Tuvalet Açma Teknikleri

Tuvaletler nasıl tıkanır ve tuvalet açma teknikleri nelerdir? Genelde tuvalet giderleri hanımların temizlik yaptıktan sonra kovanın içindeki bezi unutup kovanın suyunu dökmek için deviriyor ve içindeki bez tuvalete kaçıyor. Bunun sonucunda tuvaletin esine giden bez tıkanmaya yol açmaktadır. Este tıkanmasa bile ana boruda muhakkak o bez tıkanmaya yol açacaktır. Bu da daha büyük problemlerin olmasına yol açacaktır. Eğer tıkanıklık tuvaletinizin esindeyse tuvalet tıkanıklığı açma işlemi farklı yollarla açılabilir. Tuvalet açma teknikleri olarak ilk akla gelen çözüm pompalamadır. Tuvalete pompalama yaparak tuvalet açma işlemi yapılabilir. Bu da sonuç vermezse eğer esinizi değiştirebilirsiniz. Çünkü zamanla este daralmalar ve kireçlenmeler meydana gelebiliyor. Eğer es değişirse probleminiz çözülür. Ya da tuvaletten susta göndererek tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz. Ama çoğu zaman bu işlemlerin fayda etmeyecektir.

Robotla tıkalı gider açma yöntemleri

    • Tuvalet tıkanmasının sebebi genellikle yabancı cisim kaçmasıyla  oluşabiliyor. Robot makineyle kaçan cisim geri alınabilecek durumdaysa geri çekiyoruz. Ama bazen farklı noktalarda alınması güç bir yerde takılıp kalmışsa bu durumda o cismi parçalayarak rögara gönderiyoruz. Ve böylelikle hat kullanıma açılmış oluyor.
    • Tuvalet pimaşlarının en yoğun şekilde tıkanmasına sebep olan bir diğer etken ise gidere atılan tuvalet kağıtlarıdır. Zamanla bu kağıtlar bir yerde yığılma yaparak boru önünün tamamen kapanmasına yol açıyor ve suyu geri vermeye başlıyor. Robot makine ile kağıtların yığılma yaptığı yeri tespit edip oradaki kağıt ve benzeri şeyleri zincirli uçla geri çekip temizliğini yapmış oluyoruz.
    • Bazı durumlarda ise kullanımla alakalı olmayan problemlerde sıklıkla karşımıza çıkabiliyor. Boru döşenirken yeterince eğim verilmemişse buda tıkanıklığın başlıca sebeplerinden olabiliyor. Çünkü eğimsiz boru en ufak bir tuvalet kağıdı kullanımında bile tıkanma yapabiliyor.
    • Pimaş boruları kullandığımız şebeke suyunun aşırı kireçli olmasından dolayı boru çapının daralmasına da sebep olabiliyor. Kireçlenen bölge bazı yerlerde daha yoğun kalıntılara sebep olduğu için buda tıkanmaya sebep olacaktır. Çünkü daralan boru suyun akışını engellediği için işlevini yerine getiremeyecektir.
    • Gider tıkanıklığının sebebini öğrenebilmek için kameralı cihazlarla tıkanıklık açan firmalardan yardım almanız yapılacak en kesin çözümdür.

  Anadolu tesisat firması olarak giderleri yeni nesil cihazlarla kırmadan açma garantisi veriyoruz. Üstelik açamadığımız giderlerden ücret talep etmiyoruz. Aradığınız aynı gün içerisinde adresinize gelip problemi kesin çözüme kavuşturuyoruz.

Yaptığınız bütün işlemler sonuç vermediyse şayet firmamız tarafından tıkalı tuvalet açma makinemiz devreye girecektir. Çelik yay ve robot yardımı ile tıkalı gider açma işleminiz çözülecektir. Cihazlarımız dairenize hem zarar vermiyor hem de ortalığı kirletmiyor. Sadece tuvalet esiniz tıkalıysa eğer çelik yayımızla tuvalet esini olabildiğince genişletmeye çalışırız. Bu arada tıkanıklığınızda açılır. Açıldıktan sonra çok önemli bir aşamada kamerayla görüntüleme işlemidir. Peki kamera ne işe yarar ve işlevi nedir? Kamera pimaşlar için özel üretilmiş görüntüleme cihazıdır. Bu sayede pimaşın içinde ne var ne yok görebilirsiniz. Bu yüzden kameranın önemi çok fazladır. Uzman ekiplerimiz tıkanıklığı açtıktan sonra görüntüleme cihazımızla pimaşın içinde ne olduğunu ve ne yapılması gerektiğini size göstereceğiz. Eğer bir problem varsa hattınızda bunun çözümünü arkadaşlarımız size anlatıp fiyatlandıracaklardır. Eğer ki problem yoksa pimaşınızda hattınızda bir şey olmadığını görüyorsunuz ve içiniz rahat ediyor. Bu yüzden kameranın hem sizin için hem bizim için önemi çok fazladır. Kamerasız bu işlemi kesinlikle yaptırmayın evden içeriye almamanızı tavsiye ederiz. Sonuçta bu işi defalarca yaptırmanın bir anlamı yok bir kere yaptırın hem maddi hem manevi açıdan rahatlayın. Yapılan bütün işlemlerin garantisi firmamıza aittir. Herhangi bir problemle karşı karşıya kaldığınız taktirde firmamız tarafından sorununuz çözülecektir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>