Evye Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Bir insanın sağlığı beslenmeyle doğrudan orantılıdır. Bayanlar aslında mutfakta yemek konusunda olduğu kadar evye tıkanıklığı konusunda da uzman sayılırlar. Çoğu evde hiç kimseye gerek kalmadan avuç içi ile evye tıkanıklığı açma yapılmaktadır. Genelde pompa ile pompalanarak açılan mutfak gideri aynı mantığı kullanarak pompasız da yapılabilmekte. Tabi ki bir aletle yapılan gider açma çalışması el ile yapılandan iyidir. Hanımlar kullanım konusunda titiz olduğu sürece mutfak evyesi kolay kolay tıkanmaz. Öyle kullanım şekilleri mevcut ki gider tıkanmasında ne yapsın. Pazardan sebze alınır getirip çamuru evyeye akıtılırsa, yapılan yemeğin artığı, doğranan soğan gidere dökülürse tabiki tıkanacaktır. Mutfak kullanımı bu işin en dikkat çekilmesi gereken noktasıdır.

Mutfak evyesinin tıkanması genellikle kullanımla alakalı olduğu gibi bazen de tesisat döşenirken yapılan döşeme hatasında da kaynaklanabilmektedir. Robotla evye tıkanıklığını açan usta personellerimiz hattı kullanıma açtıktan sonra boru içerisini kamera ile görüntüleyip problemin ana kaynağını bulabilmektedir. Evye tıkanıklığını makine ile açan firmalar arasında Anadolu Tesisat firması güvenebileceğiniz bir firmadır.

Mutfak evye gideri nasıl açılır?

Birçok yolu denemek mümkün, örneğin yazının başında söylediğimiz gibi pompa ile açılması mümkün olabiliyor. Her yerden temin edilebilecek plastik evye pompaları ile ekonomik şekilde gider açılabilmekte. Eğer yağlanma ve atıkların birleşmesi katılaşma varsa açılması zor olur. Bu kısımda devreye giren evye tıkanıklığı açma makinesi ile kısa sürede ortalığı kirletmeden boruya zarar vermeden rahatça açabiliriz. Kamerası olan bu aletler tıkanmadan sonra size görüntülü hizmet sağlar. Tıkanan giderin içini, neden tıkandığını ve tekrar sorun yaşanıp yaşanmayacağını keşfedebiliriz. Kameralı tıkanıklık açma olarak geçen hizmet sadece kurumsal firmalarda bulunur. Elinde kamera sistemi olmayan hiçbir tesisatçıya itibar etmeyin çünkü o ekip işini baştan savma yapıyor işine değer vermiyor demektir. Kamera sistemleri pahalı olduğundan her tesisatçı bu cihazları alamaz. Çünkü elektronik ve suyun içinde çalışan hassas bir cihazdır sürekli arıza yapabilir. Bir arızada 400 – 500 tl civarında servis masrafı çıkar. Günlük çalışan bir ustanın böyle bir maliyeti karşılaması demek o ayı zarar ile kapatması demektir. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı bu tarz sistemlerle çalışmazlar. Ancak bu işi iyi yapmak için kamera sistemleri olmazsa olmazlardandır. Bir tıkanıklık olayında kameranın önemini anlamak için bir örnek verelim. Mesela mutfak gideriniz tıkandı, ve suyu fazla dökünce geri geliyor. Bu boru daralmış demektir. Genelde yemek artığı ve yağlanmadan kaynaklanan bu durum tıkanıklık açma robotu ile çözülür fakat kamera olmayınca ne kadar açıldı göremezsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>