Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Bulma

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Kırmadan cihazla su kaçağı bulma; su tesisatlarının zamanla eskimesinden veya tesisatın yapımından kaynaklanan arızaların çevresel etkilerle birleşerek ilerki dönemlerde borunun su sızdırmasına sebep olduğu durumlarda arızanın kaynağına ulaşmamızı sağlar.

Peki, kırmadan cihazla su kaçağı bulma işlemi hangi arızalarda, nasıl ve kime yaptırılır? İşte, bu yazımızda tüm bu soruların cevaplarını bulacaksınız. Makalemizi konuyu anlamak, çözüme ulaşmak için önemli bir kaynak olarak hazırladık.

İşte, kırmadan cihazla su kaçağı bulma hakkında tüm merak ettikleriniz ve cevapları;

Su kaçağı nedir?

Konuya tam olarak vakıf olmanız ve sorunun temeline inebilmeniz için tüm detayları ile arızayı bilmeniz gerekir. Bu yüzden makalemize, “Su kaçağı nedir?” sorusunu cevaplayarak başlamak istiyoruz.

Hemen Arayın! 0216 383 36 33                 Hemen Arayın! 0212 645 33 33
Konutlarda ya da iş yerlerinde; iç mekan ve dış mekanlarda, bizlere maddi ve manevi zarar veren her türlü su borusu patlaması ve sızdırmasına su kaçağı denir. Maddi zararlardan biri, herhangi bir yerden su çıkmadığı halde gözle görülmeyen bir arızanın su faturasına yansıyarak bize fazladan maliyet çıkarmasıdır. Bir de su akıntısı nedeniyle parke şişmesi, boya kabarması ve duvar alçı dökülmesi gibi sorunlar da bize maddi açıdan zarar veren su kaçağı etkenleridir.

İşin manevi boyutuna gelirsek; su akıntısı oluştuğunda su borusu patlağı olduğunu bildiğiniz halde çözüm üretememek, fena halde moralinizi bozar. Hele bir de bu su komşunuza akıyorsa, sorunu elden bir şey gelmediği için çözememek, stresli günlere neden olur. Kısacası, “Su kaçağı nedir?” sorusunun cevabı bizi maddi, manevi ve psikolojik olarak zora sokan bir arızadır diye de cevaplanabilir.

Anadolu Tesisat; daire, iş yeri, dış hat kaçakları dahil tüm tesisat problemlerinizi uzman ekibiyle en kısa sürede çözüme kavuşturabilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Tek yapmanız gereken bizi arayıp probleminizi anlatmanız. Sorununuzu dinledikten sonra size göndereceğimiz tesisatçı ustayı belirleyip ekipmanlarıyla birlikte en kısa sürede adresinize yönlendiriyoruz.

Hemen Arayın! 0216 383 36 33                 Hemen Arayın! 0212 645 33 33

Bina içindeki su kaçakları

Su kaçağı temelde ikiye ayrılır. Birincisi bina içinde, dairelerde ve iş yerlerinde oluşan su kaçaklarıdır. Belli bir kapalı alanda ve vanası olan, basınç testi yapılabilen kısımlar; bina içindeki su kaçakları olarak adlandırılır. Bina içinde farklı alanlarda, değişik tip borularda su kaçağı sorunları yaşanabilir.

Şimdi, hep birlikte bina içindeki su kaçakları nasıl tespit edilir ve tespit edildikten sonra nasıl tamir edilir konularını inceleyelim:

 • Plastik su borusu çatlaması

Plastik su borusu çatlaması; son 20 – 25 yıldır su tesisatlarında plastik malzeme kullanılmasıyla birlikte sıkça görülen bir arızadır. Plastik boruda su sızıntısı cihazlarla bulunur ve tamiri demir boruya nazaran daha kolaydır. Plastik borularda patlak oluşması, inşaat zamanında borunun darbe almasıyla ya da ustanın makine soğukken ve boru tozluyken kaynak yapmasıyla oluşur ve bu arızaya plastik su borusu çatlaması denir.

