Tuvalet Kokusu Nasıl Bulunur? Koku Tespiti

Anadolu Tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Evlerdeki lağım kokusu için çözüm aranırken internetin yaygınlaşması ile birlikte bilinen çözümler bu ortamda milyonlarca kişiye aktarılmıştır. Evde yapılan yemeklerin kokusu nasıl giderilir veya sürekli bir koku varsa ne yapmalıyım soruları internet ortamı sayesinde doğru cevaplar bulmanızı sağlar. Bu işin bizi ilgilendiren kısmı ise evdeki tuvalet kokuları neden olur ve nasıl kurtulabiliriz? Özellikle yazın havanın sıcak olması ile daha çok kokunun ortaya çıkması sorunumuzu daha da büyütür. Bazı evler komple kokudan etkilenir, bazen de sadece tuvalet içinde koku oluşur. Eğer binanın en alt katında iseniz, koku rögardan gelen bir koku olabilir. Sizi rahatsız eden bu durum, çoğu zaman çözülemediğinden kokuyu çekmeye devam edersiniz. Her şeyin teknoloji sayesinde çözüldüğü çağımızda, koku içinde gider borularına bakabileceğimiz kamera sistemleri bulunuyor. Bu sayede giderde kırık, tıkanma ya da çökme var mı görebiliyoruz. Bir giderin çöktüğünü anlamak için muhakkak kamera sistemi ile bakılması gerekiyor. Hatta bazen su pis olduğundan hiç bir şey görülmeyebilir de. Bu gibi durumlarda ustanın tecrübesi sayesinde, çökme olayı anlaşılır. Yani kullanılan cihazlar kadar personelin tecrübesi de çok önemlidir.

Atık Su Tesisatının Döşenmesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Yeni projelerde atık su tesisatlarında koku problemine daha fazla rastlanıyor. Nedeni daha fazla konut inşaatı mı, yoksa herkesin tesisatçılık yapması mı, bilinmez. Bilinen bir şey var; o da evdeki kötü kokular. Kokular oluştuktan sonrada bazı önlemler alınabiliyor tabi ama en mantıklısı tesisatı döşerken koku oluşturmayacak şekilde döşemektir. Aslında çok zor bir konu değil, belli başlı bir kaç yöntemle koku oluşması engellenir. İlk olarak çatıya kadar uzatılması gereken havalık pimaşı içeride kokuyu engelleyecek en büyük etkendir. Bunun dışında tuvalet, lavabo, duş ve süzgeç giderlerinde es olması kokunun içeriye geçmesini engeller.

kanalizasyon kokusu nasıl bulunur

Kanalizasyon koku probleminin nereden kaynaklandığını bulmak için yapılan tespit çalışmalarını görmek için videoyu izleyin.
İzlemek için tıklayın (Farklı sayfada açılmaz)

Alaturka Tuvalet Taşında Koku Problemi

İnternet üzerinde en çok aranan koku problemi tuvalet kokusu nasıl önlenir olmuştur. O yüzden bu konu üzerinde yoğunlaşıyoruz. Aslında tuvaletlerde kokuyu engellemek için wc taşı altına es dediğimiz, içinde su kalan bir parça konuluyor. Yani kokunun suyu geçemediğini düşünürsek nasıl koku oluyor deriz. Evet es varken kokmaması lazım. Ancak esin doğru konulması gerekir, hatta bazı yerlerde es hiç konmaz. Eğer es konmamışsa koku kesinlikle olur. Fakat es konulduğu halde başka bir sıkıntı yokken koku oluyorsa ya havalandırmada koku yayan bir pislik vardır ya da bir dairenin tuvaleti sızdırıyor ve havalandırmada rutubet ve pis su kokuyordur.

atik-su-kolonu-havalik-borusu

Kokuyu Engellemek İçin Atık Su Havalık Borusunun Çekilmesi

Klozetlerde Koku Problemi

klozette-koku-sorunu

Klozette kendinden es bulunur.

