Kamera Boru Görüntüleme Su Kaçak

Kamerayla su sızıntısı bulma hizmeti veren Anadolu tesisat kalite uzman kadro ve tecrübeli ustaları ile hizmet vermektedir. Kanalizasyon borularında ve koruge borularda çökmeler, eğimsizlik olması durumunda kanal görüntüleme robotu ile detaylı bir inceleme yapılarak borudaki arızalı nokta görülür dedektör tespiti yapılarak tam noktası nereye denk geliyorsa orası kazılarak halledilir. Rögar dan girilerek boruya salınan kamera yavaşça ileri sürülerek hattın görüntüsü  alınır. Kameralar borunun içerisinde görüntü alabilme özelliğine sahip ekipmanlardır. Pimaş içerisinde herhangi bir yağlanma veya tıkanma varsa o bölgenin tam üstüne kamera sinyal göndermeye başlar. Gönderilen bu sinyali yukarıdan dedektör kameralarla takip edebiliyoruz. Sinyal gelen nokta en fazla 15-20 cm oynar. Noktasal olarak problemli bölgeyi tespit edebiliyoruz.

kanal-goruntuleme-robotu

Pis su boruların içerisine cisim kaçmasıyla oluşan tıkanıkların yerini bulmak için dedektörlü kameralı sistemlerimizi kullanıyoruz. Bu cihaz ile tıkanan yer tespiti hiç bir yer kırılmadan dökülmeden yapılmaktadır. Yeni yapılan binalarda bu tip bir sorunla karşılaştıysanız büyük ihtimal inşaat zamanında harç beton kalıntısı borularını içerisine gitmiştir ve hattın önünü kesmiştir. Komple binayı etkileyen bu durumu kırarak kazım yaparak pahalı maliyet ve işçiliklere girmeden kısa sürede halletmek tıkalı olan kısmın tespitini yapmak mümkündür. Dedektör denilen bu cihaz sayesinde yerin 3-4 metre altındaki boruların bile tespiti yapılır. Tıkalı olan yer bulunarak size yeri gösterilir.

Son zamanlarda büz ve künk olarak döşenen atık su ana hatları yerini koruge boru dediğimiz son derece esnek, çürümeyen, yıpranmayan malzemelere bıraktı. Koruge boru aşınmaya karşı yüksek mukavemet ve kimyasallara karşı mükemmel direnç gösterir. Kolay birleştirme metotları sayesinde döşeme kolaylığı sağlayan koruge boru bize büyük avantaj sağlar. Bunun yanı sıra sızdırmazlık konusunda başarılı olan bu boru tamir ve bakım kolaylığı ile de ön plana çıkıyor. Kanal borularında belirleyici tercih sebebi olan bu hususlar çok önemlidir. Yapılan işin kalıcı olması için dikkat edilmesi gereken birkaç konu daha vardır. Koruge boru içerisindeki yüzeyin akışkanlığı kolaylaştırması, esnek ve istenilen boyda üretilmesi de tercih sebebi olmuştur. Peki, bu kriterlerin önemi nedir? Örneğin esneklik konusu kanal boruları döşenirken dolgu malzemesi doğru şekilde doldurulmazsa zamanla toprak çöker ve boru altı boş kalır. Sert bir boru olduğunu düşünürsek kırılır ya da çöker. Ancak koruge boruda esneme sağlandığı için ufak tefek toprak kaymalarından etkilenmez. Kanal görüntüleme robotları borudaki arızanın tespiti yanında bir de boruda tıkanmaları tespit etmek içindir. Kanalizasyon borularında yer yer tıkanmalar meydana gelebilir. Büyük çaplı borularda her şey olabilir, çuvaldan tutun şişe, taş, odun vb. birçok cisim kanala kaçabilir. Bu sebeple tıkanan yeri görmek orayı açabilmek için şarttır. Borularınızda kırık veya çatlak mı var? Bizi arayın kameralı sistemlerle hiçbir yer kırmadan size neresi arızalı gösterelim. Sizlere en iyi hizmeti vermek adına her zaman teknolojiyi yakından takip ederek son sistem ürünleri alıp kullanıyoruz.
Dedektörlü kamera sistemi elimizde firmamızda mevcuttur. Bu kamera sistemi Türkiye de sadece Anadolu  tesisat firmasında görebileceğiniz kameralardır. Kaliteli görüntü alabilme özelliğini sahip kameralarda kayıt yapabilme özelliği bulunmaktadır. Boru içerisinde kırık, çatlak, tıkanıklık ne varsa bütün her şeyi tespit edebilme özelliğine sahiptir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>