Boru Tıkanıklığı Açma

Boru tıkanıklığı açma işlerinde genelde makine kullanılır. Kırma dökme yapmadan tıkanıklık açmak için firmamızın tüm elemanlara gerekli eğitimleri veririz. İşe yeni başlayan personel deneyimli ustaların yanında 2 yıl kadar bir iş deneyimi kazandırılarak hazır olduğu işin püf noktalarını öğrendiği anda servise çıkarılır. Anadolu Tesisat olarak Boru tıkanıklığını açmak için önce tıkalı olan gidere kamerayı salarak neden tıkandığı hakkında size bilgi verildikten sonra boru tıkanıklığı açma işlemine geçilmektedir. Hem sizin merakınız giderilir hem de sorunun neden olduğu anlaşılırsa ona göre malzeme kullanılarak müdahale edilir. Temel prensip kırmamaktır. Gidere hiç bir zarar vermeden tıkanıklığınız açılır.

Gider tıkanıkları çoğu zaman mutfak ve tuvaletlerde oluşsada banyo süzgeç giderlerinde de oluşmaktadır. Banyo süzgeç giderlerinde genellikle saç,kıl ve sabun artığının bir bölgede toplanmasıyla oluşmaktadır. Anadolu tesisat firması olarak banyo , mutfak ve tuvaletlerdeki tıkanıklıkları robotla kırmadan kanal açma işlemleri yapılmaktadır. Atık su borularını açtıktan sonra hattın görüntülemesinin yapılması çok önemlidir. Boruların içerisinde pislik gitmesiyle oluşan tıkanıkların yanı sıra eğimsiz döşenen borular ve zamanlar kireçlenen tesisat tıkanmaya yol açabilir. Firmamızda tıkanıklık açma işlemleri yapılmakta olup ayrıca her türlü tadilat onarım ve boru içini yıkama işlemleri de yapılmaktadır.

     

Daha önceki yıllarda boru tıkanıklıklarını açtırmak istediğimizde açtığımız borulara zarar verebiliyorduk. Çünkü boru içine sert plastik boru veya demir çubuklar sokularak  tıkanıklık açılmaya çalışılıyordu. Ancak çoğu zaman denemelerde borular deliniyor veya çatlıyordu. Bunların yaşanması normal karşılanıyordu çünkü gider bu şekilde açılmazsa kırılmak zorunda mantığı vardı. Tabi artık devir değişti, teknoloji çok gelişti. Eskiden bir sürü zahmetle açılmaya çalışılan tıkalı gider boruları şimdi ise sadece makinelerle açılmaktadır. Bu işlem sırasındaki ise borulara her hangi bir zarar verilmemektedir. Boru içine salınan makine telleri yay şeklinde olduğu için hiçbir sivri kenarı bulunmaz sadece pimaş boruya sürtünerek ilerler. Aynı şekilde uç kısmı da bir yere batacak biçimde değildir. Daima ileri doğru gideri tıkayan pisliklerle temas halinde olur. İşte sistemin bu şekilde çalışması sebebi ile hiç bir boruya zarar verilmez. Açma işlemi sadece makine yardımıyla gerçekleşmektedir. Nasıl hastalandığımızda doktora gidiyor ve doktor bize sağlığımız için bize ilaç yazıyorsa boru tıkanıklığı da aynı o şekildedir. Zarar verilmeden açmaktır.
Ev ve iş yerinizde meydana gelmiş olan boru tıkanıklığı açma işlemleri zahmetsizce açılmaktadır. Anadolu Tesisat olarak Boru Tıkanıklığı Açma işlemlerini Boru Tıkanıklığı Açma Servisini arayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>