 • Demir boruda çürüme ve su sızıntısı

Demir boruda çürüme ve su sızıntısı; demir boruların zamanla paslanarak çürümesinden kaynaklanan sızıntıdır. Demir borularda 25 – 30 yıldan önce su sızıntısı pek görülmez. Bu bakımdan plastik su borularına göre daha uzun ömürlü gibi görünseler de tamiri daha sıkıntılıdır. Bazen demir borularda çürüyen kısmın devamında ek yeri olur, o kısma kadar boru değişerek sorundan kurtulmakta kolaydır. Ancak bazı demir borularda çürüme yaygın olduğundan tamir edilemez. Böyle durumlarda çürümüş boru tamiri yerine, borunun komple değiştirilerek yerine plastik tesisat çekilmesi gerekir.

 • Atık su gider borularında su kaçağı

Atık su gider borularında su kaçağı; arızanın temiz su boruları test edildiğinde sağlam çıkması sonucu tespit edilir. Kamera sistemi ile pimaş içerisinde görüntüleme yapılır. Pimaş içerisinde herhangi bir delik, kırık, ek yerlerinde tam geçmemiş bir bölüm veya conta sıyrılması görülürse sızıntı da tespit edilmiş olur. Elbette her zaman gider borusunda arıza olmaz, bazen de fayans yapımında hatalar olur ve fayanslar oynadıkça, aralarından zemine su çeker. Bu zemin doldukça da suyu emen beton, aşağı katın tavanında sararma, lekelenme ve damlatma olarak görülür.

 • Kalorifer tesisatında su sızıntısı

Kalorifer tesisatında su sızıntısı; temiz su ve atık su gider borularında incelemeler yapıldığında herhangi bir arıza görülmediğinde akla ilk gelen arızadır. Eğer kombi sürekli su eksiltiyor ise, bu da bu sızıntının bir belirtisidir. Merkezi sistem kalorifer kaçaklarında,  daire girişinde vana bulunması gerekir, aksi takdirde test yapılıp kaçak bulunamaz. Eğer daireniz kombili ise test yapmak mümkündür. Kombi kaçağı olarak da bilinen bu sızıntılar, eğer kombiden kaynaklanmıyorsa tesisat kısmı, bizim uzmanlık alanımızdır.

 • Duvarda ve tavanda rutubet nemlenme

Duvarda ve tavanda rutubet nemlenme; su sızıntılarının genellikle ilk başladığı zamanlarda, betonun suyu emmesiyle ortaya çıkan kabarma ve rutubet ile anlaşılır. Kaçak çoğaldıkça ve beton suya doydukça, kabarmalar damlamaya dönüşür. Ancak her kabarma ve nemlenme, su borusunun patlamasıyla; yani su kaçağıyla alakalı değildir. Örneğin banyo yüzeyine dökülen sular, zemindeki sızdırma sorunundan dolayı, aşağı katın tavanında kabarma yapabilir. Veya çok kullanılan bir banyoda havalandırma yeterli değilse, küflenme ve rutubet olduğu için boya dökülmeleri ve nemlenme görülebilir. Bunlar su tesisatı, gider borularındaki arızalarla alakası olmayan, ama büyük sıkıntılar yaşatan sorunlardır. Bu sorunların kesin olarak çözüme kavuşması için cihazlarla su sızıntı tespiti yapılması çok önemlidir.

Bina dışındaki su kaçakları

Bina dışındaki su kaçakları, belirli bir planı olmayan, nereden geçtiği belli olmayan temiz su ve pis su borularındaki sızıntılarıdır. Bu sızıntıları bulmak için, dış hatlarda kullanılan özel başlıklar vardır. Akustik dinleme cihazlarına bağlanan dış hat başlığı, toprak ve beton zeminlerde, daha derindeki su kaçaklarını hızlıca bulabilir.

