipmanlarımız arasında yer alan su kaçak bulma makinaları sektöründe en kaliteli ve en hızlı su kaçağını bulan cihazlardır. Görüntüleme yani boru içi kamera sistemlerimiz renkli olup, kayıt yapabilme ve arızalı bölgenin fotoğrafını çekme özelliğine sahiptir.
banyo su kaçağı

Banyonuzun tavanında rutubet,nem ve su sızıntısı belirtisi meydana geldiğinde üst kattaki komşunuzun banyosunun tesisatlarını kontrol etmesi gerekir. Üst katınızdaki komşunuz banyosunu yeni tadilat yaptırmış olması banyosunda su kaçağı olmayacağı anlamına gelmez. Bazıları bu nasıl olur banyonun tamamen tesisatını değiştirdim su kaçağı mümkün değil diyebilir. Fakat piyasada su tesisat ustasıyım diye gezen bir sürü çalışan var. Banyo tadilatınız yapılırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu gider borularıdır. Pis su pimaşlarının eğimi dikkatli bir şekilde verilmeli, her borunun geçişleri birbirine bağlandıktan sonra kontrol edilmelidir. Conta sıyırması dediğimiz olay çok fazla rastladığımız problemler arasındadır. Boruların döşeme işlemi bittikten sonra basınçlı teste tabi tutulmalıdır.

 
Su sızıntısının yerini nasıl buluyoruz? Su kaçağını nasıl tespit ediyoruz.

Öncelikle su kaçağının yer tespiti için firmamızdan randevu almanız gerekir. Size verilen servis günü ve saati içerisinde ekiplerimiz adreste olmaya özen gösterirler. Servisimiz adrese gittikten sonra ilk olarak temiz su tesisatı yani şebeke suyunda herhangi bir kaçak varmı yokmu kontrol eder. Yapılan şebeke suyundaki kontroller su kaçak bulma dedektörleri sayesinde daha hızlı ve noktasal olarak ortaya çıkar. Şebeke suyundaki kontrol tesisata uygulanan basınç testi ile kendini belli eder. Temiz su tesisatınızda sıcak su ve soğuk su ayrımı yapılmaksızın tüm tesisat kontrol edilir. Daha sonra su kaçağının yeri bulunduktan sonra o noktayı kırıp müşteriye gösteririz. Çıkan arızaya göre fiyat verilerek tamiratı ve onarımı gelen ekibimiz aynı gün içerisinde gerçekleştirir. Su tesisat borularında çürüme meydana gelmiş ise onarımı bir sonraki güne sarkabilir. Ekiplerimiz temiz su tesisatında herhangi bir su kaçağına rastlamaz ise bir sonraki aşama atık su gider borularını kontrol etmek olur. Atık su gider boruları işin en zor kısmıdır. Boru görüntüleme kameraları ile contası sıyrılmış veya borularda kırık çatlak aramaya başlanır. Sizlere kaçak burda demek hakikaten çok zor bir işdir. Aslında iki dudağımızın arasından çıkacak bir kelimedir fakat atık su gider boruları çok oyalayan ve ekiplerimizi yanıltmaya yönelik bir çok etkeni içinde bulunduran bir borudur. Dikkat edin zaten çoğu firma atık suya bakmıyoruz derler. Su yürür bu yüzden bazen farklı bir daireden sızan su üst katınızdan geliyormuş gibi görünebilir. İki banyo sırt sırta ise sakın benden kaynaklanıyor diye kırdırmayın. Karşı dairenizinde banyosundan bu sızıntı gelebilir. Bu yüzden kırdırmadan önce tespit yaptırmak en doğru karardır. Su sızdıran bölgeyi tespit ayptıktan sonra boruda meydana gelen hasarı onarmak için en uygun çözüm borunun yenisi ile değiştirilmesidir. Borunun su kaçıran yeri tespit edildikten sonra bir veya iki seramik kırılıp borunun kaynağı ek yerlerinden tekrar yapılır. Kimyasal veya ilaç uygulamlarına en son çare olarak başvurmanızı öneririz. Plastik boruda kimyasal uygulama bulunamayan kaçaklar için uygulanır. Kimyasal uygulamanın ömrü az olduğu için bu çözüm şeklini firmamız tarafından önermiyoruz!..