Wc deki kokunun sebebi klozetlerde de farklı olabiliyor. Bir klozetin duvardaki veya yerdeki tesisata bağlanırken ara parçaları birbirine sıkı geçmezse, aradan hava alan kısımdan koku gelir. Pis su tesisatındaki tüm bağlantılar bu şekildedir. Mutfak giderinden koku geliyorsa orada da giderlerin bağlantıları kontrol edilmelidir. Çamaşır makinesi hortumları adaptör contaya geçerken sıkı geçmez, eğer bu bağlantıdan hava alıyorsa üzerine bir naylon veya bant sararak geçiş sağlamlaştırılır. Bu sayede kokuyu engellemiş oluruz. Giderin içindeki pisliklerin birikmesi kokuyu artırır. Tüm bunların dışında binanın en alt kısmında, rögara çıkışta es olması ve çatıdan 1 metre yükseğe havalık pimaşı çıkarılması da çok önemlidir. Kötü koku rögardan binaya giriş yapmamalı, bina içindeki koku da evlere dolmadan çatıya kadar uzatılan boş ağızdan dışarı atılmalıdır.

dairede-kokuya-neden-olabilecek-yerler

Dairede kokuya neden olabilecek giderler.

Tüm bunların yanı sıra giderlerde oluşan tuvalet tıkanması ve geri tepmesi gibi sorunlarda kokunun başlıca sebeplerindendir. Özellikle yaz aylarında koku, sıcak hava nedeniyle daha fazla olur. Mikrop oluşumunu ve yayılmasını da hızlandıran hava şartları nedeniyle, yaz aylarında daha dikkatli olunmalıdır. Kötü koku olan yerde kesinlikle mikrop da barınır. Lavabo tıkanıklığı koku oluşumuna neden olur ve sonrasında da gider tıkanır. Aslında giderdeki koku giderin tıkanmasının habercisidir . Tıkanıklık açma makineleri ile gider açılabilir ve basınçlı su jeti ile yıkanır. Pimaş yıkama sayesinde gider borusunun içinde pislik kalmayacağı için, koku oluşma olasılığı çok az olur. Belirttiğimiz konulara dikkat edildiğinde koku probleminiz ortadan kalkacaktır.

Dairenizde ve ya iş yerlerinizde oluşan bu kötü kokunun kaynağının bulunup gerekli görülen işlemlerin yapılması halinde en kısa sürede sizi bu rahatsız edici durumdan kurtarıyoruz. Konusunda deneyimli personelimiz kokunun kaynağını kısa sürede bulup size gerekli bilgiyi vermektedir. Anadolu tesisat olarak Kokunun nedenini araştırıp sebebini bulduktan sonra onarım işlerini de yapmaktadır.

Hemen Arayın! 0212 645 33 33 Hemen Arayın! 0216 383 36 33

Koku Tespiti Yapan Firmalar

Aslında koku tespiti, gider borularında kokuya neyin sebep olduğunu bulmak demektir. Bunun için de kanal görüntüleme kameraları kullanılarak kötü kokunun kaynağı tespit edilir. Günümüzde bu işi yapan firmalar mevcut olsa da tüm tesisat firmalarında bu cihazlar bulunmadığından kokunun nedenini bulamazlar. Anadolu Tesisat, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir tesisat firması olduğundan, koku tespit eden makineler de dahil olmak üzere tüm tesisatçı cihazlarına sahiptir. Bu sayede, her türlü kötü kokunun kaynağını bulmak bizim için çok kısa sürmektedir. Sahile yakın kesimlerde yaşanan, özellikle lodos estiğinde yoğunlaşan kötü kokuların kaynağı lodusun esmesidir. Ancak sürekli var olan bir kötü koku mevcutsa koku tespiti yapan tesisatçı çağırmak gerekmektedir. Kokunun kaynağını bulan ustalarımız size, kokuya neden olan şeyin kaynağını bulmanın yanı sıra lağım kokusunu önlemek için ne yapılması gerektiğini söyleyecektir.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (96 oy, ortalama puan: 4,67. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru ve görüşler (53)

