Alüminyum Petek Tamir Bakım

Alüminyum petek tamiri ve bakımı periyodik olarak yapılmalıdır. Alüminyum radyatörün başına en çok gelen şey delinme olayıdır. Delik petek kapatan ilaçlar sayesinde alurad petek tamiri ve alüminyum petek tamiri mümkün hale gelmiştir. Eğer peteğinizdeki kaçak kimyasal ilaçla kapanmayacak kadar büyükse ve yerini biliyorsanız, kaynak yaptırabilirsiniz. Sızıntıya neden olan deliğe lehim yaparak sızıntıyı kesebiliyorlar. Fakat bir sıkıntı var petek sökülüp kaynağı yapan ustaya götürmek gerektiğinden işler biraz uzayabiliyor. Aslında olması gereken bir araçla delik peteğin olduğu yere gitmek ancak peteğin lehim yapılacak bölgesinin kuru olması gerekiyor ve petek sökülmüş suyu tamamen boşalmış kurumuşken daha iyi kaynak olur. Ustanın alüminyum peteği sökmesi, atölyesine götürüp kurumaya bırakarak bir gün sonra kaynağını yapıp tekrar geri gelip yerine monte etmesi epey bir maliyet çıkarır. Bu kadar uğraşmaya ve maliyete gerek yok peteğin yenisini almak daha mantıklı ancak fiyat uygunsa veya ufak bir delik petek yeni diyorsanız tamir ettirebilirsiniz. Bazen sağlam petekler delinmiş olabiliyor böyle bir durumda da kesinlikle peteği söküp atmayın.


Peteklerinizi sökmeden yerinde temizliğini ve bakımını yaptıktan sonra delinen peteğinizin su kaçıran yerini de tamir edebilirsiniz. Delinen petekleri kapatma ilacı sayesinde gereksiz onarım maliyetlerine yarıya düşürürsünüz. Radyatörlerinizin ilaçla temizliği yapıldıktan sonra bu ilacı tesisatın içerisine boşaltın ve 12 saat kombinizi çalıştırın sabah uyandığınızda kaçak kapanmış olacaktır. Tesisat sektöründe devrim yapan radyatör deliği kapatan ilacı firmamızdan temin edebilirsiniz. Alurad veya diğer markalı alüminyum peteklerinizin tamiri için bu su sızıntısını önleyen ilacı almanızı tavsiye ediyoruz. Deneyin mükemmel sonucu görün. Petek deliklerini kapatan ilacı ufak sızdırma şeklinde deliklerin kapatılması için kullanabilirsiniz. Büyük radyatör deliklerini kapatmaz. Kombinizin suyu ortalama 1 saat içerisinde veya daha fazla bir zaman aralığında düşüyorsa bu ilacı kullanmanızda hiçbir sıkıntı olmaz. Ayrıca bu kimyasal ilaç sayesinde kombi su kaçaklarını, kalorifer tesisat kaçaklarını durdurabilirsiniz.

Anadolu tesisat firması olarak kalorifer tesisatındaki kaçakları kırmadan ilaçla kapatıyoruz. Ayrıca tüm petek temizliklerini de su ve hava basan makinelerimizle gerçekleştirmekteyiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>