Petek Bakımını Yapma

Anadolu Tesisat olarak petek bakımını yapmayı petek temizleme makinesiyle yapılmaktadır. Evlerinizde bulunan peteklerinizi ekiplerimiz makine ile  petek bakımı yapmaktadırlar. Petek bakımını yapmanın faydaları hem kışın soğuk günlerinde soğuğa maruz kalmamak hem de fazla para ödememektir. Bunun için petek bakımı yapmanız için daha fazla geç kalınmadan yapılması gerekmektedir.

İş yerinizde veya dairenizde bulunun peteklerinizi Anadolu Tesisat farkı olarak petek bakımı yapımını zamanında yapmalısınız. Profesyonel ekiplerimiz yardımıyla petek temizleme makinesine konulan kimyasal ilaç yardımıyla petek bakımı yapılmaktadır. Petek bakımı yapılmadığı takdirde petek tesisatının içinde oluşan pislik, tortu, hışırtı, kireç ve pas gibi etkenler zamanla çoğalır ve petek tesisatının tıkamaktadır. Bunun için daha fazla geç kalınmadan petek bakımını yaptırmalısınız.

     

Siz değerli müşterilerimize petek bakımı yapıldığı sırada birde kimyasal koruyucuyu önermekteyiz. Özellikle yerden ısıtma tesisatlarında daha çok uygulanan koruyucu sıvı tesisat içerisinde bakteriyi ve sudaki çamurlaşmayı önler. Petek bakımını yapma konusunu daha da ertelemiş oluruz. Koruyucu kimyasalları firmamız satmaktadır. Bu koruyucun amacı; petek tesisatının içinde zamanla oluşan pislik, tortu, hışırtı, kireç ve pas gibi etkenlerin oluşmasını önlemek için ve petek tesisatınızın ömrünü uzatmak için kullanılmaktadır.
Kış aylarına gireceğimiz günlerden önce sisteminizi kontrol etmeli ya da uzman bir kişiye kontrol ettirmelisiniz. Genellikle kalorifer tesisatında veya peteklerde kirlenmeden kaynaklanan arızalar ile karşılaşılmıştır. Oluşan bu tür arızalar nedeni ile ısınmada kayıplar verilebilir. Zaten bir sistemde ısınma sorunu varsa yani daha önce ısınırken artık ısıtmıyorsa ya kombi arıza yapmıştır ya da sistem kirlenmiştir. Bu olayın başka bir açıklaması yoktur. Tesisat temizliği için makineler üretilmiş ve kimyasal ile birlikte muazzam bir temizleme sistemi kurulmuş durumda. Firmamız bu sistemin kurucusu olmakla beraber kullanılan kimyasal ürünlerinde geliştirilmesi üzerinde bir çok çalışma yapmıştır. Firma olarak bu işin içinde olduğumuzdan eksikleri, avantaj ve dezavantajları belirleyip makine ve kimyasalları bu doğrultuda geliştirdik. Her türlü testleri yapılan tesisat yıkama makinesi temizleme konusunda mükemmel. Petekler temizlenirken makinenin en büyük faydası sökmeden rahatça temizlenebilmesidir. Petek Bakımını Yaptırmak için Anadolu Tesisat Petek Bakımı Yapma Servisini arayarak ısıtma tesisatınıza gereken temizliği yaptırabilirsiniz.

Panel ve döküm peteklerinizi sökmeden makineyi tek bir noktadan bağlayıp tüm tesisatın temizliğini yapıyoruz. Alurad perteklerde ise durum biraz daha farklıdır. Bu petekler paneller gibi temizlenemiyor malesef ,içlerinde oluşan taşlaşmanın temizlenebilmesi için peteklerin sökülüp tek tek yıkanması gerekmektedir. Panellere kıyasla biraz daha fazla maliyete sebep olmasının sebebi de bu sökülüp temizlenme olayıdır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>