Tuvalet Kokusu Nasıl Bulunur? Koku Tespiti hakkında yorumlar
 • 8 ay önce

  günaydın sirketin tuvalet giderlerinden cok koku geliyor ve koku tesbiti yapıldı giderler degildi ve hala devam ediyor lütfen bir cözüm yolu arıyoruz istanbul avrupa yakası

  Yanıtla -
  1. İyi günler Yasemin Hanım. Sorun muhtemelen pimaşlarda değildi. Genel itibari ile zaten kokuya pimaşların döşenmesi sebep olmaz. Koku tespitiniz yanlış yapılmış sizin. Sizin orada koku olmasının sebebi rögarda bir sıkıntı olabilir. Pimaşların havalığı ile alakalı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Öncelikle kamera ile detaylı bir tespit yapılması gerekiyor. Sonrasında tespit bittikten sonra kokuyu gidermek için arkadaşlarımız ne yapılması konusunda sizi yönlendirecektir.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  bulunduğumuz plazanın bütün katlarında yogun olarak lağım kokusu dolmakta yaz kış fark etmeksizin cok keskin ve yoğun koku oluyo ara ara bunun çözümünü de cağırdığımız bir çok firma söyleyemedi ve boş yere onarımlar yaptırıldı bize siz denildiği kadar bu işte profesyonelmisiniz oncelikle ?
  koku problemini bize tespit edip çözüm sağlayabilirmisiz?

  Yanıtla -
  1. İyi günler efendim. Öncelikle firmamızın yıllarında vermiş olduğu çok önemli bir tecrübesi var. Koku tespitlerinde tespit ve onarıma %100 garanti vermekteyiz. Ve bunun sonucunda yaptığımız işlerin hepsinden verim almaktayız. Öncelikle oraya profesyonel ekip ve ekipmanlarla kokunun kaynağının çözülmesi gerekiyor. Bunun sonucunda tespite göre bir onarım işlemine gideceğiz ve problemi kökünden çözmüş olacağız. 0554 499 36 18 bu numaradan bize ulaşırsanız Murat Bey size yardımcı olacaktır ve konuyu çözecektir.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Merhaba. Ankara Mamak Akdere’deki 10 yıllık evimin (4 katlı binanın 3.katı) alaturka tuvaletinden son 1 aydır lağım kokusu gelmeye başladı. Alt ve üst daire koku olmadığını söylüyor. Giderin ağzını kapatınca koku azalıyor veya kesiliyor. Sizden koku tespiti ve giderilmesi için nasıl randevu alabiliriz Neler yapabiliriz? Saygılar…

  Yanıtla -
  1. Merhaba Sait Bey dairenizdeki koku problemi oncelikle süreklimi meydana gelmekte ara ara olarak mı meydana gelmekte ?
   koku problemlerinde oncelikle yapılması gereken kameralı cihazlarla kokunun geldiği noktanın tespiti ikinci yapılması gereken işlem ise kokunun daireye nereden geldiğidir.
   bu işlemler yapıldıktan sonra kokunun komple kesilmesi için yapılması gereken işlemlerin belirlenmesi yapılır.
   koku tespit işlemleri için web sitemizde bulunan ankara subesi irtabat numaralarından randevu alabilirsiniz

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Evim sıfır bina.ama son katta oturuyorum.Oturmaya basladiktan birkac ay sonra mutfak lavabosu çok igrenc kokmaya rahatsiz etmeye basladi.Anladikci mutfak giderinden catiya havalik cikmamis.Alttaki bütün dairelerin lavabo kokusu benim kattan cikiyor.
  Müteahhitlik bunu yapmasi zorunlu mu yoksa ben kendim mi bu havalik cikmasini yaptirmam gerekiyor. En az 1000 tl masraf olur diye dusunuyorum. Muteahhide soyledim pek umursamadi mecbursa sikayat edecegim

