Göktürk Cihazla Su Kaçağı Bulan Su Tesisatçısı

Göktürk cihazla su kaçağı bulan su tesisatçısı olarak da bilinen Anadolu Tesisat, İstanbul’da en iyi tesisat firması olarak kendine yer etmiştir. Avrupa’daki teknolojiyi İstanbul’da kendi firmasında ilk defa kullanan Anadolu Tesisat, başarıları ile müşterilerin takdirini kazanmıştır. Sektöre ilk defa getirdiği bu akıllı cihazlar ile su tesisatındaki her arızayı tespit ediyor ve tamiratını gerçekleştiriyoruz.

Geleneksel kırarak tespit yöntemlerini uzun zamandır geride bırakan firmamız ile siz de ekstra tadilat masrafı ödemeden, evinizin hiçbir alanını kırdırmadan su kaçağı tespiti için bizleri arayabilirsiniz. Göktürk cihazla su kaçağı bulan su tesisatçısı olarak, İstanbul’un her alanına hizmetimizi yaygınlaştırmaktan son derece gururluyuz.

Günümüz teknolojilerinin avantajı su kaçağının tespiti için hiç bir yere zarar verilmeden yapılıyor olmasıdır. Sadece makineler de değil sürekli bu işi yapan tesisatçılar tecrübeleriyle kısa sürede kaçağın noktasını tespit ediyor ve yerini işaretleyip tamiratını yapıyor. Anadolu Tesisat firması bu işi yıllardır büyük bir titizlikle yapmaktadır. Bünyesinde çalışan tüm personel özel eğitimlerden geçmiş olup ustalık belgesiyle bu işi yapmaktadırlar. Siz de profesyonel bir destek almak istiyorsanız Anadolu Tesisat’ı arayarak servis yazdırmanız yeterli olacaktır.

 

Duvarlardan su akıyor, tavanım kabarmaya başladı, parkeler hep küflendi gibi şikayetler mi yaşıyorsunuz? Peki, bunun sebebinin su kaçağı olduğunu biliyor musunuz? Bizi arayan çoğu müşterimiz, su kaçağı nedir, su kaçağının nedenleri nedir, su kaçağı nasıl tamir edilir gibi konularda bilgisiz olduğu için fırsatçı kişiler tarafından sık sık mağdur edilmektedir. Bu nedenle, Anadolu Tesisat olarak bu yazımızda, su kaçağı nedir, su kaçağının nedenleri ve belirtileri nedir, su kaçağını nasıl tamir ettirmelisiniz gibi konularda Göktürk cihazla su kaçağı bulan su tesisatçısı olarak, bilgilendirme yapacağız.

Cihazla Tesisattaki Kaçağın Yerini Tespit Eden Göktürk’deki Tesisatçılar – Su Kaçağı Nedir, Sebepleri Nelerdir?

Cihazla tesisattaki kaçağın yerini tespit eden Göktürk’deki tesisatçılar arasında hatırlı bir yeri bulunan Anadolu Tesisat olarak şimdi sizlere “Su kaçağı nedir, sebepleri nelerdir?” gibi soruların yanıtlarını vereceğiz.

Su kaçağının ne olduğuna önce su tesisatını incelemek ile başlayalım. Su tesisatı 3 ana bölümden oluşur ve bu 3 ana bölüm kendi içerisinde ayrılır. Temiz su tesisatı dendiğinde; duş aldığımız, bulaşık yıkadığımız, kombiye girip sıcak su olarak gelen suları düşünebiliriz. Temiz su tesisatı soğuk ve sıcak olmak üzere kendi içerisinde 2’ye ayrılır. Sıcak su tesisatındaki kaçaklar kombi arızalarında veya ısınmayı sağlayan sistemlerde görülebilir. Pis su tesisatı da 3. ana bölümdür. Pis su tesisatı da; klozet, lavabolar, duş gibi atık giderlerimizin şehir kanalizasyon sistemlerine iletilmesini sağlayan tesisat borularına verilen isimdir. Pis su tesisatı; atık su tesisatı olarak da bilinmektedir. Belirttiğimiz bu 3 sistemden herhangi birinde oluşabilecek bir aksaklık sonucunda sızan sulara su kaçağı denmektedir. İster temiz su ister pis su tesisatında meydana gelebilecek su kaçakları, hem yaşam kalitemizi bozar hem de o bölgenin kullanılmamasını sağlayacağı için mutlaka tespit edilmelidir ve tamiratı gerçekleştirilmesi gereken tesisat arızalarından birisidir. Peki, “Su kaçağı nedir, sebepleri nelerdir?” bir de bunlara bakalım.