Unutmayın su sızıntısı sadece temiz su borularınızda kaynaklanmaz!.. Biz kamera sistemi ile hem sıcak, soğuk su borularını ve atık su giderlerinide kontrol ediyoruz. Kamera sistemi olmadan su kaçak tespiti de tam olmaz.

Su kaçak cihazı ile yapılan aramada su sızıntısı olan bölgede su kaçak tespit makinamız hemen uyarı vermektedir. 3 metre derinliğe kadar su kaçak tespit makinamız ölçüm yapmaktadır. Su kaçakları korkulu rüyanız olmaktan çıkıyor. Istanbul tesisat size son teknoloji makinalarla su kaçaklarını ve kalorifer tesisatı su eksiltmelerini noktasal tespit ediyor. Tespit edilen bölge işaretlenerek su kaçak tamiri yapılıyor. Su kaçaklarında tüm avrupa yakasına hizmet vermekteyiz. Profesyonel hizmet çalışıyoruz.

 

Su Sızıntısı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti servis hizmeti sunan firmamız, profesyonel ustalarla su kaçağının yerini bulduktan sonra garantili şekilde onarıyor. Su kaçağı bulma, su kaçağı arıza tespit, su sızıntısı tespiti, kombi su kaçağı, su kaçak tespiti, su sızıntısı bulma, banyodan alt kata sızıntı, tavandan su akıyor, su tesisat arıza tespiti, su borusu tamir, su arıza bulma. Su kaçağı arama dedektörleri ve kameralı görüntüleme ekipmanlarımız ile su sızıntısı olan bölgeyi KIRMADAN tespit edip onarımını yapıyoruz. Profesyonel su tesisat ustalarımız su kaçak yer tespiti için tecrübeleri ve teknolojiyi birleştiriyor.

Cihazla su kaçağı tespiti konusunda uzman ustalar ve bilgisayarlı kameralarımız ile hizmetinizdeyiz. Profesyonel ustalar tarafından şikayetiniz önce sizin ağzınızdan dinlenip, daha sonra su kaçağı bulma işi yapılmalıdır. Bu ustalar firmamızda tesisat yeteneği üst düzey ustalar arasından seçilerek en az 10 yıl deneyimi olan ustalar evinize gönderilmektedir. Su tesisat ustalarımız kaliteli, konusunda uzman sıfırdan bir inşaat yapabilecek kapasiteye sahiptirler. Ekiplerimiz temelden bu işi iyi bildikleri için tesisat borularının nereden geçtiğini tahmin edebilmektedirler. Tesisatınızı döşeyen usta gibi düşünerek yanlış bir teşhise meyil vermemek için uzun uğraşlar sonucu su kaçağının yerini tespit etmektedirler. Su boruları genelde sıcak su hatlarında patlak meydana verir. Ev veya işyerinizde kırmadan su kaçaklarını ve su borusu sızıntılarını tespit ediyoruz. Su kaçak bulma bilgisayarlı sistem ve elektronik cihaz ile kırmadan dökmeden buluyoruz. Su kaçağı bulma servisi. Su sızıntısı yer tespit, su arıza bulma ve noktasal tespit.

Tamiratları istanbul tesisat tarafından garantili bir şekilde yapılır.Su kaçak tespiti profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılır.

Atık su gider borusunda su kaçak tespiti

Su sızıntısı olan bölge yüzeyden kamera ve dedektör ile taranır. Tespit edilen noktada kaçak çıkmazsa gelip tekrar su kaçağını arıyoruz. Su tesisat arızalarının kesin sebebini araştırmadan sakın evinizi kırdırmayın. Hiç kırılmadan işinizi halledin. İşinizi daha ucuza getirin.

 

Yaygın servis ağı ile kırmadan su kaçağı bulma konusunda bilgi ve deneyimiyle sektörde adını duyuran anadolu tesisat şimdi ankara şubesi ile hizmet vermeye başlamıştır. Su kaçakları konusunda kimyasal ile hiç kırmadan su borusundaki patlağı tamir edebiliyoruz. İsteyen müşteriye su kaçak arama makinesiyle patlağın yerini bulup o noktanın kırılarak tamiratını gerçekleştiriyoruz.

