Makine ile Klozet Açan Tesisatçı

Tuvalet ihtiyacı, insan hayatının olmazsa olmazıdır. Tabi durum böyle olunca, geçmişten günümüze kadar insanlar bu ihtiyacını giderebilmek için çeşitli araçlar geliştirmişlerdir. Nihayetinde günümüzde klozet ve alafranga kültürü yerleşmiş, eve döşenen atık su tesisatları sayesinde de tuvalet ihtiyacı evlerimizin içinde giderilebilir olmuştur. Elbette tuvaletlerin beraberinde gelen, atık su tesisatının evlere girmesiyle birlikte sorunla da başlamıştır. Bu sorunlar arasında en sık gözlemlenen, atık su gider tesisatının tıkanması olmuştur. Tıkanan klozet kelimesine yabancı olmadığınız gibi, taşan klozeti de mutlaka bir şekilde duymuşsunuzdur. Atık su tesisatının bağlı olduğu klozetlerde bu tip sorunlarla karşılaşmak hayal değildir. Eğer bir tıkanıklık varsa, er ya da geç ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar ana bir temele dayanamasa da işin içinde ya yapım hatası ya da kullanım hatası mevcuttur. Çok az görülse de zamanla kireçlenmeden oluşan klozet tıkanmaları da karşımıza çıkmaktadır.

Makine ile tıkalı klozet borusu açıldıktan sonra mutlaka kameralı sistemle görüntü almak gerekir. Tıkanıklığın sebebini görmek için bu işlemi yaptırmak önemlidir. Aksi halde klozet tekrar tıkanırsa  neden tıkandığını bilemezsiniz ve sürekli ustalar çağırıp para ödemek zorunda kalırsınız. Anadolu tesisat firması olarak tıkanan klozeti açtıktan sonra işlem tamamdır diyerek daireden ayrılmıyoruz. Gider borusuna kamera ile bakarak neden tıkandığını, tıkanmanın tekrar meydana gelme olasılığını da size söylüyoruz. Tıkanma nedeni peçete den bir cisim düşmesinde oluşmuşsa dikkatli kullanımda tekrar tıkanmayacaktır. Ama tesisat döşenirken yapılan bir hata varsa veya borular aşırı kireçlenip daralmışsa tekrar tıkanabileceği size söylenir. Kabul etmeniz durumda tadilatını da garantili şekilde yapmaktayız.

Tıkanan Klozeti Açmak İçin Ne Yapmalı?

Tıkanmış bir klozeti açmak için yöntemler mevcut olsa da genellikle geçici ya da başarısız yöntemlerdir. Çünkü az önce de bahsettiğimiz gibi klozetin bağlı olduğu gider tesisatında olan bir sorunu, kendiniz çözmeniz mümkün değildir. Klozet tıkanması eğer es dediğimiz noktada ise ve kullanıcı hatalarından kaynaklanıyorsa, uygulayabileceğiniz yöntemler mevcuttur. Bunu öğrenmek için yapabileceğiniz tek şey bu yöntemleri uygulamaktır. Klozet tıkanmasını açma işinde başarılı olamadığınız anda, denemeyi bırakmalısınız. Çünkü daha fazla uğraşmak atık su tesisatına zarar vereceğinden, tıkanmanın büyümesine veya pis su kaçak probleminin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu noktada aletle klozet açan firmalardan destek almanızı önermekteyiz.

Makineyle Tıkanan Klozeti Açan Tesisatçı Firmalar

Anadolu Tesisat firması, tıkalı klozeti makineyle açan tesisat firmasıdır. Firmamızın cihazlı tesisatçı ustaları, tıkanan klozet sorununuza müdahale etmek için özel aletler kullanır. Aynı zamanda tıkalı klozetin içini kamerayla görüntüleme yaparak, tıkanıklığın nedeni ve tekrarlama olasılığı hakkında sizi bilgilendirir. Firmamızın bünyesinde bulundurduğu tıkalı klozeti açan makineler;

 • Klozet tıkanıklığı açma robotu
 • Klozetin içini görüntüleyen kamera
 • Klozeti yıkayan jet motor
 • Tıkanıklık bulan detektör gibi tıkanıklık açmaya özel aletlerdir.
 • Robot makineyle klozet tıkanıklığı açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Firmamızın tüm makineyle klozet açan servis araçlarında bu cihazlar mevcuttur. Bizi aradığınızda size en yakın klozeti makineyle açan usta ekibimizi yönlendirip, sorununuzun çözülmesini sağlıyoruz. Klozet açan ustalarımız, sorunlarınızı kendi problemi gibi benimserler ve tıkanan klozeti açmak için yaptıkları tüm işlemlerde sizi düşünerek hareket ederler. Klozeti makineyle açmak, sizleri hem maddi hem de manevi açıdan rahatlatacak bir yöntemdir. Evinizi pisleten ve ekstra tadilat masraflarını rafa kaldıran yöntemlerimiz ve klozet açma makinelerimiz sayesinde siz de rahat bir nefes alabilirsiniz. Firmamız tarafından yapılan tüm işlemler garantilidir. Evinize çağırdığınız klozet açma servisimiz yaptığı tüm işlemleri servis formuna kaydederek garanti altına almaktadır.

Makine ile Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Tıkanan tuvalet gider boruları açmak için uyguladığımız fiyat politikamız aşağıdaki gibidir.

 • Standart klozet gideri açma fiyatı 150 TL
 • Klozet ana gider borusu açma fiyatı 180 TL
 • Alaturka tuvalet gideri açma fiyatı 160 TL
 • Lavabo gideri açma fiyatı 150 TL
 • Kanalizasyon tuvalet gideri açma fiyatı 200 TL

1 Comment

 1. Reply

  yatak odasında yer alan ebeveyn banyosunun tuvaleti her yıl tıkanıyor. içine kağıt poşet v.s. hiçbir şey atmıyoruz. atmadığımızdan eminim çünkü eşimle benden başka bu tuvaleti kullanan olmuyor. tıkanmaya başladığında tuvalet suyu ağır ağır çekmeye başlıyor sonra biz hortumla bişeler yapıyoruz gidiyor. sormak istediğim makineyle açılınca tuvalet bir daha tıkanır mı?

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>