Kalorifer Petek Temizliği Fiyatları

Kalorifer tesisatlarında ısınma sorunları yaşandığında akla ilk gelen çözüm yöntemi petekleri temizlemek olur. Sistemin ısınmamasının bir kaç nedeni daha var tabi. Fakat yaşanan sıkıntılarda her zaman petek temizliği yaptırılması söylenir. Kombi için servis çağrıldığında sistemi boşaltırken çıkan pis suyun temizlenmemesi halinde, pompa sıkışır ve devir daim yapılamayacağı söylenir. Peteklerin neden ısınmadığı sorulursa da temizlik yapılmadan net bir cevap verilemez. İşin sonunda tesisatın pis olduğu ortaya çıkar. İşin doğrusu bu ancak petek temizliği fiyatları boşuna verilen bir para gibi görüldüğünden sorun yaşanır. Halbuki tesisat ve peteklerin yıkanması size faturanızda tasarruf sağlayacağı için, paranız asla boşa gitmez. Günümüzde yaptırılacak olan bu tarz işler için İnternet üzerinden arama yapılır ve fiyat araştırılır. Tüm sayfalar açılır ve sırayla aranır, en mantıklı ve makul fiyatı olan firma çağrılır. Kalorifer petek temizliği fiyatları firmaya göre farklılık gösterir. Bu faklılıklar yapılan işçilik, kullanılan petek temizleme kimyasalı ve makineye bağlı olarak değişim göstermektedir. İşçilik kalitesi ve malzeme bu işte çok önemlidir. Profesyonel bir firmanın 2+1 ve 3+1 daire için vereceği ortalama petek temizleme fiyatı 150 ile 200 TL arasındadır. Temizliği yapmak için kullanılan makine ve ilaç nedeniyle profesyonel firmalarda fiyatlar aşağı yukarı böyledir. Tabi bu fiyatlar panel radyatörler için de geçerli. Aynı iş için 100 TL isteyen de olur, 250 TL isteyen de bu firmaya göre değişir.

peteklerin-alti-neden-soguk-olur

Alüminyum petek temizleme fiyatları ise daha yüksektir. Çünkü alüminyum petekler panel petekler gibi sökülmeden temizlenmez. İçerisinde oluşan kireçleri çıkarmak için, petekleri tek tek sökmek gerekir. Kanalları çok dar olan alüminyum kalorifer petekleri çabucak tıkanır, makine ile sökmeden yıkamaya kalkınca da içeride oluşan kireç dar kanaldan dolayı dışarı çıkamaz. Bu sebeple alüminyum petekler sökülür. Normal şartlarda 2 saat süren petek yıkama işi, sökülmeye kalkıldığında 4-5 saat civarında sürmektedir. Zahmetli ve servis süresi uzunluğundan dolayı maliyeti de iki katına çıkar. İşin doğrusu budur. Zaten diğer türlü sökmeden yıkama alüminyum petekte bir işe yaramaz. Verdiğiniz para boşa gider ve eninde sonunda yine sökerek yıkamak gerekir.

kalorifer-sistemi-nasil-calisir

Bir diğer petek tipi olan döküm petekleri temizleme fiyatı ise panel petekten çok farklı değildir. Döküm petekler biraz eski olduğundan daha pis olurlar ve yıkaması biraz daha uzun sürer. Panel petek temizleme fiyatına oranla 30 TL kadar bir fark alınır. Firmamız profesyonel anlamda yapılabilecek bir yıkama işi için en ucuz petek temizleme fiyatları ile çalışmaktadır. Aynı kalitede bir hizmeti, bu fiyata bulmazsınız. Üstelik bu sektörde bu fiyata hava ve suyu karıştıran darbeli basınç mantığı ile petek yıkama yapan tek firmayız.

Kalorifer petek temizliklerinin her 2 yılda bir yapılmasını tavsiye ediyoruz. Çok uzun süre temizletilmeyen tesisatlarda pislikler belli bir noktada sıkışabilir ve buda suyun akışını engeller. Bu durumda bazı peteklere hiç su gitmediği için ısınmada olmuyor malesef. Henüz yeni duyulan bu temizlik işlemi aslında herkesin bilmesi gereken bir konudur. Çünkü bazı daire sahipleri petekte bir sorun var zannederek peteğin değişimini yapmaktadır. Ancak petek değiştikten sonra da ısı verimi alınamadığı için o zaman sorunun petekte değil tesisatta olduğunu anlayabiliyor. Firmamız petek temizliği hizmeti için dairenize geldiğinde sadece petekleri yıkayıp gitmez. Peteklerdeki sorunlar tesisattaki sorunlar ters bağlantı kombi yetersizliği gibi problemleride anlayabilmektedir. Bu durumda daha büyük masraflar çıkmaması için önce petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Peteklerde oluşan pislikler kireçler peteği tıkadığı için temizlik esnasında bu tıkanıklıklar açılmaktadır. Petek temizliği işlemi kombide pislikten ve kireçten oluşan problemleri de ortadan kaldırmış olmaktadır.

     

Kalorifer Petek Temizliği Yapan Usta Fiyatları

Makineyle radyatör temizliği fiyatları yapılacak işleme ve kullanılacak malzemeye göre değişilik göstermektedir. Kimyasal ilaçla petek temizlik fiyatı aldığınız firmaya mutlaka kullandığı kimyasalı sorun. Kimyasalın sisteme zarar veren asitik özellikleri olup olmadığını araştırın. Anadolu Tesisat, radyatör petek temizlik fiyatı dairedeki petek sayısına ve peteğin cinsine göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Yerden ısıtma sistemi temizlik fiyatlarını da firmamızdan öğrenebilirsiniz. Firmamızdan alabileceğiniz petek temizleme hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Alüminyum petek temizlik servisi
 • Döküm petek temizlik servisi
 • Radyatör petek temizlik servisi
 • Merkezi sistem kalorifer tesisatı temizlik servisi
 • Yerden ısıtma temizlik servisi

7 Comments

 1. Reply

  yaklaşık 80m2 lik bir evde 6 panel radyatör temizliği için teklif verebilir misiniz?
  (Ev Sahrayıcedıt mahallesinde)
  iyi akşamlar.

  • Reply

   Fiyat bilgilerini buradan paylaşamıyoruz malesef ofisimizi ararsanız yardımcı olur arkadaşlarımız. İstanbul Anadolu
   0216 340 55 55

 2. Reply

  Tek daire uzerine bi evdeyim kalorifer sisitenli sobam var. Elektirk gittiginde yuksek dereceye ulasiyor elktrik geldiginddde haznedeki su Yuksek derecede oldugundan sibilukasyin pompasi devir daim yapmiyor. 4 senedir de bakimi olmadi. Pompanim calismama sebebi nedir. Pompayi degistirmem yeterli olurmu. Kazan bakiminida yapiyormusunuz.

  • Reply

   merhabalar kazan bakımını senelik yaptırmanız ısınmanızda ve randımanlı calışması için gerekli bir işlemdir eger problem devam ederse pompanızı değiştirirsiniz

 3. Reply

  merkezi kombiye bağlı 4 katlı binadaki aluminyum peteklerin temizlenmesi neye mal olur. Kaç gün sürer

  • Reply

   Alüminyum peteklerin tanesini 40 TL’den temizliyoruz. Alüminyum petek temizliği panel peteklere göre biraz daha zordur. Arada işçilik farkı vardır. Bunun sebebi alüminyum petekler sökülerek temizlenmektedir.

 4. Reply

  PETEK TEMİZLİGİ VE KOMBİ BAKIMI FİYATINIZ NEDİR

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>