 

Tadilat sonrası geçen süreçte belki 10 gün belki de 3 ay sonra alt katınıza sızıntılar yaşanabilir. Tesisat borularınızda değişiklik yapmanız borularda kaçak olmayacak anlamına gelmez. Boru kaynaklarında yapılan hatalı bir kaynak veya atık su giderlerinde çatlak bir borunun döşenmesi tesisatınızda kaçakların oluşmasına sebep olur. Boru içerisinde görüntü yapan kameralar sızıntı yapan bölgeyi tespit edebilmektedir. Firmamızın amacı daha az maliyetle kesin çözüme gidebilmektir. Yapılan iş aynı hasta doktor ilişkisine benzer modeldir. Ekiplerimiz konuta girdikten sonra gerekli araştırmaları yaparak doğru teşhisi yapmak için çaba sarfederler. Makinalarla su kaçıran nokta veya bölgenin yerini bulup onarımı firmamız tarafından garantili olarak yapılmaktadır. Basit su kaçaklarını cihaz olmadanda bulabilirsiniz, fakat önemli olan zor kaçakları bulmaktır. Sadece su kaçağı yerini bulmak için eğitilmiş elemanlarımız hergün farklı problemlerle karşılaşıp tecrübelerine bir yenisi eklemektedirler. çalışan ustalarımız firmamız kurulduğu günden beri hiç değişmemiştir.

Su kaçak arama detektörleri sayesinde bulunmayan su kaçağı kalmayacak. Su sızıntısı araması yaparken evinizin herhangi hiçbir yerini kırmıyoruz. Hiçbir duvara veya fayansa zarar vermeden tespiti yaptıktan sonra noktasal yeri bulup sadece o noktayı kırıp borunun tamirini yapıyoruz. Su kaçak tespiti konusunda deneyimli ustalarımız ile sizlere kaliteli hizmeti en uygun fiyatlara ve hemen ulaştırıyoruz. Atık su, temiz su , şebeke suyu, kalorifer su eksiltmeleri, kombi su kaçakları, yerden ısıtmalı sistemlerdeki su kaçakları , yangın tesisatı su kaçağı , besleme hatları su kaçağı , betonarme su depoları , site içi ana şebeke hatları , bahçe su tesisatı kaçakları gibi bir çok sorunu son teknoloji elektronik cihazlarımız ile noktasal yada bölgesel olarak buluyor tamirini yapıyoruz. İstanbul tesisat kırmadan dökmeden işyeri ve konutlarınızdaki su sızıntılarının tespit, tamir ve onarımlarında gelişmiş cihazlar kontrolünde binanıza zarar vermeden kısa zamanda profesyonel çözümler sunuyoruz. Kaçak tespit tarayıcıları sayesinde her türlü boruda su kaçağının yerini tespit ederek sizi çözüme kavuşturur.

 

Bina ,iş yeri , lokanta, marketlerde su sızıntısı ve rutubet gibi arızayı tespit ediyor ve onarımını yapıyoruz. Kalorifer tesisatında kaçak olan bölgeyi noktasal tespit edip kırmadan onarıyoruz. Pis su gider tıkanıklarını binanıza ,iş yerinize zarar vermeden tespit edip ve açıyoruz. Kanal görüntüleme hizmetlerini sunuyoruz. Yer altı tesisat tespit hizmeti sunmaktayız. Su kaçaklarını kırmadan dökmeden bilgisayarlı kameralı sistem ile tespit ediyoruz. Kanal borularında yaşanan tıkanıklığı sıkıntılarını kanal açma makinesi hizmeti ile sizlere sunuyoruz.
Kanal yıkama ve görüntüleme hizmetlerini sunuyoruz. Kalorifer tesisatlarında yaşanan su kaçağını, kombi su eksiltmelerini hiç kırmadan garantili bir şekilde onarıyoruz.

Unutmayın sadece tesisatınızdan dolayı su kaçağı meydana gelmez. Farklı sebeplerden dolayı da su sızıntısı meydana gelebilir. Eğer su tesisatından herhangi bir sızıntı yoksa servis ücreti alınır.

Dairenizde borularınızda su sızıntısı var olup ekibimiz bunu bulamıyorsa ekip herhangi bir ücret talep edilmez.

Su kaçağı yer tespitinde firmamız sektörde lider firmalar arasına girmiş köklü kuruluşlardan biridir. Su kaçağını Alman teknolojisi Sewerin marka AQUAPHON A 100 modeli ile buluyoruz. Son sistem teknolojilere sahip firmamızda kameralı tespitin yanında dedektörlü kameralar bulunmaktadır. Bu kameralar boruda meydana gelen kırık veya çatlağın tam noktasal yerini tespit etmeye yarar. Size metre olarak kırık 5 metre sonra şuralarda olabilir demiyoruz. Yüzeyden dedektörlü kamera ile tam şu noktada kesin olarak kırabilirsiniz diyoruz.

