Kanal Açma – Kanalizasyon Tıkanıklığı

Anadolu tesisat ile kırmadan dökmeden kanal açma gider boruları açılır. Zamanla kanalizasyon borularınız, kireç yağlanma ve yabancı maddelerden dolayı tıkanabilir. Bu tıkanmaları konusunda uzman ekiplerimiz ve ekipmanlarla kalıcı çözüm sunmaktayız. Kanal açma işlemlerinde, birincil hedef kırmadan tıkanıklık tespiti ve yine aynı şekilde tıkanıklığın kırılmadan giderilmesidir. Kırmadan tıkanıklık tespitinin gerçekleştirmenin mümkün olması, firmamız tarafından yurt dışından temin edilen cihaz, alet ve edevatlarla mümkündür.
Tıkanıklık tespit makinesinin tespit kullanımı, profesyonel olmayan kullanıcılar tarafından yapılamayacak kadar zor ve teferruatlı bir işlemdir. Anadolu Tesisat olarak, en kısa sürede sorun tespit ve düzeltme yoluna gidiyoruz.

Kameralı kanal açma

Sadece Türkiye’de firmamız tarafından kullanılan ve makinelerinin tamamının yurtdışından temini ile bu yeniliği gerçekleştirdiğimiz kameralı kanal açma metoduyla kırmadan ve dökmeden tıkalı kanallar açılmaktadır. Evinizde meydana gelen ve son derece rahatsız edici kötü kokulardan ve görüntülerden sadece bu teknikle bir ya da iki saat içinde kurtulmanız mümkün ve çok daha fazlası… Kullanılan teknik sayesinde, kırmadan ve dökmeden evinizin kanalını yeniden eskisi gibi aktif bir şekilde sizlere teslim ediyoruz ve bunu kameralı kanal açma ile sorunsuz ve yer tespitiyle de çok kısa bir sürede yapıyoruz.

Makine ile kanal açma firması Anadolu Tesisat tüm pis su giderlerini makine ile açmaktadır.
Açtığımız gider borularını kamere ile de görüntülemekteyiz. İleride yaşanabilecek problemleri kameralı sistemlerimizle rahatlıkla tespit ediyoruz.

Basınçlı su ile kanal açma

Yaşam alanınızda ses, görüntü açısından son derece kötü ve mikrop üremesine olanak sağladığı için ailenizin sağlığını tehdit eden tıkanıklığın başınıza dert olması doğal. Bu sebeplerle kameralı kanal açma yönteminde Avrupa’dan temin edilen makineler ile önce kanaldaki tıkanıklık açılır ve ardından kamera ile görüntüleme yapılarak boruların içerisine basınçlı yıkama gereklimi diye kontroller yapılır.

 

Kanalizasyon tıkanıklığı açma

Tıkalı kanalizasyon borularının sizlere vereceği zararların en tehlikelisi doğal olarak mikroplardır. Tıkalı kanallar içerisindeki sirkülasyonun olağan şekilde ilerlememesi, o kısımda oluşacak mikropların sürekli artması için son derece elverişli bir ortam sağlar. Bu mikroorganizmalar sizlerin ve ailenizin sağlığını birebir tehdit eder. Ayrıca birçok kanal sisteminde yağmur sularından dolayı meydana gelen taşmalar, mikroorganizmaların durağan kalmaması nedeniyle tıkanık kanalizasyon içerisinden taşınması ve sizlere ulaşmasına vesile olur. Tıkalı kanallarda profesyonel bir ekip ile çalışmak, sizlerin kırıma ve döküme gitmeden sorunun tespit edilmesini ve giderilmesini sağlar. Aksi halde acemi bir ekip tarafından sorunun çözümüne giderseniz: kanalı tespit için herhangi bir sistemli makine kullanmaması sebebi ile kırma işlemi gerçekleşecek ve bu olay sizler için artı para ve zaman kaybına dönüşecektir. Bu kırma olayı, tıkanıklığın giderilmesi sırasında tıkalı borunun çıkartılması/kırılması sırasında akmalar, taşmalar sebebi ile moloz kirliliğinin yanında, son derece tehlikeli bir mikroorganizma dolu sıvı olan pis suyun dışarı çıkmasına neden olacaktır.
Evinizde makinelerin kullanımıyla kameralı kanal açma tekniği sayesinde bir saat kadar kısa bir sürede profesyonel bir ustanın tespit edeceği tıkanıklığı, acemi ve alet ve edevat bakımından yetersiz bir kişinin elinde kırılma yapılarak hiçbir yarar sağlamadan elde edebilirsiniz. Bunun yanında tıkanıklığın giderilmesi aşamasında, yine Avrupa`dan temin edilen ve Türkiye`de sadece firmamızda bulunan basınçlı su makinesi sayesinde, çok kısa sürede tıkanıklığın basınçlı su ile açılması yerine, evinizin her yerinde pis suyun akması veya taşmasına sebep olabilirsiniz.
Bilinmelidir ki kanal açma işlemi, son derece profesyonel bir ekip tarafından, temini Avrupa`dan sağlanan makineler ile bir saat kadar kısa bir sürede sağlanabilecekken, bilgi ve alet edevat tarafından yetersiz kişilerin iş başında bulunduğu bir durumda: sağlığınızı tehdit eden, evinizde büyük maliyette giderilebilecek kırılmalar ve dökülmelere neden olan, koku, akma ve taşmalara sebep olan büyük bir probleme dönüşecektir.