Şimdi, hep birlikte bina dışındaki su kaçakları nasıl tespit edilir ve tespit edildikten sonra nasıl tamir edilir konularını inceleyelim:

 • Ana şebeke suyu kaçağı

Ana şebeke suyu kaçağı için öncelikle ana şebeke suyu nedir bunun cevabına bakmak gerekir. Belediyelerin, konutlardaki kullanım suyu için sokaklara döşediği su borularına ana şebeke suyu denir. Genellikle bu boruların bakımını ve arıza tespitlerini belediyeler yapar. Bazı sitelerde site bahçesinin içinde kalan şebeke suyu arızalarına belediye bakmayabilir. İşte, bu alanlarda dış hat kaçağı tespiti firmamızca özenle yapılır.

 • Yangın hidrant hattı su kaçağı

Yangın hidrant hattı su kaçağı; genellikle AVM’lerde ve sitelerde bulunan yangın hidrant hatlarının akustik cihaza takılan dış hat başlığı ile dinlenilmesiyle bulunan bir arızadır. Yangın hidrant patlağı olan tesisatta, hidraforda su basıncı azalır. Basınç yükselmediği için de kaçak olduğu anlaşılır.

 • Bahçe sulama borularında su kaçağı

Bahçe sulama borularında su kaçağı; normal su borularına nazaran daha dayanıksız ve basıncı az olan bahçe sulama hatlarından dolayı sıkça görülen bir arızadır. Bahçe sulama borularında su kaçağı olduğu suyun bahçe sulamaya kullanılacak yeterli basınçta gelmemesi veya su faturasının yüksek gelmesiyle anlaşılabilir. Hatta su kaçağı olduğu genellikle yüksek faturalar ile anlaşılır. Bu kaçaklar da akustik dinleme cihazı ile hızlıca bulunur.

Su kaçağı nasıl bulunur?

Su akıntılarının bulunmasında kullanılan tespit cihazları, arızaların insanlara vermiş olduğu maddi manevi zararları büyük ölçüde azaltmaktadır. Su kaçağı noktasını bulmak için profesyonel yöntemler ve amatör yöntemler mevcuttur. Yazımızın bu kısmında, “Su kaçağı nasıl bulunur?” sorusunun cevabını profesyonel yöntemler eşliğinde cevaplayacağız.

 • Akustik dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti

Akustik dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti; cihazla su sızıntısı tespiti yapabilmek için tesisata belirli oranda basınç uygulanarak, borunun çatlak yerinden kaçırdığı sırada su sesinin çıkmasının sağlanmasına denir. Burada amaç, çıkan bu kaçak sesini cihazla duyarak borudaki çatlağa ulaşmaktır. Demir boru ve plastik boruda geçerli olan bu yöntemle, su sızan nokta tam olarak bulunur. Böylece çok az bir kısım kırılarak, komşuya su akıntısı çözülür.

 • Kamera sistemi ile su kaçağı bulma

Kamera sistemi ile su kaçağı bulma için kamera sistemi ile pis su gider borularına girilir ve sızıntılar bulunur. Boru içerisinde elle itilerek ilerlemesi sağlanan bu kameralar, tıpkı göz gibidir. Boruda herhangi bir çökme, kırılma vb. durumların görülmesini sağlar. Su sızıntısı atık su borularında ise, kamera olmadan hiçbir şekilde arıza tespiti yapılamaz.

 • Termal kamera ile su kaçağı tespiti

Termal kamera ile su kaçağı tespiti için ısıyı algılayan termal kameralar kullanılır. Termal kamera ısıyı algıladığından, sıcak su borularında ya da kalorifer tesisatlarında oldukça etkilidir. Isınan bölgeleri kırmızı göstererek, ortamda çizgi halinde görülen bölüm boruların kaçak olan kısmında daha geniş görülür. Bu görüntü suyun o bölgede sızıp, etrafa dağıldığını; yani kaçak olduğunu gösterir. Termal kameralı kaçak tespiti için gereken görüntüyü alabilmek için yapılan hazırlık ve sızıntıyı bilinçli bir şekilde arttırmak çok zordur. Zaten işin asıl ustalık kısmı da buradadır.