Yangın hidrant hattı su kaçaklarını zeminin 2 metre altına kadar tespit edebiliyoruz. Yangın borularında su kaçırma problemi görüntülü su kaçağı tespit cihazlarıyla bulmak mümkün değildir. Geniş dinleme ünitelerine sahip cihazlarla ancak tespit edebilirsiniz.

yangın hidrant hattı su kaçağı bulma

Gelişen dünyamızla birlikte birçok sektörde de önemli değişimler oldu. Artık teknoloji hayatımızın her bir santimetrekaresine öyle bir girdi ki her alanda ondan bahsetmek mümkün. Tabi gelişen bu teknoloji beraberinde hayatımıza sayısız da kolaylık getirdi. önceleri bize külfeti olan birçok işin artık çok daha ucuz ve pratik bir hale geldi. örneğin kâbuslarımız olan su sızıntıları ya da diğer bir deyişle su kaçakları. Geçmiş yıllarda insanların en büyük sıkıntılarından biriydi. Kimi zaman alt komşumuz gelir küvetimizden akan suların banyosunun tavanını mahvettiğinden bahseder, kimi zaman klozetten akan sızıntıdan şikâyet eder, kimi zaman bizimde bilmediğimiz bir şekilde evimizin muhtelif yerlerinden sular fışkırırdı. Sanki bir yerde minik bir musluk açık kalmışçasına. Bazen çözüm olsun diye birkaç kez klozet, bazen küvetleri değiştirirdik. Bazen banyoyu tümden kırar ne var ne yoksa yenilerdik. Ama nafile bizim inatçı su sızıntısı kendine bir yol bulur yine akmaya devam ederdi. çoğu zaman bu su sızıntısı (Su kaçağı) alt ya da üst komşumuzla aramızı açar, kara kedi gibi aramıza girerdi. Velhasıldı ne yapsak ne etsek bir kere başımıza musallat olmuşsa bu su sızıntısı çok akıllı ve maharetli bir usta buluna kadar devam ederdi bu eziyet. Devam ederdi diyoruz çünkü bu geçmiş yılların yöntemleriydi. Gelişen teknolojinin nimetlerinden artık tüm sektörler gibi bizde faydalanıp müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. Artık kırmalar, dökmeler, tadilatlar komşusallarla su sızıntısı yüzünden kavgalar, küvet vs. değiştirmeler sona erdi. Ustalık tecrübemiz ile teknolojiyi birleştirerek artık kusursuz bir hizmet sunuyoruz müşterilerimiz. En kısa zamanda en iyi hizmeti sunmak için biz sizin için bir telefon kadar uzaktayız.

Yaşam alanımızda büyük bir öneme sahip olan su, tesisat borularının içerisinden geçerek musluklarınıza kadar ulaşmaktadır. Suyun dikkatli kullanılması açısından israfa yol açan su sızıntılarını dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. ülkemizde ve İstanbul`da su kesintileri fazla yaşanmasada geleceğin en korkulu problemlerinden biridir su sıkıntısı. Su kaçakları binanızın temeline ve taşıyıcı kolonlarına zarar verebilir. Yüksek gelen faturalarınızı iski firmasından kontrol ettikten sonra firmamız ile irtibat kurarak konutunuzda herhangi bir su kaçağı varmı kontrol ettirebilirsiniz. Evinizdeki rutubet ve nemli duvarları basite almayın. Yaz ve kış sezonlarında hiç kesilmeyen boya kabarmaları su sızıntısına işaret olabilir. Evinizde su kaçağı olup olmadığını duvarları kırarak değil su kaçağı tespiti yaptırarak anlayabilirsiniz. Su kaçakları genelde sıcak su borularında meydana gelir. İzalasyonu olmayan soğuk su boruları, sıcak su hatlarına döşendiğinde boruda yarılmalar ve kaynak bölgelerinde açılmalar oluşur. Yüksek sıcaklık ile birlikte birde yüksek basınç hattın içerisinde çok ciddi sıkıntılara yol açar. Hatta evinizin tesisatının tamamını değiştirmenize sebep olabilir.