  Yanıtla -
  1. Yani bina yeni ise daiede bir sorun varsa daireyide yeni almışsanız tabiki sorunlardan müteahit sorumlu olmalıdır. Ancak bu konuda kim haklı kim haksız buna biz karar veremeyiz. Şikayet ederseniz nasıl bir durum ortaya çıkar bilemeyiz, bu konuda kanun nasıldır malesef bilgimiz yok.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  mrhb ben bahçe dublex de oturuyorum. banyo alt katta. banyomdak el yıkama lavabosunun altında siyah ipliksi bir kaç santim uzunluğunda sürüngen bir böcek çıkıyor.tahminimce lavabodan geliyordu.borusunu değiştirdik ve kenarlarına silikon çektik ama hala geliyor.sizce giderlerden midir.yoksa farklı bir şey mi sebep oluyor.akıl verin nolur yoksa kafayı yicem

  Yanıtla -
  1. Bizim uzmanlık alanımızda olan bir durum olmadığı için bir fikir veremiyorum ama bi böcek ilaçlama firması bulup bu durumu çözebilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Köye yeni ev yaptırdık.giderlerden gelen koku rahatsız edici. Çözüm arıyorum. Nasıl halledebiliriz. Ne yapmalıyız.

  Yanıtla -
  1. İstanbul ve Ankarada hizmetimiz var. Eğer bunların dışında bir şehirde iseniz giderlere es yaptırın ve çatıya havalık pimaşı çektirin.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Sifir binanin sin katinda oturuyorum.? Malesef aylardir mutfak lavabosu kokusuyla ugrasiyorum.
  Üstelik sadece koku da degil Alttaki dolabi acar acmaz suratima nem çarpıyor.
  Havalandiriyor um ne gidiyor. Koku gidoyor kapagi kapatıyorum yarim saat sonra ac ayni durum iğrenç koku ve nem
  hele camasir ve bulasik makinesini calistirinca nem fazlalasiyor.
  dolabin menteseleri rutubetten paslaniyor.
  ne yapmam lazim.

  Yanıtla -
  1. Bu sık rastlanmayan bir durum olduğu için konun uzmanı olan ustalarımızın gelmesi gerekiyor. Kamera sistemi ile boruların içini görüp kokuya neden olan sorunu tespit eder ve çözüm sunarız. Yardım için ofisimizi arayabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Mrb arkadaşlar beyazıdta butik bir otel işletiyoruz bazı odalardan çok kütü lağam kokusu geliyor ve bu koku yıllardır var hep ilaçlarla idare ettik ama artık canıma tak etti koku banyo sözgecinden geliyo logara Çekvalf taktik boruyu çatıya kadar çıkardık ama yine kesmedi lavabolarda yok tuvalet taşlarındada yok koku sadece banyo sözgecinden geliyor lütfen yardımcı olun arkadaşlar saygılar.

  Yanıtla -
  1. Bizde kamera sistemleri var. Binadaki gider boruları inceleniyor ve kokunun sebebi bulunuyor bu şekilde sorunun tespiti mümkün.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  İki soru sormak istiyorum… Anadolu ve Avrupa Yakası diye ayrılmış sadece İstanbul’a mi bakılıyor. Biz Batmandayiz.. Ve işlemleriniz ortalama ne kadar fiyata mal oluyor?

