Yağmur Yağdığında Giderlerden Su Geri Taşıyor, Nasıl Çözebilirim?

Yağmur yağdığında su giderlerden su geri taşıyor, nasıl çözebilirim? Her yağmur yağdığında giderlerden su gelmesini nasıl durdurabilirim? Araştırıyorum, ama çözüm bulamıyorum! diyorsanız; Çözüm biz de!

Yağmurdan dolayı giderlerden geri gelen suyun önlenmesi konusunda Anadolu Tesisat size kesin çözümler üretiyor! Firmamız, İstanbul genelinde vermiş olduğu hızlı servis hizmeti ile kısa sürede adresinize gelerek gerekli incelemeleri yapar ve sorunun kaynağını tespit eder. Giderlerden geri gelen suyu tespit eden kameralı tesisatçı ekibimizi ararsanız, en kısa sürede acil bir tesisat ekibini adresinize yönlendirebiliriz.

Yağmur hattı giderlerinin tıkanma problemi genelde yağmur yağdığı zaman oluşur. Suyun pisliği sürükleyerek borunun içerisine göndermesi bir yerde yığılma yapıp tıkanıklığın oluşmasına sebep olmaktadır. Boruların içerisindeki pisliği kırma dökme yapmadan açmak ise usta bir tesisatçının, yani bizim işimizdir.

Yağmur Yağınca Giderlerden Su Geliyor Arızasının Tespiti ve Çözüm Önerileri

Şimdi sizlere, yağmur yağınca giderlerden su geliyor arızasının tespiti ve çözüm önerileri hakkında bilgi vereceğiz. Havalar ısınınca teraslar, bahçeler ve balkonlar yıkanmaya, akşam için güzel sofralar kurulmaya başlanır. Açık hava alanları değerlenir. Ancak; yağan yağmurun ardından balkon, banyo gideri gibi bölgelerden suların geri geldiğini fark ettiğiniz anda şaşırabilirsiniz. Yağmur yağdıkça pis suyun geri gelmesi oldukça sıkıntı yaratabilen bir durum olması sebebiyle ev hanımları acil gelecek bir tesisatçı aramaya başlarlar.

Genel olarak, apartman iş yeri fark etmeksizin karşılaşılan yağmur suyunun giderlerden geri gelmesi probleminin temelinde tıkanıklık sorunları yatmaktadır. Bu sebeple, tıkanıklık açma ya da kanal açma hizmeti veren cihazlı ustalarla çalışmanız hem tesisatınız için hem de bütçeniz için uygun olacaktır. Yağmur yağdığında giderden geri çıkan pis suyu kontrol eden cihazlı tesisatçı veya firmalar, en kısa sürede kırmadan tıkalı bölgeyi tespit eder ve tıkanıklık açma hizmeti ile bu sorunu çözüme kavuşturur.

Tıkalı Gideri Robotla Açan Tesisatçı Servis – Yağmur Suyu Giderlerden Geri Geliyor Arızasının Olası Sebepleri

Peki, yağmur suyu giderlerden geri geliyor arızasının olası sebepleri nelerdir, tıkalı gideri robotla açan tesisatçı servis olarak cevaplayalım;

 • Kışın sık karşılaşılan bu problemin kaynağı elbette tıkanık halde olan pimaşlardır.
 • Pimaşlarda var olan tıkanıklık problemi ile yağmur ve kar suyu giderlerden geri çıkmaya başlar. Kokulu da olabilen bu geri tepmeler, hem ev sahiplerini hem de iş yerlerini maddi manevi sıkıntıya sokmaktadır.
 • Apartman boşluklarında ve çatıda bulunan yağmur giderinin tıkalı olması da bu gibi problemlere zemin hazırlar.

Yağmur suyunun pimaşlardan geri gelmesinin nedenini kamerayla bulan tesisatçı olarak bizler, yağmur suları gibi dış kaynaktan gelen suların ve tıkanıklıkların geri tepmesinde tıkanıklık açma ve kanal açma işlemlerini uygulamaktayız.

Tıkalı Pimaşı Kırmadan Robotla Temizleyen Su Tesisatçısı – Yağmur Suyunun Giderlerden Geri Gelmesinin Nedenini Nasıl Buluyoruz?

Peki, tıkalı pimaşı kırmadan robotla temizleyen su tesisatçısı olarak “Yağmur suyunun giderlerden geri gelmesinin nedenini nasıl buluyoruz?” hemen bakalım;

 •  Tıkalı olan pimaşların tespit edilmesinde temel olarak cihazlardan yararlanıyoruz.
 • Su taşan yeri inceliyor ve tıkanıklığın hangi tesisattan kaynaklandığı konusunda analiz yapıyoruz.
 • Cihazların kurulumunu yapıyoruz ve giderlerden pimaşlara görüntülü robot gönderiyoruz.
 • Yağmur suyunun giderlerden geri çıkmasının nedenini kamerayla tespit eden tesisatçı ekibimiz sayesinde, tıkanıklık açılır ve diğer problemler incelenir.
 • Tıkanıklığa sebep olan boruların eğimsiz oluşu ise, onayınızın ardından borular yeniden döşenerek tesisata eğim verilir.
 • Genel bir temizlik yapılması gerekiyor ise, gider yıkama makinesi ile pimaşları yıkarız.

Giderlerden geri gelen yağmur suyunu kamerayla bulan tesisat ustası veya firma arayışınız var ve güvenilir bir tesisatçı şirketi arıyorsanız, Anadolu Tesisat’ın mutlu müşteri portföyünü incelemelisiniz. İncelemenizin ardından  bizimle çalışmak isterseniz, hemen adresinize gelerek kalıcı bir şekilde tesisat arızanıza son veririz.

2 Comments

 1. Reply

  Merhaba ben ters dublex dairede oturmaktayim yan daireden kolonun icinden su gelmektedir nedeninini bilmiyoruz evini su basti ve bu su apartmandan ilerleyerek benim bodrum katima basti suan su odalara ilerliyor. Cozumu nedir nasil olur bilgi verirmisiniz

  • Reply

   Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Hattınızın öncelikle kontrol edilmesi ve bu sorunun kaynağını bulmamız gerekmektedir. Bunun için 0212 645 33 33 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>