Su kaçakları konusunda yetiştirilmiş en uzman ekiplerimizle tanışmak ister misiniz? Müşterilerimiz hep sorar sizdekide makine onlardakide makine sizin diğerlerinden farkınız ne? Bizim farkımız kullanılan su kaçak makinaları son teknolojiye dayanmaktadır. Piyasada ki en pahalı sistemler ile çalışmaktayız. Ayrıca randevu gün ve saatlerine sadık kalarak müşterilemizin vakitlerini boşa harcamıyoruz. Su kaçak fiyatlarımızı belirlerken en ucuz ve en pahalı yapan firmalarla fiyatımızı karşılaştırmayız. Su sızıntısının hangi borudan geldiğine bakmadan ekibimiz su kaçağı araması yapar. En ucuz su kaçağını yapıyoruz demiyoruz ama işimizi layikiyle uygun fiyata yapıyoruz.

Cihazla su kaçıran yeri bulma gibi problemlerinizde uzman kadro ve gelişmiş kameralarımız ile hizmetinizdeyiz. Evinizde su kaçağı olup olmadığını duvarları kırarak değil su kaçak arama makinesi yardımıyla evnize zarar vermeden buluyoruz. Bize ulaşıp servis formu yazdırmanız yeterli olacaktır.

Su kaçaklarını kırmadan onarım yaptırmanız 2 farklı durumda yapılmaktadır. Su kaçağı bulma hizmetinden yararlandıktan sonra su sızdırmasının yeri tespit edilir. Plastik boruda herhangi bir kaçak varsa biz buna temiz su kaçağı diyoruz. Temiz su borularında kırmadan kimyasal ilaç sayesinde kapatma işlemi gerçekleştirilebilir. Ama biz bu yöntemi çok sağlıklı bulmuyoruz. İmkansız durumlarda kullanılmasını öneriyoruz. Su kaçağı bulma cihazı su sızdıran bölgenin noktasal yerini bulur fakat temiz su hattında sadece diğer tesisat boruları için gözlem kamerası denilen boru içi endoskopi gerekir. Her iki hizmetide su kaçağı servisinde bulabilirsiniz.

Temiz Su ve Sıcak Su Tesisatının Kaçak Testinin Yapılması
Bitmiş bir temiz su tesisatının su kaçağı testi yapılması gerekir. Kaçak denemesi boruların üstü örtülmeden yapılmalıdır. Bu deneme, hem tesisatı yapan sorumlu firmanın ilişiği kesilmeden önce, işi tekniğine uygun yapmış olduğunun bir göstergesidir; hem de yerleşildikten sonra farkına varılacak su kaçaklarının doğuracağı hasar ve problemleri önler. Tesisattaki bütün vanalar kapalı duruma getirilerek kaçak testi yapılır. kaçak testi su ve havayla olmak üzere iki yöntemle yapılır.
Su ile Kaçak Testi
Su ile kaçak testi en yaygın kullanılan yöntemdir. Su kaçağı testi yapılabilmesi için önce tesisatı az su ile doldurarak boru içindeki çapak, keten artıklarının dışarı atılması ve borular içinde hava bırakılmaması gerekir. Sonra deneme tulumbası ile tesisata su basılır. Deneme basıncı en az işletme basıncının 1,5 katı kadar olur. Tesisat istenen basınca ulaşınca deneme tulumbası üzerinde bulunan vana kapatılarak 10 dakika süre ile sızdırmazlık su basıncı testine tabi tutulur. Bu süre içinde hiçbir sızdırma olmamalı ve basınç düşmemelidir. Eğer basınç testinin izlendiği manometrede basınç düşerse kaçak olduğu anlaşılır. Kaçak olan boru hattı kontrol edilip sızıntı olan yer yeniden sıkılmalı veya değiştirilmelidir. Eğer kaçak yok ise tesisatın 24 saat aynı basınç altında tutulması gerekir. Son kontrolde kaçak yok ise tesisat boruları ölçüsünde ve terazisinde sabitlenerek üzerlerinin çimento harcı ile kapatılması gerekir.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (221 oy, ortalama puan: 4,77. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru ve görüşler (44)

Kırmadan Su Kaçağı Bulma hakkında yorumlar
 • 6 ay önce

  yer altındaki kalorifer hattı sıcak su kaçaklarını bulma konusunda çalışmanız varmı.
  iyi çalışmalar..