  Yanıtla -
  1. Malesef Batman da servisimiz yok efendim.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  yeni takılan pvc duş kabini çok kötü kokuyor ve sağlığımı bozuyor lütfen yardım edin

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Acil olarak ararsanız sevinirim. Kokuya artık dayanamıyoruz es boru taktırdık kanalları yeniden döşettik ama koku gitmedi kükürt gibi bir koku

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  yenibir bağ evei aldık banyo tuvalet aynı klozet ve lavabo değişti ama hala koku geliyor kanalizasyon yok çok ileride fosoptik çukuru var bu kokuyu nasıl yok edebiliriz.bize yardımcı olabilirmisiniz

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  merhabalar tek katlı ir bağ evei aldık tuvalet ve banyo bir klozet lavabo değişikliği yaptık fakat banyodan sürekli ağır bir koku geliyor kanalizasyon yok çok aşağıda biriken foseptik çukuru mevcut bu kokuyu nasıl halledebilirim bana yardımcı olurmrusunuz lütfen

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhabalar,

  Bende aynı konudan mustaribim. Şu anki evimi yeni aldım Birkaç güne kadar birşey yoktu fakat 2 günden beridir tuvaletten inanılmaz bir koku geliyor. Bu koku Klozet tarzı tuvalet olan yerden geliyor. Diğer tuvallette böyle bir koku yok. Ben en üst katta oturuyorum. Alt katımda böyle bir koku yok. Basit bir yöntemle her tarafı kokladım duşa kabinin giderini, lavoba giderini, kokunun nerden geldiğini anlayamıyorum. Ne yapmam gerekir.

  Saygılarla.

  Yanıtla -
  1. kamera sistemi koku tespit cihazımızla tespit ederiz. Muhtemelen tesisatta yanlış yapılan bir şeyler vardır. Eksikleri çıkartıp hata neyse ortaya çıkar.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Size cok basit bir teknik ile bunu anlatirim.
  Ucrete tabidir,
  Mimari cizim ile anlatacagim
  Emailden ulasin

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Admin kolay gelsin ben en üst katta oturuyorum. Şiddetli bi koku var yanlız tuvaletten gelmiyor.hava boşluğunda bulunan pimajdan geliyor. Pimajda bacanın içinde dışarı uzatmamışlar içinde başında da şapka yok. Çok agır bir koku geliyor bugün çatıya çıktım resmen agır bir koku geliyor pimajın bulundugu bacadan ne yapmam gerekiyor.

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Klozetin körüklü kadasından ka olduğunu düşündüğümüz yoğun kötü kokuya çözüm için yine de keşif için gelip, bu keşfin ücretini talep ediyor musunuz ? Ücret(150tl-keşif)+tadilat mıdır ? Kredi kartı geçerli mi ? Teşekkürler

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Evim yeni bına ancak tuvaletten sürekli köyü koku geliyor ve ayrıca mutfakta da alt veya üst komşum ne yemek yapsa bizim evde kokusu. Hatta mutfakta sigara içiyorlar, o bile geliyor. Ne yapabiliriz? Servisin gelip bakmasi ücretli mi? Evet ise ne kadar ?

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  merhaba ıyı akşamlar ben bınanın en ust katında oturuyorum ve arada bır çok pis koku gelıyor tuvalet ve banyodan tuvalet ve banyo aydınlığa bakıyor alt katım boş daire ve anahtarıyok ustalara sordum o dairedende gelebılır dıyorlar kullanılmadıgı için acaba dogrumudur tuvalette es var baktım gorunurde bır sorun yok havalandırmada çatının ustune kadar çıkmış durumda ama yınede koku oluyor tuvalet delıgındenmı yoksa havalandırmadanmı gelıyor anlamadık siz ne kadar ücret alıyorsunuz gelıp bakmak için mumkunmu saygılarımla

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  iyi günler bizim binamızda ters dubleks daireleri aralıklı zamanlarda tuvaletlerdeki pislikler geri taşıyor ve o dairelerdeki komşularımızın evleri pislik doluyor mütahit yapması gereken mekanizmayı koymamış ve sürekli mağdur oluyoruz. kesin çözüm bulabilirmisiniz

  Yanıtla -
  1. Tuvaletin borularında her zaman yaşanan problemlerden biri. Bu konuda gerekli incelemeler yapıldıktan sonra gereken çalışmalar firmamız tarafından yapılabilmektedir.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhaba
  Ben yeni binaya taşınalı 1 ay oldu üstelik sıfır bina ben banyo dolabı yoktu onu taktırdım daha önce kokmayan lavabo suan çok kötü kokuyor bütün evi sardı koku nasıl yardımcı olabilirsiniz tşk ..

