Alurad Marka Petek Temizliği ve Bakımı

Alurad marka peteklerinde ısınma problemleri yaşandığı şikayetlerinden yola çıkarak alurad petek temizliği, alurad radyatör temizleme, alüminyum petek yıkama ve alüminyum kalorifer temizliği konularına açıklık getireceğiz. Çevremizde her çeşit marka petek mevcuttur. Bu peteklerden biride Alurad marka peteklerdir. Alurad petekler sökülmeden temizlenmez. Alurad marka petek temizliği ve bakımıAnadolu Tesisat olarak petek temizleme makinesiyle ve kimyasal ilaç yardımıyla yapılmaktadır. Alurad marka peteklerin temizliği ve bakımı diğer petek çeşitlerine göre daha farklıdır. Çünkü alurad marka petekler yerinden teker teker sökülerek temizlenmektedir.

Evinizde bulunan alurad marka petek temizliği ve bakımını zahmetsizce ve peteklere zarar verilmeden kimyasal ilaç ile temizlenmektedir. Alurad Marka Petek Temizliği ve Bakımı 2 yılda bir yapılması gerekmektedir. Yapılmadığı takdirde petek tesisatında zamanla oluşan pislik, kireç, tortu ve pas gibi maddeler zamanla alurad marka petek tesisatınızı tıkar; buda ise peteklerinizin ısınmamasına neden olmaktadır. Bunun için kışın soğuk günlerinde paranızın boşa gitmesini istemiyorsanız zamanı geldiğinde alurad marka petek temizliği ve Bakımını yaptırmalısınız.
petekten-hava-nasil-alinir
Alurad marka petek temizliği ve bakımı sırasında siz değerli müşterilerimize kimyasal koruyucu dediğimiz bir koruyucu maddeyi önermekteyiz. Bu koruyucunun amacı ; Alurad Markalı petek tesisatınızın içinde oluşan pislik, tortu, kireç ve pas gibi etkenlerin oluşmasını önler ve peteklerin ömrünü uzatmaktadır. Temizliğin yapılmasından sonra bazı peteklerin kanallarının tamamen kapanmış olması halinde çalışmaması normaldir. Çünkü petek eskidiyse alüminyum petek kanalları da normal petek kanallarına göre dar olduğu için kireçten dolayı kaynamış olurlar. Bir daha açılamayacak duruma gelen bu kanal peteğin o diliminin ısısını azaltır.

Yıkama sonunda sık görülmese de böyle bir durum oluşabilir. O petek için son çare yıkamayken oda yapılmış ve hala bazı dilimlerde sorun kalmışsa ya öyle kullanılmak zorundadır ya da peteği değiştirmek gereklidir. Panel ve döküm radyatörlerde böyle bir şey görülmez. Çünkü bu peteklerde ki kanallar geniştir. Kireçten dolayı tıkanıp kaynamazlar. Alüminyum radyatördeki sorun tamamen peteğin kanallarının dar oluşudur.

     

Alurad marka petek temizliği diğer tüm petek modellerine göre daha zordur. Bu peteklerin tek tek sökülüp yıkanması gerekmektedir. Normal bir dairenin panel petek temizliği ortalama 1 buçuk saat sürerken aluradlarda 3-4 saat sürmektedir bu süre en küçük daireler için geçerlidir. Otellerde, villalarda ve iş yerlerinde ise tam gün sürebilmektedir. Bazı tesisatçılar alurad petekleride 1 saat gibi kısa bir sürede temizlik yaptıklarını iddia etselerde bu süre içinde sadece boruların içerisindeki su değişebilmektedir. Peteklerinizi temizlettiğinizi zannederseniz ama durum öyle değildir. Alurad petekler sökülmeden temizlenmez mutlaka yıkanarak yerine tekrar takılmalıdır. Birde alurad peteklerin farklı bir modeli vardır bu model panellere benzer biraz daha geniştirler sadece o modelde sökülmeden temizlik yapılabilir. Bizden hizmet almak için aradığınızda müşteri hizmetleri personelimizin size soracağı sorulardan peteklerinizin cinsini kaç saat sürecek bir işlem olduğunu ve fiyatlandırmayı öğrenebilirsiniz.

2 Comments

 1. Reply

  25 petek (19m2) + 3 havlupan. Alürad petek temizliği. yer Büyükçekmece.
  Fiyat telebinizi iletmenizi rica ederim. [email protected]

  Email ile bilgi rica ederim.
  Teşekkürler

  • Reply

   merhabalar gerekli fiyat teklifi e – posta ile iletilmiştir

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>