  Yanıtla -
  1. İYİ GÜNLER MEHMET BEY YER ALTINDAKİ MEVCUT KACAKLARIN BELLİ BİR DERİNLİĞE KADAR TESPİTİ YAPILABİLMEKTEDİR GEREK ISI KAMERALARI GEREK AKUSTİK DİNLEME CİHAZLARI İLE TESPİT YAPILABİLİR

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  fayansın altında oluşan boru çatlaklarını gösteren kameranız varmı. Benim evde sürekli boru patlıyor ne yapacağımı şaşırdım artık. Genelde patlaklar sıcak su borusunda oluşuyor soğuk suya giden borularda hiçbir arıza yok. Kameralı bir usta çağırmıştık borular çok kalitesiz o yüzden çatlaklar oluşuyor demişti. Bu konuda sizin öneriniz nedir kırdıktan sonra fayansıda yapıyor musunuz? Artık cihazlı usta çağırmıyoruz kendimize göre bir yöntem bulduk su damlayan yerin hemen üstünü kırıp 3 veya 4 seramikden sonra patlayan boruyu buluyoruz ev harabeye döndü nerdeyse bu işi yapacak tecrübeye sahip oldum bana bir çözüm bulun

  Yanıtla -
  1. İyi günler Mustafa Bey. Genel itibari ile dairelerde oluşan bu kaçaklar sıcak su tesisatından kaynaklanır. Bunun nedeni borunun kalitesizliği ya da fabrika hatası olduğu için olabilir. Bunun sebebide borunun sürekli ısınıp soğumasından kaynaklanır. Boru eğer bir yerden çatlamaya da başlarsa o sorun devam ediyor. Sadece sıcak su kaçaklarında kullanılmak üzere termal kamera var ama bu cihazda kaçak olabilecek noktaları göstermez. Sadece kaçak olan noktayı gösterir. Ya da bunun için akustik dinleme cihazları var kaçağın yeri noktasal olarak gösterir. 2 cihazda bir sonuç verir. Ama siz bu problemi sürekli yaşıyorsanız yapacak pekte bir şeyiniz kalmamış. Tesisatı komple değiştirmeniz gerekiyor. Sadece sıcak su tesisatını sıva üstü olarak yaptırabilirsiniz mesela

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  mutfakta parkelerin arasından su çıkıyor ne yapmalıyım ben erzurumdayım lütfen bana bir bilgi verirmisiniz

  Yanıtla -
  1. Su borusu patlamıştır muhtememlen. Erzurum da su kaçağı tespiti yapan bir firma var. erzurumtesisat.net Erzurum Su Tesisatçısı Telefonu : 0532 580 69 39 firmayla görüşüp bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Bugün sabah aradığımda -pazar günü ve sabit telefonunuzdan aradığım için- kimseye ulaşamayacağımı düşündüğüm halde birkaç saate kalmadan nöbetçi servisiniz evimdeydi. Alt komşumun ısrarla bizden bildiği tavan ve merdiven boşluğuna sirayet eden akıntının kaynağı olmadığımızı titiz bir inceleme sonucu ortaya çıkartan ekibinizin ellerine sağlık. Başka tesisatçılara kalsa kıra döke deneye yanıla yapılacak işi suları kestikten sonra temiz su için basınçla su verdikleri boruları dinleyerek, pis su için ise kameralarla pimaşları inceleyerek araştırıp sorunun bizde olmadığını raporla bildirdiler.

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  makina ile kaçak yerini tespit ettiniz ve o bölge kırıldı. Kırılan yerde kaçak yoksa bunun maliyetini kim karşılayacak.

  Yanıtla -
  1. 2 sene önce

   Merhaba,
   Kırılan yerde kaçak tespitini makinelerimizi kullanarak yanılma payı olmadan yapmaktayız. Makine ile tespit yaptığımızda kaçağın olup olmadığı zaten söyleniyor. Diğer cihazlarımızla da test yapmadan ve size termal kameralarımız da ki kaçağın yerini göstermeden kırma işlemi gerçekleşmemektedir.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Ankara şubenize ve Erkan beye çok çok teşekkür ederim.
  Su kaçağını termal ve akustik cihazla nokta tespitle ve en az hasarla buldukları için…

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Dairenin soğuk su hattına tüm vanaları kapatılarak basınç testi uygulandı, su basıncı 30 dakika içinde 13 bardan 6 bara kadar düşmüş oldu. Böyle bir kaçağın yer tespiti hangi yöntemle başarılı olabilir? Kaçak gece saatlerinde şebeke su basıncının 6 barın üzerine çıkması sonucunda etkisini gösteriyor. Bu kaçağın yer tespiti belirlenmesinde firmanız 100% garanti verebilir mi?

