Tıkalı Mutfak Borusunu Kameralı Robotla Açan Firmalar

Mutfak borusunu kameralı robotla açmak neden önemlidir? lavabo açan ilaçların neden tıkalı mutfak borusuna faydasından çok zararı vardır? mutfak borusunu kendimiz nasıl açarız? robotla mutfak borusu açan firmalar nasıl açıyor tıkanıklığı? Mutfak bir bayanın en çok vakit geçirdiği yerdir. Evimizin gurme şefi olan bayanlar o muhteşem yemekleri hazırlaya bilmek için mutfak’ta çok uzun saatler geçirmekte ve çok yorulmaktalar hele birde sürekli kullanmak zorunda oldukları lavaboları tıkanmışsa bundan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Hiç olmadık zamanlarda tıkanan lavabolar işlerinin yarım kalmasına ve emeklerinin boşa gitmesine sebep olabiliyor ve bu çok üzücü bir durum.

Hijyen açısından da çok önemli olan mutfak temizliği evde sağlığımızı en çok etkileyen faktörlerdendir zamanla biriken çay posası meyve kabuğu gibi çöplerden dolayı veya sert bir cismin lavaboya kaçmasıyla tıkanan mutfak borusu taşabilirken binanızın ana borusunda olan tıkanıklık sebebiylede taşabilmekte böyle bir durumda bütün binanın pis atık suyu mutfak lavabosuna taşar ve bu sudaki bakteriler evde sağlığımızı ciddi tehlikeye sokar peki böyle bir durumda ne yapabilirsiniz ? Lavabo açma pompası, nalburda satılan susta diyerek alabileceğiniz kalın teller  gibi yöntemler işe yaramıyorsa ve lavabonuzu gidere bağlayan borunuzda sert bir cisim olmadığını kontrol ettiyseniz yapabileceğiniz kalan tek işlem sıvı lavabo açıcı ilaçlardır fakat bu ilaçları kesinlikle kullanmamalısınız.Bu ilaçlar suyla karıştığında kaynar ve gider borularınızı yakarak temizlemeye çalışır kısa süreli çözüm olacakken kalıcı olarak sorun olabilmektedir ısınan pimaş borular eriyip büzülerek yapışmakta ve kalcı bir tıkanıklık olmaktadır.

İşte bu yüzden bu gibi durumlarda kendiniz müdahale etmeyi düşünmemeli ve Anadolu tesisatı aramalısınız 20 yıllık tecrübe ve sertifikalı profesyonel kadromuzla bu işi alanındaki en iyi cihazlarla yapıyoruz öncelikle kameralarla gider hattınızı detaylı bir şekilde inceliyor arızanın nereden kaynaklı olduğunun tespitini yapıyoruz arıza daire içindeki mutfak borusundanmı kaynaklı yoksa binanızın ana gider borusundamı tıkanıklık var? aceba sorun sadece tıkanıklıkmı yoksa daha önce siz kullanmasanız bile başka bir komşunuzun kullandığı sıvı lavabo açıcılar boruya zarar vermiş? Eğer durum böyleyse borudaki hasar tam olarak nerede? Tıkanıklık açma konusunda hizmet veren bir çok firma kamera ile kontrol yapmaz doğrudan tıkanıklık açma robotunu gider hattına göndererek sorunu anlamadan bilmeden durumun tıkanıklık olduğunu varsayarak açmaya çalışır bu yanlıştır eğer boruda erime büzme varsa robot geçmeye çalışarak borunun bu noktasını kıracaktır.

Biz tıkanıklık açma hizmetini verirken işlemin öncesinde ve sonrasında yüksek çözünürlüklü su geçirmez endoskopi kameralarıyla boru hattını detaylı bir şekilde inceleriz sorununuzun ne olduğunu size gösteririz işlemden sonra ise sorunun çözülüp çözülmediğini kameralarla yine size gösteririz eğer ki tıkanıklığın nedeni boruda meydana geen bir hasar ise hasarlı noktayı kameralarımız ile bağlantılı çalışan dedektörler sayesinde nokta atışı bulur ve onarımını sağlarız.Tıkanıklık problemi yaşadığınızda geçici çözümlere başvurmak yerine Anadolu Tesisatı ararsanız boru hattınızda oluşan veya oluşabilecek problemlerden de vakitlice haberdar olursunuz.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>