Aletle Su Patlağı Bulan Şirket

Su patlağı konusu, bir çok kişi tarafından çözülmesi zor olduğu bilinen bir tesisat arızasıdır. Genellikle tesisatçıların kırarak çözüm bulmaya çalıştığı bu sorun, boru patlağını bulma işi tamamlanana kadar büyük strese neden olur. Çünkü her yerin kırılması sonucu su sızan yerin bulunamama ihtimalide vardır. Bu durumda tabi ki stres olacaktır. Neticede evinin veya iş yerinin inşaat haline gelmesini, bir kaç günlük tadilatı kim ister ki? ancak yaşanan tüm bu sıkıntıların bitmesini sağlayan bir cihaz var artık. Su patlağını bulan alet sayesinde inşaat döküntülerinden kurtuluyorsunuz. Hem de kırıp dağıtarak yaptığınız masrafların çok altında bir para harcayarak. Şu işin güzelliğine bakın. Su sızdıran bir yer var siz bunu hiç bir yeri kırmadan buluyorsunuz, hem de çok düşük bir fiyata.

Aletle Su Patlağı Bulan Tesisatçı Usta

Su borusundaki patlağı bulan alet teknolojinin bize sağladığı bir kolaylıktır ancak bu cihazı kullanan usta ve cihaz da bir o kadar önemlidir. Piyasada bir kaç çeşit profesyonel su kaçağı cihazı bulunuyor. Bunlar akustik ses dinleme cihazı olarak da geçmekte. Bir su kaçak aleti, özelliklerine göre değerlendirilir. Temiz su kaçağı alanında iş gören bu alet, patlaktan çıkan su sesini bulur. Dışarıdaki diğer seslerle su sesini ne kadar ayırabilirse, o kadar kalitelidir. Piyasadaki en pahalı ve kaliteli cihazın özelliği de budur, yani ses ayrıştırma becerisi. Diğer cihazlardan farkı da budur. Tabi bu cihazın kalitesinin olduğu kadar, ustanın kulağının da kalitesi demektir. Kulak su sesine ne kadar alışırsa, kaçak bulmak o kadar iyi olur. Hangi sesin ne kaçağı olduğunu anlayabilen ustalar mevcuttur. Sesin; inceliği, kalınlığı, derinden geliyor olması kesik kesik gelişi bunlar hep ustanın tecrübesi ile bilebileceği şeylerdir. Aslında su kaçağı bulma işinde cihazdan çok ustanın bu işi bilmesi önemlidir. Firmamız yılardır bu işin içinde olan ustaları ile yeni işe başlayan personelini bu deneyimleri kazanması için eğitmekte ve bu tecrübenin aktarılmasını sağlayarak bu işi geleceğe taşımaktadır. Su patlağı neden olur veya ne zaman olur bunlar önemli değildir. Önemli olan su patlamış mı, patladı ise nereden patladı bunu bulmaktır.

Piyasada darbeye ve yüksek basınca dayanaklı su boruları üretilmektedir.  Depolama ya da montaj aşamasında güneş ışınlarına maruz kalan borularda, kullanım başladıktan sonra yırtılmalar görülmektedir. Fabrika hatası olan malzemeler nadir de olsa karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünleri birbirine yapıştırırken, malzemede herhangi bir patlak var mı, kontrol edilmelidir. Montaj bitirildikten sonra mutlaka 10 bar basınçlı su ile test edilerek, boru ek noktalarında herhangi bir sızıntı olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Üzeri kapatıldıktan sonra oluşan sızıntıları bulmak için gerekli cihazlara sahip şirket çağrılarak, binaya fazla zarar verilmeden tamirat yapılmalıdır. Parkelerin altında oluşan patlak kısa sürede tamir edilmezse parke kabarmasına sebep olacaktır.

Aletle Patlak Su Borusu Bulan Tesisatçı Firma

Günümüzde su kaçağını bulmak için kaçak bulan aletler kullanıldığını zaten söylemiştik. En iyi su kaçak firmasını arıyorsanız, ilk olarak usta tecrübesine ardından da patak su borusunu bulan aletlerin kalitesine bakmanız gerekiyor. İkisi de bir diğeri olmadan pek bir işe yaramamakta. Anadolu Tesisat olarak, on yılın üzerindeki deneyimlerini Avrupa teknolojisi patlak boru tespiti yapan aletlerle birleştiren ustalarla çalıştığımızdan boru patlağı tespitinde garanti veriyoruz. Su patlağını bulan firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğundan, evinizde yapılan işlemler canınızı da kesenizi de sıkmaz. Bizi arayıp patlak su borusunu bulan servis talep ettiğinizde, size en yakın patlak boruyu aletle bulan ustamızı yönlendiririz. Evinizde yapılan tüm işlemler garantimiz altına alınmaktadır. Ustalarımızın hazırlayıp size sunduğu servis formu garanti niteliğindedir. Firmamızın bünyesindeki patlak boruyu bulan aletler;

 • Akustik dinleme cihazı
 • Nem ölçer
 • Termal kamera
 • Kanal görüntüleme kamerası
 • Yukarıda belirttiğimiz gibi su kaçağı tespit işlemi yaparken tüm bu cihazlardan yardım alarak çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bizi aradığınızda müşteri hizmetleri personelimize şikayetinizi açıkça dile getirdikten sonra sizin şikayetlerinizi karşılayabilecek ekipmanlarla birlikte uygun personeli seçip en kısa sürede adresinize yönlendirilecektir. Kaçak tespitinden sonra ise tamirat için ayrı bir usta bulmanıza gerek yoktur. Firmamız temiz su ve pis su giderleri dahil tüm tesisat işlerinizi yapmaktadır. Ayrıca fayans işleride sizin isteğiniz dahilinde gerçekleştirilmektedir.

6 Comments

 1. Reply

  KOMBIM SUREKLI SU BASINCI DUSURUYOR AMA PETEKLERI KONTROL ETTIM KACAK BULAMADIM BANA NE ONERIRSINIZ

  • Reply

   Firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

 2. Reply

  Yorum değil ben bir konuda aydınlanmak istiyorum Musluğu açtıktan sonra belli bimiktar duru su aktıktan sonra pas akıyor arkasından duru su akıyor Belli ki tesisatta bir noktada paslı bir parça var tesisatı tamamen sökmeden çaresi varmı?.

  • Reply

   Eğer evinizde termosifon kullanıyorsanız bu nedenle de bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Uzman bir usta tarafından yerinde tespit edilmesi gereken bir arıza tipi bu. Boru paslı ise buda neden olabilir. Paslı boruda malesef boruyu değiştirmekten başka çareniz yoktur.

 3. Reply

  selam banyomun hemen bitişiğindeki küçük odanın altından pencerenin dışına doğru su damlaalrı çıkıyor ne yapnalıyım

  • Reply

   Su kaçağı tespit cihazı ile tesisatınızda herhangi bir sorun varsa bulunur ve sadece o bölüm onarılarak çözülür. Fakat tesisatla ilgili bir su değilse yapılan tespit yüzeysel olur çünkü çevreden gelen herhangi bir su veya kaynak sularını gösteren bir cihaz bulunmamamktadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>