  Yanıtla -
  1. Merhabalar Dairenizdeki Mevcut Olan Kaçağı Özel Akustik Dinleme Cihazı ile Noktasal Olarak Tespiti Mümkün Efendim,
   Bunun İçin İletişim Numaralarımızdan Bizimle İrtibata Gecebilirisiniz
   Yapılan Tespitler Nokta Olarak Yer Tespiti ve Garantili Olarak Yapılmaktadır

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Üst kat komşuda su kaçağı var duvarlar ve banyo şu içinde kaldı. Ücreti ne kadar

  Yanıtla -
  1. merhabalar fiyat bilgisi ve servis hakkında bilgi almak için lütfen web sitemzdeki iletişim adreslerimizden bize ulaşınız

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Duşakabinin altına su akıyor, nasıl kaynaklandığını anlayamadık. Ne kadara bakıyorsunuz? Ve tamir ücreti ne kadar? Ev Çıksalın’da

  Yanıtla -
  1. Eğer normal bir ustanın bulamayacağı kaçak ise biz bakıyoruz. Cihaz gerekmeyen bir iş ise biz bakamıyoruz malesef.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  En üst katta oturuyorum. Tavandan avizelerden su damlıyor yağmur yağınca. Ücret nekadar.

  Yanıtla -
  1. Üst katlardan gelen su kaçaklarını bulmak çok zahmetlidir. Bu yüzden üst katınızda şüpheli dairelerin tek tek su kaçak kontrollerinin yapılması gerekir. Su sızıntısının hangi daireden geldiği belli değilse daire başı maliyet artar. Fiyatlar konusunda firmamızla irtibata geçmeniz gerekir. Kontrol edilen daire sayısı arttıkça su kaçağı fiyatı düşer

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  anlattıklarınız fena şeyler değil yalnız insanların kafasını bulandıran konu her zaman maliyettir.bizim binada üst katlardan gelen su problemi var.tespiti için ne kadar ücret alıyorsunuz açıklarsanız sevinirim.iyi çalışmalar.

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Firmanızın hizmetleri çok güzel ama benim dikkatimi her zaman fiyatlar çeker. Su kaçaklarını bulmak için kaç para alıyorsunuz. Ayrıca benim dairemde iki kaçak olursa yine aynı ücretimi alıyorsunuz

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Apartmanızda meydana gelen su sızıntı problemini bulmak için istanbul tesisat firamasından önce 2 tesisatçı usta getirdim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım. İnternette dolaşırken sizin firmanızı buldum elemanlarınız sabırlı bir çalışmadan sonra cihazlarla su sızıntısının yerini buldular. Teşekkür ediyorum

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Almanyadan selamlar..Ilkönce orada calisan herkese tesekkür ediyorum.mükemmel iscilikleri ve teknolojileri ile göz doldurduklarini belirtirim.istanbulda 6 ay icinde kac tesisatciya gösterdim ise arizayi tesbit edemediler.bu arkadaslar beni bu sıkıntıdan yarım saat icinde 3fanyas kırararak kurtardılar.almıs oldukları ücret ise kendilerine helal hoş olsun.tekrar teşekkür eder allah razı olsun diyorum.

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  6 kat 12 daireli bir apartmanımızın bütün su kaçaklarını bulma işi ne kadara mal olur ve nasıl bir yol izleyeceğiz?

  Yanıtla -
  1. Firmamızı arayıp detaylı görüşmeniz gerekiyor efendim.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Evimin tuvalet ve banyo giriş üstünde su kaçağı var damla geliyor tam tespit yapılabilir mi maliyeti ne olur nasıl yardımcı olursunuz?

  Yanıtla -
  1. Apartman dairelerinde su kaçaklarına 150 tl ye bakıyoruz efendim. Arayıp servis yazdırabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Banyo dolabımın iç kısmında rutubet oluştu su sızdırması var galiba tespit yapıp arızanın giderilmesini istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

  Yanıtla -
  1. Tabi ki kaçak cihazlarımız ile yerini buluruz ve isterseniz tamiride yapılır.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Acaba sadece tespit mi yapıyorsunuz. Yoksa tedavisini de yapıyor musunuz?