 

Amatör su kaçağı tahmin yöntemleri

Su kaçağını bulmak için profesyonel yöntemlerin yanı sıra kendi deneyebileceğiniz yöntemler de vardır. Bunları amatör su kaçağı tahmin yöntemleri olarak adlandırabiliriz. Borudan sızan suyu bulma işlemi mümkün olmasa da en azından temiz su arızası mı, yoksa atık su arızası mı onu görebilirsiniz. En basiti eğer mümkünse vanaları kapatarak veya giderlere su dökmeyerek denemeler yapmaktır. Temiz su kaçağından şüpheleniyorsanız, daire girişindeki vanaları kapatarak bir gün deneme yapabilirsiniz. Eğer su kesiliyorsa temiz su kaçağı var demektir. Eğer gider borularından şüpheleniyorsanız, yine sular açık vaziyette sadece giderlere su dökmeden 1 gün deneme yapabilirsiniz. Kaçak gider borularında ise, suda azalma ve hatta kesilme olacaktır.

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Bulan Firma: Anadolu Tesisat

Cihazla kırmadan su kaçağı bulan firma: Anadolu Tesisat cihazlı tesisatçı ekibiyle tüm su kaçağı sorunlarınıza %100 çözüm sunuyor. Gizli su kaçaklarını cihazla bulan firma Anadolu Tesisat, uzman tesisatçı kadrosu ve teknolojik makineleri ile suyun nereden geldiğini bulma işlemlerini garantili olarak yapıyor. Garantili su kaçağı tespiti olur mu demeyin! Firmamıza özel su kaçağı bulma yöntemleri ile tesisat patlağını bulmak çok kolay ve çok daha az maliyetlidir. Su kaçak tespiti tamir fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, su kaçağını bulan usta ekibimizden su kaçağı nasıl bulunuyor öğrenebilirsiniz. Cihazla kırmadan su kaçağı bulan firma: Anadolu Tesisat size bir telefon kadar yakın!

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (221 oy, ortalama puan: 4,77. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru ve görüşler (44)

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Bulma hakkında yorumlar
 • 3 ay önce

  yer altındaki kalorifer hattı sıcak su kaçaklarını bulma konusunda çalışmanız varmı.
  iyi çalışmalar..

  Yanıtla -
  1. İYİ GÜNLER MEHMET BEY YER ALTINDAKİ MEVCUT KACAKLARIN BELLİ BİR DERİNLİĞE KADAR TESPİTİ YAPILABİLMEKTEDİR GEREK ISI KAMERALARI GEREK AKUSTİK DİNLEME CİHAZLARI İLE TESPİT YAPILABİLİR

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  fayansın altında oluşan boru çatlaklarını gösteren kameranız varmı. Benim evde sürekli boru patlıyor ne yapacağımı şaşırdım artık. Genelde patlaklar sıcak su borusunda oluşuyor soğuk suya giden borularda hiçbir arıza yok. Kameralı bir usta çağırmıştık borular çok kalitesiz o yüzden çatlaklar oluşuyor demişti. Bu konuda sizin öneriniz nedir kırdıktan sonra fayansıda yapıyor musunuz? Artık cihazlı usta çağırmıyoruz kendimize göre bir yöntem bulduk su damlayan yerin hemen üstünü kırıp 3 veya 4 seramikden sonra patlayan boruyu buluyoruz ev harabeye döndü nerdeyse bu işi yapacak tecrübeye sahip oldum bana bir çözüm bulun

