Su Tesisat Arızalarına Bakan Servis

Su tesisatında yaşanan arızalar kullanıcıyı en çok zorda bırakan problemlerdir. Su tesisat arızaları farklı biçimlerde ortaya çıkabilir. Bu arızaların tümü su tesisat problemi olarak nitelendirilse de bütün hepsinde su tesisat arızası tamir yöntemleri farklılıklar göstermektedir.

Su Tesisatına Bakan Tesisatçı

Öncelikle su tesisat arızalarından bahsetmek gerekirse bu arızaları iki ana başlıkta değerlendirebiliriz. Temiz su tesisatında yaşanan arızalar ile atık su tesisatında yaşanan arızalar. Temiz su arızaları su kaçakları olarak ortaya çıksa da atık su gider tesisatı dediğimiz pis su arızaları;

  • Tıkanıklık
  • Su kaçağı
  • Taşma olarak başlıklara ayrılabilir.

Tesisatta yaşanan arızalar temiz suda da olsa atık su giderlerinde de olsa kullanıcıların yegane arzusu en az masrafla su tesisat arızalarını tamir ettirmektir. Ayrıca bu tamir işlemleri sırasında tadilat yapılmaması ve kısa sürede neticelendirilmesi kullanıcıların bir diğer isteğidir. Hal böle olunca da tesisat sektörü teknolojik gelişmeleri gözardı edemezdi. Tesisat arızalarını kullanıcılara en az masrafla, kırmadan, kısa sürede çözmek için yeni yöntemler geliştirilmiştir. Evet, her sektörde ve alanda olduğu gibi su tesisat sektöründe de çağın gereklilikleri göz önüne alınarak görüntülü cihazlarla problemin yerini ve nedenini tespit edebilecek yöntemler artık mevcuttur.

Temiz su tesisatı ve atık su tesisatları zamanla deforme olabilir. Bu deformeler patlayan temiz su borusu , sızdıran gider boruları ve tesisatta tıkanma olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu problemler hiç bir yer kırılmadan sorunun noktası tespit edilerek çözüme kavuşturulur. Bunu da kullandığımız son teknolojik cihazlarla ve uzman personelimizle yapmaktayız.

Su arızasını kameralı cihazla kontrol eden tesisatçı dediğinizde elinde bilgisayar ya da robotla tesisat arızasına bakan tesisatçı usta gelebilir. Bu görüntü sizi yanıltmasın. Cihazlı su tesisatçısı firmalar, tesisat arızalarını evi kırmadan bulan su tesisatçı ustalardan oluşan firmalardır. Son teknoloji cihazlardan yararlanarak su arızasına bakan ustalar, bu aletlerle kırmadan arızanın yerini veya kaynağını kolayca tespit etmektedirler. Örneğin, evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsunuz. Su boruları duvarın içinden geçtiği için kaçağın nerede olduğuna dair en ufak bir fikriniz olmaz. Eskiden olsaydı, mahallenizdeki ya da bir tanıdığın tavsiye ettiği bir ustadan yardım isterdiniz. Usta evinizde su kaçağının olup olmadığını görebilmek için şüphelendiği noktadan kırmaya başlayarak evi delik deşik ederek arızayı arardı. Çok eskide kalan bu yöntem yerine su arızasına cihazla bakan firma çağrılmış olsaydı su kaçağı şüphesini doğrulamadan hiç bir yeri kırmazdı.

Cihazlı Su Tesisatçı Servisi

Yukarıdaki örnekte de detaylı olarak değindiğimiz gibi su tesisat arızalarını kırmadan bulmak mümkün. Bunun için de su tesisat makinelerine sahip olmak gerekmektedir. Günümüzde su kaçak arayan cihazları birçok tesisatçı temin etmiş olsa da, atık su borusunda kaçak arama cihazları her firmada mevcut değildir. Hal böyle olunca da evinizde temiz su tesisatından değil de kirli su tesisatında kaçak var ise çağırdığınız tesisatçı firma buna çözüm üretemeyecektir. Bizim tavsiyemiz evinize görüntülü makine ile su sızdırmalarını bulan usta çağıracağınız zaman bu tesisatçının aşağıdaki makinelere sahip olup olmadığını teyit ettirmenizdir.
Bir tesisatçının temin etmesi gereken cihazlar ve aletler;

  • Nem ölçer,
  • Akustik dinleme cihazı,
  • Termal kamera,
  • Tıkanıklık açma robotu,
  • Kanal borusu görüntüleme kamerası,
  • Jet yıkama makinesi,

Bu aletlerin hepsine birden sahip olmak maliyetli olduğundan makineyle su arızalarına bakan tüm tesisatçılarda bulunması maalesef mümkün olmasa da iyi bir araştırmayla bu aletlere sahip bir robot makineyle su tesisat arızasını bulan tesisat firması bulmanız mümkün. Zaten bu sayfaya geldiyseniz şanslısınız demektir. Anadolu Tesisat, tüm bu su tesisat arıza bulan cihazlara sahip olmasının yanı sıra, teknolojiyi deneyimleriyle harmanlayan tesisatçı ustalara da sahip bir firmadır. Firmamız bünyesinde çalışan ustalarımız, arızayı ve nedenini tamamen tespit etmeden tamir işlemlerine başlamadığından evinizde kırma işlemi asgaride tutulmuş olur. Kırma ve tadilat derken arızanın yeri tespit edildikten sonra bir iki fayansın yerinden çıkarılarak tamirin yapılmasından bahsettiğimizi belirtelim. Bu durumu elinde baltayla yeri bile belli olmayan arızayı tamir için sağı solu kırmakla lütfen karıştırmayalım.

Uzun lafın kısası, su tesisatını cihazla bularak tamir eden servis arıyorsanız firmamız garantili hizmetiyle siz bir telefon kadar yakın. Bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>