Kalorifer Tesisatı Su Kaçağı

Kalorifer tesisatı su kaçağı arızası ile kombinizin kendiliğinden kapandığını görebilirsiniz. Bu gayet normaldir çünkü suyu olmayan bir ısıtma sistemi zaten çalışmaz. Çalışmaması ile beraber sıcak suyu kullanmanızı da önler. Kalorifer kaçağı nedeni ile sistemdeki su boşalır kombi içinde su olmadan çalışmaz arıza verir kendini kapatır. Kapanmasının nedeni ise içeride su yokken gaz yakıp ta boş depoyu ısıdan dolayı delmemektir. Kombi üzerinde bulunan manometreden kalorifer de su kaçağı var mı anlarız.

  • Kalorifer kaçağı dairelerde olabildiği gibi bazen merkezi sistemlerde de olabiliyor merkezi sistem kalorifer kaçağını makine ile tespit eden şirketlerden Anadolu Tesisat bu problemi de çözüme kavuşturmaktadır.

Kalorifer kaçaklarını termal kamera ile tespit eden ustalarımız bazı durumlarda cihazla değilde ilaçla kaçağı kapatma yoluna gideceklerdir. Çünkü termal kamera veya diğer makinelerle tespiti mümkün olmayacak kadar ufak kaçakların cihazlarla tespit edilebilmesi mümkün değildir. İlaçla kalorifer kaçağını kapatan firmalar arasında yaptığımız işe garanti vermekteyiz.

Kalorifer kaçağını cihazla bulan şirketler- Kombi su kaçağını ilaçla kapatan firmalar

Emin olduktan sonra nasıl bir onarım yapılabilir ona bakılır. Kalorifer sistemleri yüksek basınçlarda çalışmazlar. Sürekli ısınma soğuma durumunda olan bu borular şebeke suyu borularına oranla daha çabuk yıpranır. Bu sayede de kalorifer borusu kaçağı meydana gelir. Temiz suda kaçak bulan cihazlarla kalorifer tesisatında kaçak bulma mümkün olmayabilir. Tesisatta kaçak bulma için boruya belirli oranda su veya hava basılması gerekir.  Büyük bir kaçak basınç yapmadan bulunur ancak küçük kaçaksa hiç uğraşmadan kalorifer kaçak onarım kimyasalı kullanılır. Isıtma sisteminde kaçak tamiri maliyet olarak da hesaplandığında Cihazla kalorifer kaçağının yerini bulmak bulunan yerin kırılması boru tamiri parke ya da fayans tamiri kimyasalla kalorifer kaçağı onarımı maliyetini geçer. Isıtmada su kaçağı maliyetinden çok size mazereti önemlidir. Kışın 1 günlük ısınma problemi bile size çözüm bulmanın ne kadar acil olması gerektiğini anlatabilir. Duşu da kullanamadığınızı hesaba katınca suların kesilmesi ile eş değer bir durum gibi. Kombi kaçağı olduğunu düşünebilirsiniz belki ama kombi kaçakları her gün su eksilmesine sebep olmaz. Kombiden kaynaklanan basınç kaybı kombi çalıştığında ortadan kalkar. Kombi açıldığında su basıncı yükselir kombi kapatılınca basınç düşer. Bu kombideki denge kabının içindeki havanın bittiğini gösteren bir belirtidir. Sorunun tesisatta olduğuna kesin karar verildikten sonra kaçak tamir sıvısı uygulanmalıdır. Biz firma olarak öncelikle su kaçağını bulan cihaz ile bir kontrol yaparız daha sonra yapılan kontrolde bulunamayan bir kaçak varsa bunun için kalorifer tesisatı kaçak onarım ilacını uygulamaya başlarız. Yapmış olduğumuz uygulamanın garantisini verdiğimiz için içiniz rahat olabilir. Kombinizdeki su eksilmesi kesilmezse kesilene kadar size ücretsiz servis hizmeti sağlayacağız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>