Lavabo Borusunda Kırmadan Tıkanıklık Açma

Lavabo gideri makine ile açılma yöntemleri

Lavabo gider borusunda kırmadan tıkanıklık açmayı Anadolu tesisat olarak lavabo gider tıkanıklığı açma makinesiyle kırmadan dökmeden sorunsuz biçimde açmaktadır.
Kendi işinde profesyonel olan ustalarımız lavabo borusunda meydana gelen tıkanıklığı önce robot makineyle açıp sonrasında kamera ile görüntü alıp tıkanıklığın kaynağını bulabilmektedir. Bazı giderlerde su çok pis olduğundan yada bulanık olduğu için kamera bir şey gösteremez. Çünkü kamera sistemi tıpkı gözümüz gibidir, bulanık suda göz bir şey görmüyorsa kamerada göremez. Ancak fark eden bir şey olmaz tıkanıklık zaten açılacağı için açıldıktan sonra kamera ile her şey net olarak görülebilir. Lavabo borusu tıkanık açma işlemi sırasında kırma dökme yapılmamaktadır.

Lavabo giderlerinde en çok mutfak pimaşı tıkanır. Mutfak lavabosuna atılan yemek artıkları ve yağlar tıkanmaya sebep olmaktadır. Özellikle büyük restoran gibi işletmeler de daha sık yaşanır bu problem. Robotla lavabo açan firma Anadolu tesisat kırma dökme olmadan tıkanıklığı açmaktadır. Sürekli yaşanan bu tıkanıklıklar eğer yağlanmadan dolayı oluşuyorsa bu giderlere yıkama yapılmasını öneriyoruz. Yıkama yapılan boruların içerisi ilk günkü gibi tertemiz olmaktadır.

     

Nasıl bir yerimizi ağrıdığında doktora gidiyor ve doktor ağrımızın dinmesi için bize bazı testler sonucunda yazdığı ilaçlar yardımıyla ağrımız gidiyorsa; lavabo borusunda kırmadan tıkanık açma işlemi de öyle olmaktadır. Bir ekip çağrılır kamera sistemi ile inceleme yapan ekip hastalığı bulur tedavisi hemen mümkünse anında yapar. Eğer bir müddet devam edecek sıkıntı tekrarlarsa ameliyat gerekir yani tadilatı yapılır. Bu giderdeki eğim problemi veya yanlış döşeme çok keskin dirsek kullanma durumlarında geçerlidir. Zaten böyle sorunlar yoksa kırma dökme yapılmadan önce kamerayla gözlemleyip daha sonra tıkanık açma makine yardımıyla zahmetsizce açıyoruz.
Günümüzün çoğu mutfakta geçmektedir ve mutfaklarda en sık rastlanan sıkıntı ise lavabo borusu tıkanıklığıdır. Ev hanımları bu tür durumlar karşısında bazen kendileri çözüm arayarak bazı kimyasallar kullanarak tıkanıklıkları açmaktadırlar ve bu durum karşısında hala sorun devam ediyorsa bir profesyonelden yardım almak en iyisidir. Zaten genelde kullanılan kimyasallar sadece sifonda kalan bazı yemek artıklarının gitmesini sağlamak içindir. Duvar içindeki boruyu tıkayan zamanla birikip sertleşen yağlardır. Bu yağları da asla bir gider açıcı kimyasalla ortadan kaldıramayız. Bir telefon kadar yakınınızda olan ekiplerimizin yardımıyla lavabo borusundaki tıkanıklığa kırma dökme yapmadan tıkanıklık açma makinesiyle sorunuzu kökünden çözüme kavuşturmaktadırlar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>