  Yanıtla -
  1. İyi günler Mustafa Bey. Genel itibari ile dairelerde oluşan bu kaçaklar sıcak su tesisatından kaynaklanır. Bunun nedeni borunun kalitesizliği ya da fabrika hatası olduğu için olabilir. Bunun sebebide borunun sürekli ısınıp soğumasından kaynaklanır. Boru eğer bir yerden çatlamaya da başlarsa o sorun devam ediyor. Sadece sıcak su kaçaklarında kullanılmak üzere termal kamera var ama bu cihazda kaçak olabilecek noktaları göstermez. Sadece kaçak olan noktayı gösterir. Ya da bunun için akustik dinleme cihazları var kaçağın yeri noktasal olarak gösterir. 2 cihazda bir sonuç verir. Ama siz bu problemi sürekli yaşıyorsanız yapacak pekte bir şeyiniz kalmamış. Tesisatı komple değiştirmeniz gerekiyor. Sadece sıcak su tesisatını sıva üstü olarak yaptırabilirsiniz mesela

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  mutfakta parkelerin arasından su çıkıyor ne yapmalıyım ben erzurumdayım lütfen bana bir bilgi verirmisiniz

  Yanıtla -
  1. Su borusu patlamıştır muhtememlen. Erzurum da su kaçağı tespiti yapan bir firma var. erzurumtesisat.net Erzurum Su Tesisatçısı Telefonu : 0532 580 69 39 firmayla görüşüp bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Bugün sabah aradığımda -pazar günü ve sabit telefonunuzdan aradığım için- kimseye ulaşamayacağımı düşündüğüm halde birkaç saate kalmadan nöbetçi servisiniz evimdeydi. Alt komşumun ısrarla bizden bildiği tavan ve merdiven boşluğuna sirayet eden akıntının kaynağı olmadığımızı titiz bir inceleme sonucu ortaya çıkartan ekibinizin ellerine sağlık. Başka tesisatçılara kalsa kıra döke deneye yanıla yapılacak işi suları kestikten sonra temiz su için basınçla su verdikleri boruları dinleyerek, pis su için ise kameralarla pimaşları inceleyerek araştırıp sorunun bizde olmadığını raporla bildirdiler.

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  makina ile kaçak yerini tespit ettiniz ve o bölge kırıldı. Kırılan yerde kaçak yoksa bunun maliyetini kim karşılayacak.

  Yanıtla -
  1. 2 sene önce

   Merhaba,
   Kırılan yerde kaçak tespitini makinelerimizi kullanarak yanılma payı olmadan yapmaktayız. Makine ile tespit yaptığımızda kaçağın olup olmadığı zaten söyleniyor. Diğer cihazlarımızla da test yapmadan ve size termal kameralarımız da ki kaçağın yerini göstermeden kırma işlemi gerçekleşmemektedir.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Ankara şubenize ve Erkan beye çok çok teşekkür ederim.
  Su kaçağını termal ve akustik cihazla nokta tespitle ve en az hasarla buldukları için…

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Dairenin soğuk su hattına tüm vanaları kapatılarak basınç testi uygulandı, su basıncı 30 dakika içinde 13 bardan 6 bara kadar düşmüş oldu. Böyle bir kaçağın yer tespiti hangi yöntemle başarılı olabilir? Kaçak gece saatlerinde şebeke su basıncının 6 barın üzerine çıkması sonucunda etkisini gösteriyor. Bu kaçağın yer tespiti belirlenmesinde firmanız 100% garanti verebilir mi?

  Yanıtla -
  1. Merhabalar Dairenizdeki Mevcut Olan Kaçağı Özel Akustik Dinleme Cihazı ile Noktasal Olarak Tespiti Mümkün Efendim,
   Bunun İçin İletişim Numaralarımızdan Bizimle İrtibata Gecebilirisiniz
   Yapılan Tespitler Nokta Olarak Yer Tespiti ve Garantili Olarak Yapılmaktadır

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Üst kat komşuda su kaçağı var duvarlar ve banyo şu içinde kaldı. Ücreti ne kadar