Kanal Açan Firma

Kanalizasyon tıkanıklığı açan firmalar;

 • Kanal açma robotu
 • Kameralı kanal açma makinesi
 • Kanal yıkama makinesi
 • Basınçlı kanal açma makinesi
 • Kameralı kanal açma robotu vb. makineleri bünyesinde bulundururlar.

Ancak bu makinelerin tümüne sahip firma sayısı bir elin parmaklarını geçmediği gibi, kanal açma yöntemlerinin tümünü bilmeyen elemanlara çalışmaları her robotla kanal açan firmanın başarılı olabileceği anlamına gelmemektedir. Firmamızın bünyesinde çalışan tüm tesisatçı ekibimiz, en az on yılı geçen sektör tecrübesine sahip olduğundan kameralı robotla kanal açma işlemlerini garantili bir şekilde yapmaktadır. Bizi arayıp servis kaydı oluşturduğunuz andan itibaren, titizlik ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan cihazlı tesisatçı ekibimiz, kısa sürede adresinize gelerek, makineyle kanal açma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Kanal açma servisi ustalarımız, yaptıkları tüm işlemleri servis formuyla kayıt altına alarak, yapılan işlemlerin garantisini sağlamaktadır.

4 Comments

 1. Reply

  Binanın bodrum katında oturuyorum. Aşırı yağmurlarda evin tuvaletinden kanalizasyon suyu geri tepiyor. En son yapılan çalışma bina rögarına çekvalf takılması oldu. Bu süreçten sonra yağmur yağmadı sonucu izleyemedik. Acaba bizim kanal borularından dolayı mı tıkanma oluyor yoksa rögardan mı kaynaklanıyor?

  • Reply

   Gider borularından kaynaklı bir sorun var ise boru içini görüntüleyen kameralarımızla sorunu tespit edebiliriz. Eğer gider boruları sağlamsa binanın konumundan kaynaklı bir kot kurtarmama sorunu da olabilir. En önemli detay ise yağmur sularının pis su gider boruları ile aynı hatta olmaması gerekir. Yağmur suları ayrı bir hattan gitmelidir. Aşırı yağmur yağsa da hat tıkanıp taşsada evinize su basmaz.

 2. Reply

  tuzlada faliyet gösteren yemek firmamızın yagdan dolayı sürekli tıkanmakta olan pis su kanalını anadolu tesisattan aldıgımız yardım ile ilk önce kanal açma makinası ile acıp daha sonra basınçlı kanal yıkama makinası ile temizliği yapıldı
  neredeyse her hafta tıkanan pis su kanalı 3 aydan uzun süredir tıkanmamakla birlikte su akışıda hızlandı yapılan işçililk ve müşteri memnuniyetiniz için tesekkür ederim

 3. Reply

  gece vardiyasında iş yerimdeki pis su kanalının tıkanması sonucu iş yerimi pis su bastı gece boyu ugrasmamıza ragmen acamamızla beraber üstümüzün batması da cabası ve sabah ilk iş olarak anadolu tesisattan yardım talebinde bulunduk bize kısa surede kanal açma ekibini yollarak tıkalı olan kanalı acıp görüntülemesini yaptılar ve kanalın yıkanmasının gerektiğini kireclenmeden dolayı tıkandıgını ilettiler ve yıkama işlemi için bize fiyat verdiler ve kanak yıkamasını yapıp garanti vererek iş yerinden ayrıldılar Allaha şükür şimdilik bir sıkıntı yok insallah tekrar olmaz

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>