 • Su kaçaklarının en temeli; inşaat dönemine dayanmaktadır. Hatalı işçilikler sebebi ile gevşek bırakılan contalar, uygunsuz malzeme seçimi gibi birçok faktör daha tesisat döşenirken ihmal edilmektedir. Bu nedenle, inşaat döneminde problemli döşenmiş tesisat sistemleri, ileride muhakkak problem çıkarır.
 • Boruların birleştirilmesinde yapılacak hatalar da su kaçağına neden olur. Elektro füzyon adı verilen boru ve bağlantı parçalarının 260 ˚C ısıtılıp, birbirlerine kaynaşarak eklenmesi döneminde yapılan kural hataları da su kaçaklarına neden olabiliyor.
 • Musluğa ve uzatma parçasına sızdırmazlık malzemesi teflon bant sarılmasının ihmal edilmesi de su kaçaklarını önleme konusunda yetersiz kalacağından su sızdırmaları görülebiliyor.
 • Şehir şebeke suyu tesisatından gelen suyun basınçlı bir şekilde tesisata girmesine bağlı olarak boruların delinmesi veya patlaması halinde  su kaçakları kaçınılmaz olabiliyor.
 • Yeni değişen tesisatta usta hataları ve ihmaller de kısa süre içerisinde su kaçağına sebep olur. Ustanın kalitesiz boru kullanması ya da tesisat anında diğer borulara zarar vermesi ve kaçak testi yapmadan tesisatı kapatması gibi birçok sebepten ötürü kaçaklar baş gösterebilir.
 • Zaman içerisinde yorulan borular aşınabilir, zamanla çürüyüp kırılabilir. Bu nedenle, eski yapılarda sık sık kaçakların bu nedenden kaynaklandığına rastlıyoruz.

Göktürk Termal Kamerayla Su Kaçağını Görüntüleyen Su Tesisatçı Firmaları – Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Göktürk termal kamerayla su kaçağını görüntüleyen su tesisatçı firmaları arasında en çok tercih edilen firma olan Anadolu Tesisat olarak sizlere “Su kaçağı nasıl anlaşılır?” sorusunun cevabını vereceğiz.

Su kaçağının yarattığı tahribat her zaman gözle görülmeyebilir. Gözle görülen ve henüz gözle görülmeyen su kaçağı belirtilerinden, su kaçağını kolayca anlayabilirsiniz. Gözle görülmeyen en yaygın belirtisi ise; su saatinin hızlı dönmesidir. Vanayı kapatıp tesisatın su saatine baktığınızda hala dönüyorsa ve su saatiniz arızalı değilse su kaçağını tespit ettiniz demektir. Bir diğer belirti ise, yüksek su faturaları olabilir. Tatile giden çoğu müşterimiz döndüğünde yüksek su faturaları ile karşılaştığını ve suyu kullanmadığı halde suyu kullandığı dönemlere nazaran daha fazla gelen faturalardan bir problem olduğunu ifade ediyor. İşte bu noktada kaçak yapan suyu faturalarda da tespit edebiliriz. Görülen belirtiler ise, müşterilerimizin en çok yakındığı durumlardır diyebiliriz. Göktürk termal kamerayla su kaçağını görüntüleyen su tesisatçı firmaları arasında işini hakkıyla yapan ender firmalardan olan Anadolu Tesisat olarak su kaçağının nasıl anlaşıldığını aşağıda listeledik;

 • Duvarların kabarması
 • Rutubet
 • Süpürgeliklerin çürümesi
 • Parkelerin kabararak ilerlemesi
 • Koridor tavanındaki damlamalar
 • Fayansın üstünde biriken sular
 • Seramiklerin dibinden sızan su birikintileri gibi hem görüntü olarak hoş olmayan hem de yaşam konforunu bozacak gözle görülen belirtiler, su kaçağının var olduğunu göstermektedir.

Göktürk Makineyle Tesisattaki Kaçakları Tespit Eden Usta – Su Kaçağını Kırmadan Nasıl Buluyoruz?

Şimdi, Göktürk makineyle tesisattaki kaçakları tespit eden usta ekibimiz sıkça sorduğunuz bir sorunun yanıtı veriyoruz: Su kaçağını kırmadan nasıl buluyoruz?

Eski yöntemlerin hem gereksiz zaman kaybı hem de yüksek faturalar demek olduğunu belirtmekte fayda var. Bugün bir cihazımız ile 5-10 dakika içerisinde tespit ettiğimiz kaçakları, cihazsız firmalar günlerce kırarak araştırıp ve bazen de bulamayabiliyorlar. Bulamadığı kaçak için de hem tespit hem de tadilat ücreti talep eden tesisatçılara sorununuz hal olmadan bir sürü para ödeyebiliyorsunuz, geri gelmeyen tesisatçılar için hem sinirleriniz hem de bütçeniz oldukça zorlanacaktır. Bu nedenle, aynı gün tespit ve tamir için cihazlı firmaları tercih etmelisiniz. Göktürk makineyle tesisattaki kaçakları tespit eden usta ekibimizin hizmetinden yararlanmak isterseniz bizleri arayabilirsiniz.

Peki, Su kaçağını kırmadan nasıl buluyoruz? İşte, cevabı;

 • Tesisat vanalarının kapatılması ile işleme başlarız.
 • Tesisata su verildikten sonra basıncı ölçmek için manometre cihazını bağlarız ve 10 dakika bekleriz.
 • Manometre de düşüşlerin olup olmadığını izleriz. Manometre cihazının vereceği değerler ile tesisatın hangisinde kaçak olduğunu kolayca saptarız.
 • Sıcak su tesisatındaki kaçaklar için hem akustik hem de termal kameralar ile incelemeler yapıyor ve soğuk su da akustik cihaz ve görüntüleme sistemlerini kullanıyoruz.
 • Kaçak sıcak su tesisatında ise, termal kameralar ile kaçak yapan borunun olduğu yeri işaretleyerek ve onayınızın ardından bu bölgede minimum delme veya sökme işlemi yaparak, Göktürk cihazla su kaçağı bulan su tesisatçısı ekibimiz ile su kaçağına neden olan problemi ortadan kaldırarak, su kaçağını tamir etmeye başlarız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>