  Yanıtla -
  1. merhabalar fiyat bilgisi ve servis hakkında bilgi almak için lütfen web sitemzdeki iletişim adreslerimizden bize ulaşınız

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Duşakabinin altına su akıyor, nasıl kaynaklandığını anlayamadık. Ne kadara bakıyorsunuz? Ve tamir ücreti ne kadar? Ev Çıksalın’da

  Yanıtla -
  1. Eğer normal bir ustanın bulamayacağı kaçak ise biz bakıyoruz. Cihaz gerekmeyen bir iş ise biz bakamıyoruz malesef.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  En üst katta oturuyorum. Tavandan avizelerden su damlıyor yağmur yağınca. Ücret nekadar.

  Yanıtla -
  1. Üst katlardan gelen su kaçaklarını bulmak çok zahmetlidir. Bu yüzden üst katınızda şüpheli dairelerin tek tek su kaçak kontrollerinin yapılması gerekir. Su sızıntısının hangi daireden geldiği belli değilse daire başı maliyet artar. Fiyatlar konusunda firmamızla irtibata geçmeniz gerekir. Kontrol edilen daire sayısı arttıkça su kaçağı fiyatı düşer

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  anlattıklarınız fena şeyler değil yalnız insanların kafasını bulandıran konu her zaman maliyettir.bizim binada üst katlardan gelen su problemi var.tespiti için ne kadar ücret alıyorsunuz açıklarsanız sevinirim.iyi çalışmalar.

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Firmanızın hizmetleri çok güzel ama benim dikkatimi her zaman fiyatlar çeker. Su kaçaklarını bulmak için kaç para alıyorsunuz. Ayrıca benim dairemde iki kaçak olursa yine aynı ücretimi alıyorsunuz

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Apartmanızda meydana gelen su sızıntı problemini bulmak için istanbul tesisat firamasından önce 2 tesisatçı usta getirdim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım. İnternette dolaşırken sizin firmanızı buldum elemanlarınız sabırlı bir çalışmadan sonra cihazlarla su sızıntısının yerini buldular. Teşekkür ediyorum

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Almanyadan selamlar..Ilkönce orada calisan herkese tesekkür ediyorum.mükemmel iscilikleri ve teknolojileri ile göz doldurduklarini belirtirim.istanbulda 6 ay icinde kac tesisatciya gösterdim ise arizayi tesbit edemediler.bu arkadaslar beni bu sıkıntıdan yarım saat icinde 3fanyas kırararak kurtardılar.almıs oldukları ücret ise kendilerine helal hoş olsun.tekrar teşekkür eder allah razı olsun diyorum.

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  6 kat 12 daireli bir apartmanımızın bütün su kaçaklarını bulma işi ne kadara mal olur ve nasıl bir yol izleyeceğiz?

  Yanıtla -
  1. Firmamızı arayıp detaylı görüşmeniz gerekiyor efendim.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Evimin tuvalet ve banyo giriş üstünde su kaçağı var damla geliyor tam tespit yapılabilir mi maliyeti ne olur nasıl yardımcı olursunuz?

  Yanıtla -
  1. Apartman dairelerinde su kaçaklarına 150 tl ye bakıyoruz efendim. Arayıp servis yazdırabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Banyo dolabımın iç kısmında rutubet oluştu su sızdırması var galiba tespit yapıp arızanın giderilmesini istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

  Yanıtla -
  1. Tabi ki kaçak cihazlarımız ile yerini buluruz ve isterseniz tamiride yapılır.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Acaba sadece tespit mi yapıyorsunuz. Yoksa tedavisini de yapıyor musunuz?

  Yanıtla -
  1. Tabiki arıza tespiti ve onarımınıda yapıyoruz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba ben bodrum katta kalıyorum bana eskı. Binanın boşluğunda giderler var. 2 seneden beri tavan ve duvar ıslanıyor.kımden geldıgınde bılmıyorum. Apt.boslugunda cok dar ve bır sey goremiyorum.bu suyun hangı kattan geldıgını tespit edrbılıyormusunuz.sımdıden tsk . Ist Aksaray dayım.bılgı verirseniz sevınırım..

