Su Borusundaki Patlağı Bulan Tesisat Servisi

Anadolu tesisat olarak, su borusu patlaklarını bulmak için bir dizi yöntemler uygulamaktayız. Su tesisat arızalarından olan su kaçağı işlemlerini; tespit kameraları ve test cihazları ile yapılmaktadır. Eğer evinizin banyo gibi herhangi bir alanında su borusu patlağı mevcut ise termal kameralı cihazlardan alınan görüntüler ustalar tarafından analiz edilmektedir. Daha sonra ekibimiz patlak su borusunun sızıntısını kırma dökme yapmadan sadece ufak bir delik yardımıyla banyonuzda meydana gelmiş olan su borusu patlağını onarma işlemlerini tamamlayabilirler. Eğer evinizin şebeke suyunda kaçak var ise tesisat basınç testine tabi tutulmaktadır. Evinizde sürekli damlayan suyun temiz su olma olasılığını göz önünde bulunduran firmamız, manometre ile tesisatınızı ölçecektir. Vanayı kapattığımızda su hala damlıyorsa buda tesisattaki kaçak olma olasılığı demektir. Tesisattaki kaçağın hangi tesisattan kaynaklandığını cihazla kontrol eden ustalarımız, tesisatını belirlediği boruları kontrol işlemine geçer.

Dairenizde su borusu patladığı zaman vanayı kapatıp cihazlı tesisat firması çağırmalısınız.
Vanayı saat yönünün tersi tarafa yani sola çevirerek kapatabilirsiniz. İnternet vasıtası ile kısa bir arama yaparak bölgenizde hizmet veren güvenilir bir tesisatçı ile patlak su borusunu tamir ettirebilirsiniz. Ancak, burada dikkat etmeniz gereken olay profesyonel bir firmadan hizmet alabilmek olmaktır. Kendilerini firma olarak tanıtan bazı şahıslar daireye geldiğinde iş yapar gibi kendilerini gösterip paranızı alıp gidebilirler. Su tesisatı konusunda deneyimi olmayan ya da cihaz kullanmayan bu kişilerden sonra da dairenizde ya da iş yerinizde su akma sorunu devam edecektir. Yapılan işlemin başarısız olduğunu, tekrar gelmesini talep edeceğiniz bu kişiler ya gelmeyebilir ya da yeniden ücret talep edebilir. Bu nedenle, hem zaman hem de maddi konularda mağdur olmamak adına iyice araştırmadan tesisata kimseyi müdahale ettirmeyin. Profesyonel olarak su tesisatı teknolojileri kullandığımız su tesisatı sektöründe, Anadolu Tesisat güven sağlamayı başarabilmiş bir firmadır. Gerek su tesisatı arızaları gerekse su tesisatı ile ilgili değişim konularında her zaman markamızın güvencesi altında olabilirsiniz. Bizden tamir aldığınızda yani, yaptığımız onarım işlerinde tekrar bir sorun çıkması halinde ücretsiz gelip hizmet vermekteyiz.

Su Borularının Patlamasının Sebepleri Nelerdir?

Su tesisatında 3 çeşit su borusu bulunmaktadır. Pis atık su boruları, sıcak su ve soğuk su boruları. Sıcak ve soğuk su boruları temiz su tesisatının ana parçalarındandır. Pis su borularının altında değerlendirilen pis su atık boruları, pimaş boruları gibi borular da pis su tesisatının ana parçalarını oluşturur. Su tesisatında herhangi bir noktada oluşan kaçağın sebebi, boruların patlaması olabilir. Zaman içerisinde farklı nedenlere bağlı olarak paslanarak çürüyen boruların içindeki su, basınca dayanamayarak içten dışa doğru patlayarak delinmektedir. Su borularının patlamasındaki en yaygın sebep su basıncı olması ile birlikte su borularındaki malzemelerin kalitesiz oluşudur. Bir başka önemli sebep ise temiz su tesisatlarında, suyun kireci boruların iç duvarına tutunarak borunun çapını daraltmasıdır. Kireç sökücü ürünlerin de yaygın olarak kullanılması su borularının çürüyerek, patlamasına neden olabilir.

Anadolu Tesisat Patlak Su Borusunun Tamiratını Nasıl Yapıyor?

Geçmiş dönemlerde su kaçağını, patlağını, çatlağını ve sızıntılarını bulmak için evlerinizi kırarak işlem yapıyorduk. Klasik yöntemlerle yapılan tespit çalışmaları hem uğraştırıcı hem de maliyetli olması sebebi ile, biz tesisatçılar yeni cihazlar ile bu süreci kolaylaştırmayı başardık. Bugün, hiçbir noktayı kırmaya gerek kalmadan sadece su tesisatı tespit kamerasıyla kaçağın yerini noktasal olarak belirliyoruz. Suyun sızıntı yaptığı veya patlak su borusunun nereden delindiğini kamerada gösteren cihazlı tesisatçı ekibimiz size bu bilgileri anlattıktan sonra, suyun aktığı yeri minimum alanda kırarak boruların onarımını yaparlar. Su sızdırmaları firmamız tarafından su kaçak arıza bulma cihazıyla tespit edilmektedir. Çoğu tesisatçılar su sızıntısını onarmak için direk kırma işlemine geçebilir. Bu eski yöntemleri kullanan tesisatçılara ödeyeceğiniz tutarın maliyetinin daha da artması demektir. Ama Anadolu tesisat farkı olarak ekibimiz evinizi inşaat haline getirmeden sadece 1-2 adet fayansı keserek fazla kırma dökme yapmadan su borusu tamirini yapar ve diğer ustaya ödeyeceğiniz tutarın neredeyse 1/3 ‘ünü alır. Cihazlarla onarım işleminden sonra, sızıntı olmadığından emin olunduğunda kaçak tamamen bitmiş olur. Deneyimi olmayan çoğu tesisatçı; büyük kaçakların yerini bulamayabilir. Teknoloji ile deneyimini harmanlayan Anadolu Tesisat, birden fazla yerde oluşan sızıntıları cihazla bulur. Günümüzde eline alet alan çoğu tesisatçı; tespit ve tamirat işlemlerini yapmaya çalışsa da, birden fazla su borusu patlağı olan tesisatın problemini çözümleyemez. Çünkü cihazda yanıltıcı bir biçimde aşırı ses olması ve deneyimsiz olması sebebi ile su kaçağını tamir edemez. Su tesisatı çözümlerinde yalnızca teknolojinin yeterli olmadığını mutlaka alanında profesyonelleşmiş ve deneyimli kişilerle çalışmanız gerektiğini örneklemiş olduk. Anadolu Tesisat bünyesinde hizmet veren uzman personellerimiz; sayısız defa birden fazla kaçakla karşılaştıkları için bu durumlar karşısında artık profesyonel bir bakış açısı ile probleminize yaklaşır. Suyun aşağı kata nasıl aktığına bakarak bile tahmin edebilen ekiplerimiz, gerekli test işlemlerini bir çok kez tekrar ederler. Yanılma payı olmadan testler sonucunda işaretleme yaptıkları yerde tamirata başlarlar. Sızan suyu net olarak size gösteren tesisatçı ekiplerimiz; yine aynı şekilde tamirat sürecini de sizlere açıklayarak gerçekleştirir. Diğer tesisat arızalarında olduğu gibi patlak su borusunun tespiti ve onarımı konusunda da elimizden geleni en iyi şekilde yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Her türlü su kaçakları problemleriniz için Anadolu Tesisatı rahatlıkla arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>