Tıkalı Tuvalet Açma

Başınıza gelebilecek nadir meselelerden biridir tuvalet tıkanıklık olayı. Çeşitli sebeplerden dolayı tıkanan tuvaletlerinizi etrafa zarar vermeden robotlu kameralarla açmaktayız. Bu işleri garantili yaptığımızdan bizi tercih edebilirsiniz.

Bina içi ve ya bina dışı atık su tesisatı boruları bina yeniyken bir sıkıntı yaratmadıysa daha sonra bu problem ortaya çıktıysa bu kullanımla alakalı bir sıkıntıdır. Tabi bazen de kireçli sulardan dolayı boru içleri kireçlenebilir ve daralan boru çapı suyu ya çok az çekmeye başlar yada daralan yere giden peçeteler vs.hattın tamamen kapanmasına yol açabilir. Tuvaletlerde ki tıkanma sorunun ne olduğunu anlayabilmek için kameralı tıkanıklık açma firmalarından yardım almak en akıllıca çözümdür. Tıkanıklığı robotla açan ustalar tarafında tıkanıklık giderilse de ileride tekrar tıkanıp tıkanmayacağını bilemez. Bu yüzdendir ki kameralı gider açan firmalar bu işi sadece para kazanmak adına yapmadıkları için sizi çözüme kavuşturacaklardır. Tuvalet tıkanıklığını robotla açan firma Anadolu Tesisat robotla atık su borusunu açma işleminden sonra kamera ile görüntüleme yapmaktadır.

     

Tıkalı tuvalet açma işlemlerinde öncelikleri belirlemek şarttır. Örneğin, en az kırma işlemi ile sonuca ulaşmak, gibi.
Elbette eski yani geleneksel yöntemlerle bunu başarmak zor, neden? Çünkü geleneksel yöntemlerde tıkanıklığa neden kirliliğin yerini belirlemek tamamen kör bir unsurdu ki yerini bulmak için şebeke tesisatında olduğu gibi tazyik yardımı da kullanılamıyordu, pis gider borularında. Bu sebeplerle tıkalı tuvalet açma yeni nesil seçenekler oluştuğunda artık kameralı tespit cihazları ile kirli su kanallarındaki kirliliğin nerede olduğunu ve ne kaynaklı olduğunu tespit edebiliyoruz.

Tıkanıklık türü tıkanıklığı açmak için uygulayacağımız yöntemi direkt olarak etkiler, örneğin eğer tıkanıklık sebebi yağlanmadan dolayı tıkanıklık ise makine ile tıkalı tuvalet açma işleminde tıkanıklığın giderilmesi kadar önemli olan bir diğer unsur ise tıkanıklığa neden olan yağlanmanın kimyasallar yardımı ile kalıcı olarak giderilmesidir. Eğer tıkalı tuvalet açma işlemlerinde tıkanıklığın kaynağı olan yağlanma giderilmezse kısa süre sonra tıkanıklık kendini yeniler. Örneğin, 15 günlük bir zaman zarfı içerisinde tıkanıklık kendini yeniler.
Tıkalı tuvalet açma işlemlerinde tıkanıklığa neden olan unsur organik veya nesnesel bir unsur ise, yani tıkanma: tuvalet kâğıtlarından dolayı tıkanma (ORGANİK) veya çocuk oyuncakları (NESNEL) gibi sebeplerden dolayı tıkanıklık meydana gelmiş olabilir. Organik tıkanıklık işlemlerinde tıkanıklık giderme işlemi için uygulanan yöntem kimyasallar ile tıkanıklık açma yöntemidir ve nesnel tıkanmalarda uygulanacak olan yol ise, robotla tıkanıklık açmadır.
Tüm tıkalı tuvalet açma işlemlerinde tıkanıklığın tespiti için kullanılan makinelerin önemi tıkanıklığın giderilmesi için son derece önemlidir çünkü tıkanıklığın türü tıkanıklığa uygulayacağımız müdahale yöntemini de direkt olarak belirler. Bunların yanında tıkalı tuvalet açma işlemlerinde tıkanıklık tuvaletiniz ile kanal arasındaki borularda meydana gelir ki tesisat olarak kirli su tesisatı olarak adlandırılır bu kısım. Tatlı su tesisatınızın tıkanıklığın giderilmesi için uygulanan yöntemlere göre kirli su tesisatınız da oluşan kirliliği gidermek için uygulanan yöntemler çok daha azdır. Bunun sebebi kirli su tesisatının yapısının plastik olmasıdır, mesela bu sebeple kimyasallar ile kaçak giderme işlemi asla plastik olması sebebi ile kirli su tesisatının uzun ömürlü olmaz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>