Lağım Kuyusu Patladı Ne Yapabilirim?

Lağım tıkanıklığı sebebiyle kuyularda oluşan kirli su, geri tepmeye başlar. Bu olayın ardından lağım patladı şikayetiyle müşteriler bizi aramaktalar. Daha çok yağmurlu havalarda bu gibi olayların yaşandığına şahit olmaktayız. Lağım kuyularına gereken önemi vermeyen bina sakinlerinde, bu durum sıkça rastlanmaktadır. Kuyunun dibinde biriken çamur ve plastik parçalar, suyun ana kanalizasyona ilerlemesini engeller. Elimizdeki cihazlarla lağım tıkanmalarını borunun içerisinde çözüyoruz. Lağım kuyusu patlamadan önce, apartman yöneticileri yılda bir temizlik yaptırması gerekir. Kanalizasyon temizliği yapılmadığında, bodrum katta oturan insanların evlerinde yaşanan su baskınları maddi hasara yol açmaktadır. Lağım çukuru su dolu vaziyetteyken robotla tıkanıklık açma işlemi yapılamaz. Rögarın kapağı açılıp çukurun dip kısımları kürekle temizlenmelidir. Bu işlerin tamamını bünyemizdeki ekiplerle yapmaktayız. Ağzına kadar pis su dolmuş lağımları açtırmak için bulunduğunuz bölgenin belediye ekiplerine haber vererek açtırabilirsiniz. İstanbul için 185 telefon numarasından hizmet alabilirsiniz. Rögarı açmak için gelen ekipler, tıkanıklığın bina ile rögar arasında olduğunu belirtmeleri durumunda, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Lağım taşması rögar dolduğu anda oluşur ve en alt katta olan daire veya iş yerini basar. Bu durumda yapmanız gereken rögarın dolu olup olmadığına bakmaktır. Rögar dolu ise belediye ekiplerinden yardım istemeniz gerekmektedir. Rögarda bir problem yok ise bina ana hatta bir tıkanıklık var demektir. Bu durumda rorbotla tıkanıklık açan usta bulmanız gerekir. Bina ana hattaki tıkanıklığın açılıp kamera ile görüntülenmesi gerekmektedir. Kamera görüntülemesi çok önemlidir çünkü ileride aynı problemin tekrar oluşmaması için taşmanın neden kaynaklandığı ancak kamera sistemiyle anlaşılabilmektedir. Ayrıca bazı yerlerde rögarın yeri belli değildir.
Rögar kayıp olduğu durumlarda anadolu tesisatı arayarak rögarın yerinin tespitini isteyebilirsiniz. Firmamızda tıkanıklık açma ve rögar tespiti yapılmaktadır.

Lağım Açan Tesisatçı Firmalar

Büyük şehirlerde en büyük problemlerin başında, o şehrin nüfus oranına bağlı olarak artan kirlilik gelir. Kanalizasyon ile atıkların taşınması, çöplerin geri dönüşümünün sağlanması ve buna benzer bir çok işlem, oldukça gerekli ve önemlidir. Bu atıkların değerlendirmesi ya da kanalizasyon sisteminin oluşturulması en önemli alt yapı hizmetlerindendir. Kanalizasyon sistemi ya da lağım olarak bilinen bu altyapı hizmetlerinden kısaca bahsetmeden önce, bunun tanımını yapalım.

Kanalizasyon şehirde yer alan atık suların tahliye tasfiyesi için kullanılan alt yapı sistemidir. Lağım kuyusu patladı ne yapabilirim şeklindeki şikayet ve yardım istekleriyle özellikle bazı bölgelerde sıklıkla karşılaşırız. Bu durumun çözümünden önce şunun bilinmesi gerekir, atık gider borularında çok iyi tesisat işçiliği ve duruma uygun borular kullanılmalıdır. Özellikle lağım borularındaki patlamalar bazen sandığınızdan daha büyük sonuçlara neden olabilir. Öncelikle böyle bir hal var ise şunu bilmek gerekir; kanalizasyon borusunun patlaması çok önemli bir sorundur. Kimi zaman atık su borusu ya da lağım borusu patlaması temiz suyu da kirletebilir. Ya da bazen patlayan lağım çukuru, yerine göre toprağa sızarak temiz yeraltı kaynaklarını bile kirletebilir. Bu karşılaşılması muhtemel bir durumdur. Bunun dışında kanalizasyon çukuru patlaması ya da atık gider kanalı taşması beraberinde yaz günlerinde hastalık sebebi bile olabilir. Çünkü etrafa yayılan koku hem çok rahatsız edicidir, hem de sinek ve bakteriler açısından oldukça elverişli bir ortamdır. Lağım çukuru patladı ne yapabilirim diyorsanız ilk işiniz, bu iş ile ilgili en yetkili kurum olan Su ve Kanalizasyon İdaresini aramak olmalıdır. Yalnız burada bilmeniz gereken şey onlar da yoğun oldukları için bazen beklediğinizden daha uzun sürebilir size ulaşmaları. Bu durumda ikinci ihtimal olarak bu konuda uzman bir firmadan profesyonel yardım almak olabilir.

Evi lağım suyu basması durumuyla karşı karşıyaysanız bizi aramanız yeterlidir. Lağım çukuru patladığında hızlı servis ağımız ile Anadolu Tesisat bünyesinde çalışan uzman usta ekibimizle kısa sürede hizmet vererek sorununuzu gideriyoruz. Firmamızın bünyesinde bulunan ekipmanlar sayesinde yeri bilinmeyen lağımı bulma işini de yapmaktayız. Zemin ve bodrum katlarda yaşanana lağım patlaması durumunda tek yapmanız gereken bizi aramak. Ayrıca bizi arayarak lağım temizliği hakkında bilgi alabileceğiniz gibi lağım temizleme fiyatlarını da sorabilirsiniz. Firmamızın verdiği hizmetler;

  • Taşan lağımı temizleme
  • Patlayan lağımı tamir etme
  • Dolan Lağımı boşaltma
  • Rögar tespiti
  • Yeri bilmeyen kanalizasyon borularını bulma

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>