Yangın Hidrant Tesisatında Patlak Borunun Yer Tespiti

Yangın hidrant tesisatında patlak borunun yer tespiti konusunda çaresiz mi kaldınız? Yangın hidrant borularında kaçaktan mı şüpheleniyorsunuz? Yangın hidrant tesisatında onarıma ihtiyaç mı var? Projeniz için yangın tesisatının önemi büyük mü? Anadolu Tesisat firmamızın uzmanlığı sayesinde yangın hidrant tesisatla ilgili tüm ihtiyaçlarınız için anında ve %100 garantili hizmet veriyoruz. Üstelik de size bir telefon kadar uzağız! Arayın, yangın hidrant tesisatında patlak borunun yer tespiti konusunda uzman ekibimizden hemen destek alın!

İstanbul’da su tesisatı arızaları ve onarımını yapmakta olan firmamız Anadolu Tesisat, kurulduğu günden bu yana her geçen gün büyümekte ve usta ekip ve ekipmanlarıyla güvenilir hizmet vermeye devam etmektedir. Su kaçakları ve tespiti alanında uzman kadrosu ile birlikte hizmet veren su tesisatı şirketimiz, yangın hidrant tesisatı ile ilgili profesyonel çalışmalar yapmaktadır. Projelerin çizilmesinde önemli rol oynayan yangın hidrant tesisatında, uzman bir görüş almak isterseniz, firmamız gerek bilgileri ve gerek teknolojileri ile seve seve destek olacaktır.

Yangın hidrant tesisatında patlak borunun yer tespiti konusunda hizmet veren firmamız, projelerinizin aksamaması ve kontrollerinin yapılması konusunda hizmet verdiği gibi su kaçaklarının tespiti ve onarımı konusunda da hizmet vermektedir. Yangın hidrant tesisatındaki kaçaklar, borular ile ilgili hem tespit hem de onarım çalışmaları yapan firmamız, marka güvencesi ile bu hizmetlerde oluşabilecek problemlerin de arkasında durmaktadır. Görüntülü cihazla yangın hidrant tesisatındaki patlak borunun yerinin tespitini yapan tesisat firması olarak, hidrant tesisatlarındaki kaçakları veya boruların tespitini ve tamirini en kısa sürede tamamlamaktayız.

     

Yangın Hidrant Hattı Borularındaki Kaçakları Bulan Kameralı Tesisat Şirketleri

Yangın hidrant hattı borularındaki kaçakları bulan kameralı tesisat şirketleri arasında en güvenilirlerden olan Anadolu Tesisat ile bir kere çalıştıktan sonra bir daha başka bir firmaya ihtiyaç duymayacağınızın %100 garantisini veriyoruz.

Peki, yangın hidrant boruları ne demektir? Hemen cevaplayalım; Yangın hidrant boruları, yangınlarda yetersiz su durumlarında itfaiye ekipleri tarafından takviye edilsin diye tasarlanmış su dolu bir yangın söndürme ekipmanıdır. Şehirde çıkan yangınları söndürmek için gerekli olan su kütlelerini tazyikli bir şekilde temin etmemizi sağlayan bu yangın söndürme ekipmanlarında oluşabilecek en küçük bir kaçak veya sızıntı sebebi ile ihtiyaç olduğunda su alamayabiliriz. Yangınlar söndürülemezken; daha da büyüyerek can kayıplarına neden olabilmektedir. Bu tür yangınlar için gerekli olan suyun bulunduğu hidrant hayati önem taşımaktadır.

Hidrant borularındaki kaçaklar, her zaman denetlenmesi ve kontrol edilmesi gereken tesisat sistemleri arasında yer almaktadır. Ancak, yerin metrelerce altında düzenlenen bu yangın hidrant borularındaki kaçakların fark edilmesi epey zor bir durum olup, zamanla gün yüzüne çıkmaktadır. Yangın hidrantlarında su kaçağı tespiti yapan kameralı tesisatçı ve ekiplerimiz sayesinde, son derece hayati öneme sahip bu yangın hidrant hattı borularında oluşan kaçaklarını “yanılmaksızın” bulmaktayız.

Yangın Su Borularında Kaçak Tespiti Yapan Makineli Tesisat Firmaları

Yangın su borularında kaçak tespiti yapan makineli tesisat firmaları arasında kaybolmaya, hangisi daha uzmandır diye kara kara düşünmeye son!