  Yanıtla -
  1. Su kaçağı için o bölgeye akabilecek daireleri test etmemiz gerekiyor. Bakılan ilk daire için 150 tl alınıyor devamında test edilen her daire içinde 100 er tl ekleniyor.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  merhaba bizim evin içinden gider borusu geçiyor giriş katta oturuyorum üst katların gider suyu bızım evde borudan geçiyor köpüklü su geldiği zaman su bizim evin içine akıyor normal su giderken sorun yok makina vs calıstıgında onun köpüklü suyu eve akıyor nasıl birşey yapabiliriz

  Yanıtla -
  1. Gider borularının içerisine kamera ile bakarız ancak o şekilde sorunu tespit edebiliriz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba .uşak merkezde müstakil bir evde kiracıyım. Odanın birinde rutubet var. Duvar kabarmış. İçinden su borusu geçme ihtimali yüksek yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla -
  1. Malesef yardımcı olamıyoruz çünkü orada servisimiz yok.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  gercekten helal olsun bu zamanda bir sıkıntıyı fırsata cevirmeden çözüm bulan sizi gibi bir fırmaya
  dairemdeki kaçagı diğer firmalar gibi kırarak değilde kırmadan su kacagını bulup olabildiğince titiz calışarak dairemdeki sıkıntıyı çözdükleri için gercekten teşekkür ederim

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  merhabalar benim banyo tuvaletime su damlıyor. tatvan/bitliste dairem var kiracı oturuyor ve yaklaşık 1 yılı aşkın süredir su damlamasından şikayetçi yaklaşık 5 6 ay öncesinde üst katın lavabo su borusunun çatlak olduğu tespit edilmiş ve tamir edilmişti ama ortalama 1 ay sonra yine bu şikayetler başladı daha önce tamir edilen boru kontrol edildi herhangi bir sıkıntı görülemedi fayans derz dolguları felan çözüm bulamıyoruz sizce neden kaynaklanıyor olabilir tavsiyeleriniz nedir ayrıca bitlis e hizmet verir misiniz şayet hizmet verirseniz ortalama masrafı (tl cinsinden) ne kadar tutar gerekli bilgilendirmeleri mailime gönderirseniz sevinirim.

  Yanıtla -
  1. Malesef bitlis e servisimiz yok. Ancak bir su kaçağı tespit servisi bulup test yaptırırsanız sonuç alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba İstanbul tesisat yetkilileri ben alt katta oturuyorum 2 sene içinde tam 4kez sıcak su borusu patlıyor yatak odası kısmında komşu usta geliyor kaynatıyo ek yapıyo başka bölgeden patlıyor borular eski kalitesiz usta faktörü de var tabii boruları dışardan verebilirmiyiz cevabınızı bekliyorum

  Yanıtla -
  1. Tabiki efendim tesisat borularınızı fayans üzerinden güzel bir şekilde döşeyerek hiç bir yeri kırmadan sorundan kurtulmanızı sağlayabiliriz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Üst katımda oturan vatandaş ısrarla su kaçağının ondan kaynaklanmadığını söylüyor cihazla kaçak varmı diye baktığınızda rapor veriyor musunuz? Benim evin sigortalı su kaçağının parasını kendim ödesem sigortadan parasını alabilirmiyim?

  Yanıtla -
  1. Üst katta kaçak olup olmadığı kesinlikle ortaya çıkar fakat parayı sigortadan alabilirmisiniz onu experiniz ile görüşmelisiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Duyduğumda canımın sıkılmasına yol açan su kaçağı problemini servisi yazdırdıktan sonra aynı gün erisinde gelip dikkatli bir araştırma yaparak klimanın borusundan bulan mustafa ustaya teşekkürü bir borç biliyorum…

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin

  Ara