  Yanıtla -
  1. Tabiki arıza tespiti ve onarımınıda yapıyoruz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba ben bodrum katta kalıyorum bana eskı. Binanın boşluğunda giderler var. 2 seneden beri tavan ve duvar ıslanıyor.kımden geldıgınde bılmıyorum. Apt.boslugunda cok dar ve bır sey goremiyorum.bu suyun hangı kattan geldıgını tespit edrbılıyormusunuz.sımdıden tsk . Ist Aksaray dayım.bılgı verirseniz sevınırım..

  Yanıtla -
  1. Su kaçağı için o bölgeye akabilecek daireleri test etmemiz gerekiyor. Bakılan ilk daire için 150 tl alınıyor devamında test edilen her daire içinde 100 er tl ekleniyor.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  merhaba bizim evin içinden gider borusu geçiyor giriş katta oturuyorum üst katların gider suyu bızım evde borudan geçiyor köpüklü su geldiği zaman su bizim evin içine akıyor normal su giderken sorun yok makina vs calıstıgında onun köpüklü suyu eve akıyor nasıl birşey yapabiliriz

  Yanıtla -
  1. Gider borularının içerisine kamera ile bakarız ancak o şekilde sorunu tespit edebiliriz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba .uşak merkezde müstakil bir evde kiracıyım. Odanın birinde rutubet var. Duvar kabarmış. İçinden su borusu geçme ihtimali yüksek yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla -
  1. Malesef yardımcı olamıyoruz çünkü orada servisimiz yok.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  gercekten helal olsun bu zamanda bir sıkıntıyı fırsata cevirmeden çözüm bulan sizi gibi bir fırmaya
  dairemdeki kaçagı diğer firmalar gibi kırarak değilde kırmadan su kacagını bulup olabildiğince titiz calışarak dairemdeki sıkıntıyı çözdükleri için gercekten teşekkür ederim

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  merhabalar benim banyo tuvaletime su damlıyor. tatvan/bitliste dairem var kiracı oturuyor ve yaklaşık 1 yılı aşkın süredir su damlamasından şikayetçi yaklaşık 5 6 ay öncesinde üst katın lavabo su borusunun çatlak olduğu tespit edilmiş ve tamir edilmişti ama ortalama 1 ay sonra yine bu şikayetler başladı daha önce tamir edilen boru kontrol edildi herhangi bir sıkıntı görülemedi fayans derz dolguları felan çözüm bulamıyoruz sizce neden kaynaklanıyor olabilir tavsiyeleriniz nedir ayrıca bitlis e hizmet verir misiniz şayet hizmet verirseniz ortalama masrafı (tl cinsinden) ne kadar tutar gerekli bilgilendirmeleri mailime gönderirseniz sevinirim.

  Yanıtla -
  1. Malesef bitlis e servisimiz yok. Ancak bir su kaçağı tespit servisi bulup test yaptırırsanız sonuç alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhaba İstanbul tesisat yetkilileri ben alt katta oturuyorum 2 sene içinde tam 4kez sıcak su borusu patlıyor yatak odası kısmında komşu usta geliyor kaynatıyo ek yapıyo başka bölgeden patlıyor borular eski kalitesiz usta faktörü de var tabii boruları dışardan verebilirmiyiz cevabınızı bekliyorum

  Yanıtla -
  1. Tabiki efendim tesisat borularınızı fayans üzerinden güzel bir şekilde döşeyerek hiç bir yeri kırmadan sorundan kurtulmanızı sağlayabiliriz.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Üst katımda oturan vatandaş ısrarla su kaçağının ondan kaynaklanmadığını söylüyor cihazla kaçak varmı diye baktığınızda rapor veriyor musunuz? Benim evin sigortalı su kaçağının parasını kendim ödesem sigortadan parasını alabilirmiyim?

  Yanıtla -
  1. Üst katta kaçak olup olmadığı kesinlikle ortaya çıkar fakat parayı sigortadan alabilirmisiniz onu experiniz ile görüşmelisiniz.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Duyduğumda canımın sıkılmasına yol açan su kaçağı problemini servisi yazdırdıktan sonra aynı gün erisinde gelip dikkatli bir araştırma yaparak klimanın borusundan bulan mustafa ustaya teşekkürü bir borç biliyorum…

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin

  Ara