Evimin Tavanından Su Akıyor, Ne Yapmalıyım?

Evinizin tavanından su mu damlamaya başladı? Hangi tesisatçıyı çağırdıysanız tavandaki damlama durmuyor mu?  Evimin tavanından su akıyor, ne yapmalıyım ya da kimi aramalıyım diye mi düşünüyorsunuz? İhtiyacınız olan suyu durduracak bir tesisatçı ise, Anadolu Tesisat ekibini arayarak tavandan damlayan suyun tamamen durmasını sağlayabilirsiniz.

Su tesisatı arızaları konusunda kendini kanıtlamış olan firmamız, özel cihazları ile her türlü tesisat arızasını kalıcı olarak çözer. İstanbul genelinde su kaçaklarını bulmada ve diğer tüm tesisat arızalarında uzman kadrosu ile hizmet veren Anadolu Tesisat firmamız, arıza kaydı oluşturduktan kısa bir süre sonra adrese gelerek tesisattaki kaçakların incelemelerini başlatır.

Alt kata su akmaya başladığı zaman hangi borunun patladığını ve nereden kaçırdığını anlamak için kameralı cihazlardan destek almak şarttır. Aksi halde çok büyük alanlarda kırılma yapılıp kaçağın tespit edilmesi neredeyse imkansız hale gelmektedir. Kırılarak bulanmaya çalışılan su borusu patlağı hem evi harabeye çevirir hem de çok büyük paralar harcamanıza sebep olur. Oysaki Anadolu Tesisat firması kameralı ekipmanlarıyla su kaçıran yeri tespit etmektedir. Üstelik hiç bir alan da en ufak bir kırım yapmadan arızalı bölgeyi bulabilmektedir. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra sizin onayınızla birlikte onarım işlemleri de kusursuz bir şekilde yapılmaktadır.

     

Tuvaletin Tavanından Su Damlıyor

Tuvalet zemininin ve tavanından su tesisatı boruları geçmektedir. Zaman içerisinde tuvaletteki tesisatlarda su kaçırmaları sık görülebilen bir durumdur. Tuvaletin tavanından su damlıyor şikayetleri ile sık sık karşılaşan Anadolu Tesisat ekibimiz, bu damlama ve sızıntı gibi konularda profesyonel bir bakış açısı ile cihazlarını kullanarak şikayetinizi sona erdiriyor. Tuvaletin tavanından su damlamasının yaygın görülen sebebi ise, hatalı işçilikler ve kalitesiz malzeme kullanımıdır. Tuvaletlerde yapılan usta hataları, zamanla tuvallerde su kaçağına ve tuvaletin tavanından su damlıyor gibi şikayetlere neden olabilir. Bu noktada yapılacak tek şey, güvendiğiniz bir tesisatçıyı aramaktır. Su kaçağı diye kırılan yerde çoğu zaman boru terlemeleri ile karşılaşıldığını unutmamakta fayda var. Ancak bu küçük detayları bilen bir tesisat ustası sizin sorununuzu çözebilir. Özel cihazlar sayesinde artık bugün tuvalet tavanından su sızıyor şikayetlerinin kaynağını 5 dakika gibi kısa bir sürede tespit edebiliyoruz. Termal kameralı cihazla tavandan damlayan suyun yerini bulan tesisatçı ekibimiz ile tüm su damlatan veya sızdıran boruları kırmadan bulabiliyoruz.

Koridorun Tavanından Su Akıyor

Firmamıza gelen şikayetler arasında en sık şikayet, “koridorun tavanından su akıyor” diye bırakılan kayıtlar oluyor. Koridor tavanlarından damlayan sular, hem sizi hem de üst komşunuzu oldukça rahatsız eden bir konudur. Üst komşunuza bu sorunu bildirdiğiniz zamandan beri birkaç kez su tesisatçısı getirmiş, banyoyu kırdırıp yeniden tesisatı değiştirmiş olabilir. Ancak tüm bu çabalara rağmen koridorların duvarlarında ve tavanında su sızdırmaları devam ediyor olabilir. Üst komşunun artık ilgilenmemesi ve bıkması da olağan bir durumdur.