  Yanıtla -
  1. 3 sene önce

   Kamera sistemlerimizle boruları inceleyip çözüm bulabiliriz.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhaba
  biz yeni binaya taşınalı 6 ay oldu.önden 2.kat arkadan kottan 4.katta oturuyoruz. Özellikle rüzgarlı ve yağmurlu havlarda evin tuvalet ve her iki banyosunun bulundugu taraftan komple bir lağım kokusu geliyor. Bunun nedeni ne olabilir. Nasıl bir yol izlemeliyiz
  tesekkürker

  Yanıtla -
  1. 3 sene önce

   Firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 4 sene önce

  İyi günler ben üst katta oturuyorum ancak tuvalete 2 ay yakındır kötü kokular geliyor yıkamam günlük 2,3 ama fayda etmiyor bir de es nedir acaba? bizim yapanilcegimiz bir şey var mı ekipten önce şimdiden tşk…

  Yanıtla -
  1. 3 sene önce

   Malesef sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Es kokuyu engellemek için “U” şeklinde bir borudur. Servis danışmanı arkadaşlarımızdan bu iş için fiyat teklifi alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 4 sene önce

  Merhaba bizim tuvalette çoğunlukla gece11 12 gibi gaz kokusu gibi pis koku oluşuyor.Nadirde olsa bazen olmuyor ama.Kokunun nerden geldiğini bulamadım tuvaletten mi lavabodan mı duşakabinden mi zemindeki gideri tıkadım lavaboya tıkaç aldım duşakabinin giderini kapatıyorum kokuyor yinede başka ne yapabilirim???

  Yanıtla -
  1. 3 sene önce

   Firmamızdaki kamera sistemi ile boruların içerisine baktırmayı deneyebilirsiniz. Genellikle ustalarımız böyle sorunları kamera sistemi ve koku tespit cihazı ile çözerler.

   Yanıtla -
 • 4 sene önce

  Mrb ben orta katta oturuyorum üst kattan şu dokuldugunde Evimin her yerini çok pis bi şekilde lağım kokusu sarıyor neden olabilir havalandirdigimda geçiyor ama hep böyle olması çok kotu

  Yanıtla -
 • 4 sene önce

  bende en üst katta oturuyorum daire yeni tadilat oldu banyolar tualet ama banyo giderlerinden ve küçük tualetten pis kokular geliyor ne yapabilirim su döksemde geçmiyor

  Yanıtla -
 • 4 sene önce

  Merhabalar ben tuvalete yeni taş koydurttum ve tesisatçı wc giderine es koymamış leş gibi lağım kokusu geliyor bunu gidermenin bi yöntemi varmıdır ? Kırmak mı gerekmektedir?

  Yanıtla -
  1. Tabii ki es olmayan giderde koku olur. Çözüm o tuvaletin kırılarak altına es konarak tekrar yapılmasıdır.

   Yanıtla -
 • 4 sene önce

  Merhaba ;
  Ben 3 aylık evliyim en üst katta oturuyorum . Mutfak lavabosundan ve tuvaletten aşırı derecede pis bir koku geliyor. Binada kimsenin ki kokmuyor ve binanın içi yeni yapıldı sebebi nedir. acaba ?

  Yanıtla -
  1. Koku tespit cihazlarımız ve kameralarla bu durumu tespit ederiz. Borunun yanlış döşenmesi veya içerisinde atık kalmasından dolayı kokuda yapabilir.

