Kırmadan Patlayan Su Borusunu Tamir Etme

Tavana su damlıyor, bu durumda ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Koridor tavanı sürekli kabarıyor, çözümü nedir diye araştırma yapıyorsunuz ancak net bir bilgi elde edemiyor musunuz? Fayansın aralarından su geliyor ben şimdi iyi bir tesisatçı nereden bulacağım diye endişeleniyor musunuz? Kırmadan patlayan su borusunu tamir etme konusunda uzman olan Anadolu Tesisat’ın en iyi ustaları ve en iyi cihazları her zaman bir telefon kadar uzağınızda.

Fayansın Altındaki Patlamış Su Borusunu Tespit Eden Cihazlı Usta – Patlak Su Borusu Nasıl Anlaşılır? Sebepleri Nelerdir?

Tesisat sektöründe eski yöntemlerle kırarak kaçağı bulma işlemi hala yapılsa da, yeni teknolojiler ile firmalar müşterine daha masrafsız ve tadilat çıkarmadan hizmet verebiliyor. Fayansın altındaki patlamış su borusunu tespit eden cihazlı usta, herhangi bir kırma işlemi yapmadan arızayı tespit ederek tamirini hızlıca yapabiliyor. Su tesisatına ait döşenmiş boruların patlaması sık görülen bir durumdur. Genel olarak tesisata giren basınçlı su neden olsa da, diğer sebeplerini de her tesisatçının bilmesi gerekmektedir. Şimdi hep birlikte, “Patlak su borusu nasıl anlaşılır? Sebepleri nelerdir?” bakalım;

 • Yaygın olarak basınçlı su; zaman içerisinde zayıflamış olan tesisat borularını aşındırarak, patlatmaktadır. Bu da çeşitli su kaçaklarına neden olur.
 • Tesisattaki göçmelere bağlı olarak boruların hasar görmesiyle de bu sorun ortaya çıkabilir.
 • Kalitesiz malzeme seçimi, tesisata dökülen kimyasallar gibi birçok etken de su borularında patlağa sebep verir.

Su kaçağı tespit işlemlerinde alanında özel olarak yetiştirilmiş personellerimiz borunun patlak noktasını kolayca tespit edebilmekte ve son teknoloji cihazların da yardımıyla en az kırımla sorunu çözüme kavuşturabilmektedir.

Su Borularında Patlak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Peki, su borularında patlak olduğu nasıl anlaşılır? İşte, cevabı;

 • Yüksek faturalarla sık sık karşılaşır olduysanız
 • Su sayacınız bozuk olmadığı halde çok hızlı dönüyorsa
 • Sürekli bir su birikintisi buluyor veya rutubet problemi yaşıyorsanız
 • Apartman genelinde bir su sızıntısı şikayeti varsa
 • Üst kattan su damlıyor, tavan kabarıyor, fayans aralarından su çıkıyor, klozetin yanından su akıyor, duş sifonundan su geliyorsa bu durumların hepsi patlak borulara işaret eder.

Patlamış Su Borusunun Yerini Bulan Tesisatçı – Patlayan Su Borusu Kırmadan Nasıl Tespit Edilir?

Patlamış su borusunun yerini bulan tesisatçı firma olarak bize en çok sorduğunuz soru: Patlayan su borusu kırmadan nasıl tespit edilir? İşte, cevaplıyoruz;

Su tesisatındaki kırık veya çatlaklar zamanla aşınmaya bağlı olarak; basınçlı suyla birlikte patlamaktadır. Patlayan tesisat borusunun neresinin patladığı, yaratacağı etki açısından önem taşımaktadır. Parke gibi hemen çürüyebilen ve kabaran yüzeylerde, su kaçağı kendini hızlıca belli ederken, görülmeyen alanlarda su kaçağı oluşumu kendini bir süre daha gizlemeyi başarır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, yüksek faturalarla karşılaşıyor ancak ben bu kadar harcayamam ki diyorsanız, bu noktada hemen bir tesisatçıya başvurmakta fayda vardır. Su kaçağının ayrıca bir su israfı olduğunu da unutmamanız gerekir. Peki, Anadolu Tesisat patlak su borusu bulma hizmetini nasıl veriyor?

 • Su kaçaklarının olduğu şüphesi ile alınan arıza kaydınızın ardından, verdiğiniz gün ve saatte adreste olarak vaktinizi boş yere almayız. Söz verdiğimiz gibi ekiplerimiz temiz kıyafetleri ve gerekli cihazları ile adresinize gelirler.
 • Detaylı bir göz gezdirmenin ve sorun dinlemenin ardından cihazları en uygun alanlarda kurmaya başlarlar.
 • Manometre cihazının hızlı kurulumunun ardından tesisata bağlanır ve cihazdan gelen değerler yorumlanır.
 • Sıcak veya soğuk su tesisatındaki kaçakları gösteren manometre cihazı sayesinde, hangi tesisatı incelememiz gerektiği bulunur.
 • Termal kamerayla tesisat kaçaklarının tamiratını yapan tesisatçı ekibimiz, hemen diğer tesisatlar da ki boruları incelemeye alır.
 • Pimaş borularından sıcak su borularına kadar geniş bir alanda tesisatın kameralı görüntüleme ve akustik cihazlı sistemle dinlenmesi gerçekleştirilir.
 • Tesisattaki patlak su borusunu tamir eden makineli usta ve ekibimiz sayesinde, siz de kırmadan noktasal su kaçağı tespiti yaptırmış olursunuz.
 • İşaretlediğimiz alanda da aynı gün içerisinde tadilatı yaparak, arızayı ortadan kaldırırız.

2 Comments

 1. Reply

  Kırmadan patlayan su borusunu tamir etmek mümkün mü? Gece yarısı alt katın tavanından su akmaya başlamış bizim dairede hiçbir belirti yok fakat vanayı kapattığımızda su akması durdu bizden olduğu kesin fayansların kırılmasını gönlüm el vermiyor sizden cevap bekliyorum

  • Reply

   İyi akşamlar hanımefendi. Sorunuzun cevabı kırmadan sadece ilaçla halledilebilir. İlaçla halledilebilsede sorununuz kısa bir süre sonra tekrar edecek ve ödediğiniz ücrette boşuna gitmiş olacak. En sağlıklısı ve en kesin çözüm akustik dinleme cihazıyla kaçağınızı noktasal olarak bulup sadece o kısmı kırıp tamiratını yapmak. Bu şekilde kendinizi garanti altına almış olursunuz efendim. Diğer türlü şebeke suyu ve basınçlı bir su olduğu için süreklide sirkülasyon olduğu için ilacın etkisini yitirmesi büyük ihtimal ve gereksiz bir durum. Firmamızı ararsanız daha detaylı yardımcı olmak isteriz efendim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>