Ancak, su kaçaklarının ihmal edildiği takdirde daha büyük hasarlara ve sağlık problemlerine neden olabileceğini unutmamak gerekir. Mutfak tesisat borularının kaçak yapması halinde borulardan ilerleyen kaçak sular, beton yüzeylerde ortaya çıkabilir. Mutfakta patlayan su borusunun ilerlemesi ile koridor duvarlarında nemlenme yapar ve süpürgelik kısımlarında da ıslaklık sık görülür. Zaman içerisinde çözüme kavuşturulmayan patlak borudaki kaçaklar, koridor tavanlarına kadar ilerleme gösterecektir. Bu nedenle, her koridor tavanından su damlamasını üst komşuya mal etmemek gerekir. Profesyonel olarak bu işi  yapan firmamız, tavandan akmakta olan su bölgesinde inceleme yapar ve cihazları ile kontrol eder. Üst komşudan kaynaklanan su kaçakları için, üst komşu ile iletişime geçer onayının ardından tamirini gerçekleştiririz. Sizden kaynaklı bir kaçak söz konusu ise, kaçağın yerini termal kameralı cihazlar ile bulur ve aynı şekilde onarımını yaparız. Koridor tavanındaki su sızdıran boruyu kameralı cihazla bulan tesisatçı arıyorsanız, son teknolojik cihazlarımız ile su kaçağına son vermek için hazırız.

Alt Katın Banyo Tavanına Su Kaçıyor

Banyoda su tesisatındaki kaçaklar da sık görülen bir durum, alt kata su sızmasıdır. Halk arasında alt katın banyo tavanına su kaçıyor diye adlandırılan bu durum; Temiz su tesisatından akacak su sızıntılarının yanında akan sular pis su borusundaki sular da olabilir. Tavandan pis su akıyor gibi problemler atık su borularındaki kaçakları bize işaret eder. Genelde temiz su tesisatındaki kaçaklardan kaynaklanan banyo tavanının su sızdırması, kaçak tespiti yapılarak kolayca bulunabilir. Alt katın banyo tavanına sızan kaçak sular, kameralı cihazlar ile kısa sürede bulunur. Yaygın olarak bu tavandaki kaçakların ortaya çıkmasının nedenleri, derz boşluklarına yeteri kadar derz dolgusu ve çimento sürülmemesi, tesisata giren basınçlı su gibi faktörlerdir. Alt komşunun banyosuna su sızıntısı şikayetlerinizi aynı gün sona erdirebiliriz. 1 yıl olarak tarafınıza garantilenen bu hizmetimizi aldıktan sonra aynı sorun teşkil ederse, yeniden tesisatınızı incelemeye alıyoruz. Tavandan akan suyun yerini kameralı cihazla görüntüleyen firma olarak, 1 yıl garantili ve en uygun fiyatlara bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Mutfağın Tavanından Su İniyor

Mutfakta bulunan tesisat borularının değişmesini takiben başlayan mutfağın tavanından su iniyor problemleri, tesisatta yapılan işçilik hatalarından kaynaklanır. Tam oturmayan contalar, ek parçaların uyumsuzluğu gibi diğer nedenler de mutfak tavanının damlaması problemine neden olur. 5 dakikalık bir teste tabi tutacağımız tesisat borularındaki kaçakları yanılma payı olmadan buluyoruz. Gittiğimiz çoğu evde fayans boşluklarına yeteri kadar silikon, sıva çekilmemesine bağlı olarak aşağı su inmelerine rastlıyoruz. Kırmadan ve hiçbir alanı sökmeden sadece cihazla tespit edeceğimiz bu arızanın tamiri de  kısa sürer. O nedenle, günlerce evde inşaat varmış gibi çalışan ve sorunu çözmeden çözdüm diyen tesisatçı vasfı altında hizmet veren kişiler ile vakit kaybetmemek için cihazlı tesisatçılardan hizmet almayı tercih edin. Cihazla 5 dakika içerisinde bulunacak kaçaklar için yüksek tutarlarda hem işçilik hem de tadilat parası ödememeye gayret etmelisiniz. Mutfak duvarlarında kabarma başladı, mutfağın duvarından su sızıyor gibi tüm şikayetlerinizin tespiti ve onarımı için mutfaktaki su kaçağının yerini cihazla bulan tesisatçı ekibimize ulaşabilirsiniz.

2 Comments

 1. Reply

  ustam en üst katta oturuyorum tavanımdan şu akıyor dışarıda zemine kadar islatti teras ve çatının tam ortasında yer ne yapmalıyım çatıda o yerde su bile yok nerden geliyor bu su? üstelik gelen şu camin yan duvarından geliyor

  • Reply

   merhabalar yaşamış oldugunuz problem yalıtım ile alakalı bir problem yada çatı izolasyonu ile alakalı olabilir.
   yalıtım firmasını adresinize cagırıp keşif yaptırmanızı tavsiye ederiz

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>