Gider Borularında Dedektör İle Arıza Tespiti

Gider borularında oluşan tıkanıklık, çökme, çatlak, ek yerlerinden çıkma gibi arızalarda arızanın tesbiti artık yüksek teknolojili cihazlarla hiçbir yer kırılmadan  yapılmakta. İnsanlar kırmadan su kaçağı gibi ilanları görünce hiçbir yeri kırmadan  arızaların onarılabildiğini zannediyor. Fakat durum böyle değil tabikide neticede bizde sihirbaz değiliz ve günümüzde betonu kırmadan içindeki su borularını kaynatarak onarım sağlayan bir teknolojide mevcut değil. Sadece kalorifer tesisat borularında ki su kaçaklarında çıkış yerlerinde oksitlenerek kaçağı onaran kaçak kimyasalları vardır.

Gider Borularında oluşan arızaları en hızlı ve en yüksek doğrulukta tespit eden cihaz endoskopi kameralarıdır. Arızanın tespitinden sonra bu kameralar ile bağlantılı çalışan özel dedektörler ile kameranın o anki konumunu belirleyerek arızanın nerede olduğunun tespiti yapılır yüksek doğrulukta çalışan bu cihazlar arızayı nokta atışı bulabilmektedir.  Bu cihazların kullanımında son derece tecrübeli sertifikalı ve profesyonel ustalarımız nokta tesbiti bulunan arızayı tek fayans kırarak onarabilmektedir.

Temiz su kaçaklarında ise akustik dinleme cihazları kullanmaktayız. Bu cihazlar kaçağı olan bölgeye yaklaşıldığında suyun sesini çok yüksek ve net bir şekilde alan gelişmiş cihazlardır.Temiz su kaçaklarında arızanın tesbitinin hemen ardından sertifikalı ve profesyonel ekiplerimiz arızalı boruların tamirini yaptıktan sonra fayansına  kadar tadilatını yapmaktadır.

Peki su kaçaklarını nasıl anlarız su kaçaklarının belirtileri nelerdir?

Eğer tavnınızda sararma, boyalarda kabarma, nemlenme, su damlaması gibi belirtiler varsa hiç vakit kaybetmeden bizi arayın çünkü su kaçakları bulunduğu bölgeyi çürüterek yapının kondisyonunu düşürür.Bu yüzden evinize zarar verecek boyutlara gelmeden bunun önüne geçilmesi gerekmektedir. Anadolu Tesisat yıllardır edindiği tecrübe, eğitimli sertifikalı profesyonel çalışan kadrosuyla istanbulun bütün illerine hizmet veren bir teknik servistir. Yaptığı işe garanti veren Anadolu Tesisat dairenizdeki su tesisatını kontrol ettikten sonra tesisatınızda her hangi bir sorun varsa onarımınızı yapar eğer bir arıza yok ise tesisatın problemsiz olduğuna dair eksper raporu yazar eğer tesisatınız dışında bir problem var ise bu rapor ile resmi mercilere başvurup sorunun sizden olmadığını ve sorunun inclenip onarılmasını isteyebilirsiniz.

Dedektör cihazı nasıl çalışır?

Gider Borularının içini görüntülemek için kullandığımız kameralar son teknolojilerle donatılmıştır zedelenmelere karşı koruma sağlayan çelik örgü kablosunun dışı sıvıyı tamamen izole edebilmek için elastik bir fiberglas malzemeyle kaplanmıştır. Full hd görüntüleme sağlayan bu son teknoloji kameralar üzerinde bulunan verici sayesinde dedektöre gönderdiği sinyaller ile o an nerede olduğunu bildirmektedir.Gider borusunun içine kamera ile bakılıp arızalı yer tespit edildikten sonra kamerayı bulunduğu noktaya sabitleriz.Daha sonrasında alıcı dedektörler kameranın yerini bulmak için sıvanın üzerinde dedektör ile taramaya başlarız. Kameraya yakınlaştıkça sesi yükselen dedektör kameranın tam üzerindeyken ikaz verir böylece arızalı bölgenin tespitini sağlamış oluruz. Bu sayede sadece arızalı nokta kırılarak binanın temeline fazla zarar verilmeden sadece o nokta tamir edilir. Sizde su tesisatınızda bir arıza olduğundan şüpheleniyor iseniz sorunun tespiti ve çözümü için yukarıda yazılı numaralardan firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz .

2 Comments

  1. Reply

    Merhaba. Ben 2+1 yeni daireye taşındım. Evin banyosundan belli aralıklarla çok tiz bir ses geliyor bazen çok uzun sürüyor bazende çok kısa. Fakat ses dayanılacak gibi değil. 5 katlı apartmanın 4. Katında yaşıyorum. Nasıl bir çözüm önerirsiniz

    • Reply

      Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Duymuş olduğunuz ses dairenize gelen yüksek basınçdan kaynaklanmaktadır. Sayacınıza basınç düşürücü taktırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>