İşletmelerin projelerinin en önemli parçası olan yangın hidrant borularının tespitini ve onarımını yapan en köklü firmalardan birisiyiz. Projelerin onaylanması için gerekli olan planlardan birisi de hidrant su boruları olması sebebi ile tesisat firması olarak bu boruların toprağın altında var olup olmadığını ya da kaçağa sebep olup olmadığının hizmetini vermekteyiz. Yukarıda da bahsedildiği gibi, yangın hidrant hatları insanlar için hayati öneme sahip olduğu için, mutlaka dikkat edilmesi gereken bir tesisat sisteminden oluşur. Tesisatta oluşabilecek bir arıza veya kaçak sebebi ile istenmeyen birçok durum yaşanabilir. Bu sebeple, makine ile yangın su borularında kaçağı bulan tesisat firması olarak, sorumluluğumuzun bilincinde olarak hizmet vermekteyiz.

Yangın Hidrantlarında Kaçak Bulma Hizmeti Veren Firmalar

Yangın hidrantlarında kaçak bulma hizmeti veren firmalar baz alındığında en çok tercih edilen ve en güvenilirlerinden olan Anadolu Tesisat olarak, konuyu sizler için bu detaylı makale ile masaya yatırdık!

Yangın su borularındaki oluşabilecek herhangi bir su kaçağının tespit edilmesi için cihazların kullanılması yeterli olmayabilir. Su tesisatı teknolojilerinin en gelişmiş cihazlarını kullanmak ve diğer cihazlardan da destek alarak bu hattaki kaçağı tespit etmek oldukça zahmetli bir iştir. Dış ortamlarda kaçak bulma konusunda yıllardır deneyim edinmiş olan firmamız sayesinde, yangın hidrantlarında oluşan su kaçaklarını da tespit edebiliriz. Yangın su borusundaki kaçağın yerini bulan robotlu tesisat ustası ile kısa sürede tespit edeceğimiz kaçak yapan su borularını firmamız güvencesi altında tamir ettirebilirsiniz.

Genel olarak, yangın hidrantları toprağın 2 metre kadar altına gizlenmiş olan borular olup, tespitini yapacak cihaza sahip firmalar çok az olarak bulunmaktadır. Su tesisatı alanında her geçen gün kendisini yenileyen ve güncelleyen firmamız, en yeni teknolojiler ile su tesisatı ile ilgili her konuda tespit ve onarım işlemlerini kısa sürede “yanılma payı olmadan” tamamlamaktadır.

Dış ortam mikrofonu ve su tesisatı cihazlarımız ile yaptığımız kontroller esnasında bulduğumuz  yangın hidratındaki su kaçaklarının tamiratını, yine firmamıza yaptırabilirsiniz. Cihazla yangın hidrat hattı borusundaki su kaçaklarını kontrol eden tesisat ustası ve ekibimiz sayesinde, vakit ve nakit kaybınız olmadan “kusursuz bir tespit ve tamir” işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer, yangın hidrantlarında kaçağı bulan makineli usta ihtiyacınız var ise, kaliteli ve sorunsuz tesisat hizmeti almak için bizleri web sitemizdeki telefon numaralarından arayabilir, detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Yangın hidrantının kontrolü nasıl yapılır?

Peki, yangın hidrantının kontrolü nasıl yapılır? İşte, geldik en can alıcı sorunun yanıtına! BU cevap ile konu hakkında daha çok bilgi sahibi olacak ve uzman ekip ile anlaşınca nasıl bir hizmet alacağınızı daha iyi anlayacaksınız.

Yangın musluğu veya yangın hidrantlarının bakımlarının ihmal edilmemesi gerektiğine yazımızın başında değinmiştik. Bu görevi esas olarak üstelenen ve yangın musluklarını tamir eden aynı zamanda bakım işlerini gerçekleştiren kurum: Su İdaresidir. Esas inceleme konusu üzerinde yoğunlaşmış idare, bütün bu işlemleri titizlikle gerçekleştirmektedir. Fakat bahsetmiş olduğumuz idareye ek olarak itfaiyelere de birtakım sorumluluklar düşmektedir. Musluk kontrollerinin yapılması görevini onlar üstlenmiştir.

  • Yangın musluklarının yakınlarında herhangi bir engel (çit veya elektrik direği) bulunuyor mu?
  • Söz konusu çıkışlar doğru yerle konumlandırılmış mı?
  • Yoğun trafik, musluğa zarar vermiş mi?
  • Musluğunuz paslanmış mı?
  • Musluğunuzu açmayı sağlayan sap, rahatlıkla dönüyor mu?
  • Boya nedeniyle musluk kapaklarınızın sıkışması durumu gerçekleşmiş mi?

Yazımızın sonunda sormuş olduğumuz bu sorulara cevap vererek, sizlerde yangın hidrantı kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz. Eğer “evet” yanıtlarınız gittikçe çoğalıyorsa, derhal uzman bir kişi tarafından yangın hidrantının bakımını yaptırmanız gerekmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>