   Yanıtla -
 • 4 sene önce

  Merhaba,
  Ben 25 yıllık, 5 katlı bir apartmanın 4. katında oturuyorum…Banyo ve tuvalet bir…Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda klozet giderinden, Duşluğun su giderinden ve lavobo su giderinden inanılmaz derecede kötü koku geliyor…inanın bir çok şey denedim ama sorunu çözemedim…tavsiyeniz nedir?

  Yanıtla -
  1. Koku sorunu kendi başınıza çözebileceğiniz bir sorun değildir. Sadece lavabo altında ve tuvalet hatlarında esleri kontrol edebilirsiniz. Gözle yapılan kontrolde bir sonuç elde edilemez, cihazlarla net olarak kokunun kaynağı bulunmalı ve tamiratı yapılmalıdır.

   Yanıtla -
 • 4 sene önce

  iyi gunler.1.katta oturuyorum.balkon cam balkon.ama acik duruyor.bir penceresi.bazen sarimsak kokusu gibi bi koku oluyo.sadece balkonda ama salonu ve odalari etkiliyo.acip her tarafi havalandiriyorum.1.2saatte geciyo.su sira sik oluyo.nerden kaynaklanabilir acaba.tesekkurler.gaz servisini bile aradim.bi kere gazla ilgili degilmis.tesekkurler

  Yanıtla -
  1. Çok farklı sebeplerden dolayı bu koku oluşabilir. Öncelikle kokunun evle alakalı olup olmadığı kesin olarak belirlenmelidir. Eğer evden kaynaklanıyorsa gider borularına kamera sistemi ile bakılır ve kokuyu tespit eden cihazla tam olarak tespit yapılır.

   Yanıtla -
 • 4 sene önce

  merhaba, öncelikle böyle bir Web sayfası yapıp bu hizmeti sağladığınız için teşekkürler. Biz girişin alt katında oturuyoruz. Evimizi ara ara (özellikle lodoslu ve yağmurlu havalarda daha sık olmak üzere) bir Lağım kokusu basıyor. Bu koku genelde 3-5 dakika yoğun bir şekilde yayılıyor evi havalandırınca gidiyor ama son zamanlarda çok sık olmaya başladı. Bu kokunun çözümü için sizinle nasıl bir çalışma yapabiliriz servis ücretleriniz nedir bu konuda bilgi rica ediyoruz, tekrar teşekkürler.

  Yanıtla -
  1. Koku tespiti yapabilen cihazlarımız ve gider borusunun içini görüntüleyen kamera sistemi ile ustalarımız gelip kokunun neden olduğunu bulabilirler. Ancak yapılacak işlemlerle ilşgili fiyat bilgisi alabilmek için firmamızı aramanız gerekmektedir.

   Yanıtla -
 • 4 sene önce

  iyi gunler biz giris katinda oturuyoruz buraya 1 ay oldu tasinali evinde her yerini saran tuvalet kokusu vardi havalandirmadan geldigini tahmin ederek derzle havalandirma penceresini kapattik zaten eski bina oldugu icin camlari bile yoktu biz karton yapistirdik silikonla falanda kapattik ama hala sarimsak gibi mide bulandirici bir koku geliyor evin icini kapliyor nasil bir onlem daha alabiliriz kaynagi sizce nedir??

  Yanıtla -
  1. Koku probleminin bir çok nedeni olabilir. Rögar dolu olabilir veya wc hatları tıkalı olabilir. Tesisatınız sağlıklı yapılmamış olabilir. Evde kokuyu kesebilmek için bu kokunun kaynağının bulunması ve düzeltilmesi gerekir. Siz kokunun kaynağını bulamadığınız sürece kartonla yada silikonla kokuyu engelleyemzsiniz. Her yer beton olsa dahi koku yine içeri siner. Kokunun kaynağını bulan cihazlar ile servis hizmeti veriyoruz. İsterseniz arayıp servis yazdırabilirsiniz.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin

  Soru ve görüşler

  Ara