Tavandan Su Sızıyor – Tavandan Su Damlıyor

 

Su sızıntısı belirtileri nedir,Su sızıntısı durumlarında ne yapmalı,Su sızıntısını bulan özel termal kameralar ile eskiden saatler süren su sızıntısı tespiti ve onarımı artık maksimum bir saat içinde yapılabilmekte gelişen teknoloji sayesinde sıvanın altındaki su tesisatını görüntüleyebilen termal kameralar akustik dinleme cihazları boru içi görüntüleyen endoskopi kameraları gibi cihazlarla su sızıntılarının yeri artık saklı kalmıyor geçmişte her yeri kırıp sızıntıyı bulamayan tesisatçılardan çok kişi mağdur olmuştur günümüzde su arıza tespiti hiçbir yer kırılmadan yapılıp sadece bir veya iki fayans kırılarak onarımı yapılmaktadır.

Su sızıntısı nedir ?  Eviniz üst kattaysa yağmur suyunun sızıp gelmesi tavandan damlamaya sebep olmaktadır. Bodrum kattaki dairelerde bina yalıtımı olmamasından dolayı dairenizin zemininden su gelebilir. Bunlarla birlikte Temiz su ve pis su sızıntıları olmak üzere su tesisatınızda da sızıntılar meydana gelmiş olabilir.

su tesisatında oluşan temiz su sızıntılarına eskimiş ve yıpranmış borular , ani değişen su basınçları , betonda meydana gelen çökmeden dolayı borunun ezilmesi ve kırılması gibi nedenler sebep olmaktadır.Günümüzde su sızıntısı bulma işlemi  son teknoloji cihazlarla çok kısa sürülerde gerçekleşmektedir.

Banyonuzun tavanından su sızıyorsa büyük ihtimal komşunuzun tesisatında su sızıntısı vardır.

Nemlenme ve ıslaklıkla kendini belli etmeye başlayan su sızıntısı daha sonraları bariz bir şekilde damlamaya başlar.Komşunuzun temiz yada pis su tesisatındaki sızıntı betonun içinde ilerler ve alt daireye damlamaya başlar , betonun içine sızan su bulunduğu bölgeyi zamanla çürütür çamur haline getirir.

Su sızıntısı nasıl bulunur? Evinizde ki temiz su sızıntıları son teknoloji termal kamera cihazlarımız ve akustik dinleme cihazlarımız  ile tam nokta tespit edilebilmektedir.

Temiz soğuk su sızıntılarında tüm vanalar ve musluklar kapatılarak su dolaşımı tamamiyle durdurulur evinizin herhangi bir girişinden banyo bataryası veya lavabo bataryasının soğuk su vanasından basınçlı su verilerek yüksek hassasiyetli akustik dinleme cihazlarıyla evin her bir noktası dinlenir su kaçağı hızlı bir şekilde bulunurken , temiz sıcak su sızıntılarında duvarın içini gören gelişmiş termal kameralarla bütün sıcak su tesisatı görüntülenerek  su  sızıntısı olan bölge ve sızan su termal kamerada açık bir şekilde görülmektedir.

Pis su kaçaklarında ise yine son teknoloji kameralar borunun içine gönderilerek borunun içi komple görüntülenip  kaçak veya tıkanıklık varsa anında tespit edilebilmektedir.

Son teknoloji cihazlarla donatılmış sertifikalı profesyonel ekiplerimiz su sızıntılarını anında bulmakta ve onarımını yapmaktadır.Kapalı sistem peteklerde ise havayla temas eden bölgelerde oksitlenip çok güçlü bir şekilde su sızıntılarını kapatan özel ilaçlar ile  sızıntısının onarımını sağlıyoruz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>