Başakşehir’de Termal Kamerayla Su Kaçaklarını Bulan Tesisatçı

Başakşehir’de termal kamerayla su kaçaklarını bulan tesisatçı olarak, İstanbul’da hizmet ağımızı genişletmenin sevincini yaşıyoruz. 30’u aşkın ilçede aktif olarak servis hizmeti veren Anadolu Tesisat, yeni servis ağına Başakşehir’i de eklemiştir. Başakşehir  cihazla su kaçağı tespiti hizmetimiz için bizlere aşağıdaki numaralardan her zaman ulaşabilirsiniz. Başakşehir’de termal kamerayla su kaçaklarını bulan tesisatçı ekibimiz, arıza kaydını oluşturmanızı takiben en kısa sürede adresinizde olacaktır.

 

Termal kamera ile su kaçağı tespiti sadece kalorifer kaçaklarında etkili olur. Adından da anlaşılabileceği gibi bu cihaz sıcak su için özel olarak üretilmiştir. Termal yöntemiyle sıcak suyun aktığı noktayı tespit etmemizi sağlar. Temiz su tesisatındaki kaçakları ise basınç testi ve akustik dinleme cihazlarımız ile tespit ederken, pis su kaçaklarını kameralı cihazlarla tespit ediyoruz.

Başakşehir’de Bilgisayarla Duvarda Su Kaçağına Sebep Olan Kırık Boruyu Bulan Usta Firma – Hangi Tesisat Kaçak Yapıyor, Nasıl Anlarız?

Hangi tesisat kaçak yapıyor, nasıl anlarız?” sorusu tüm ziyaretçilerimizin ve müşterilerimizin bize sık yönelttiği bir soru olması sebebiyle, bilgilendirici yazılarımıza bugün bu konuyu eklemek istedik. Tesisattaki kaçaklar; oluştuğu yer veya yarattığı etki bakımından rahatsız edici olabilmektedir. Salonun tavanından su damlaması ya da yemek yaparken mutfağın tavanından su akması, herkesin rahatsız olabileceği bir durumdur. Su kaçakları; ortaya çıkış ve neden bakımından çok çeşitli olduğundan dolayı, nereden kaynaklandığını ne boyutta olduğunu anlamak elbette zordur. Ancak; tesisat cihazlarının hayatımıza girmesi ile birlikte, artık kısa sürede bu noktaları tespit edebiliyor ve kırmadan sizlere gösterebiliyoruz. Başakşehir’de bilgisayarla duvarda su kaçağına sebep olan kırık boruyu bulan usta firma olarak tesisatçı çağırmadan önce, kaçak olup olmadığına emin olmak isteyen ziyaretçilerimiz ipuçlarını paylaşmak istedik.

  • Sıcak su tesisatındaki kaçakları; kombinin altındaki sıcak su vanasını kapatarak kolayca tespit edebilirsiniz. 1-2 saat vana kapalı kalmasına rağmen hala akıtma veya sızdırma problemi devam ediyorsa, sorun mutlaka pis su tesisatından kaynaklanıyordur.
  • Temiz su tesisatında bulunan soğuk su borularındaki kaçakları anlamak için ise; dairenin ana borusunu kapatın ve 1-2 saat bekleyin. Tavandan su damlaması, parkelerden su sızması durdu ise; kaçak soğuk su tesisatında demektir.
  • Üst komşudan damlayan veya sızan suların tespitini ise; aynen bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kırmadan su kaçağı tespiti için Başakşehir’de hizmet veren ustalarımıza aşağıdaki yorum bölümünden yorumlarınızı bırakabilir, sorular sorabilirsiniz. Su kaçağı ile ilgili her konuda cevap verecek ustalarımızı arayarak, arıza kaydı oluşturabilir, kısa sürede siz de su kaçağı probleminden kurtulabilirsiniz. Başakşehir kalorifer peteklerine giden tesisat borularında cihazla su kaçağına bakan tesisatçı ekibimiz, her zaman bir telefon kadar uzağınızda.

 

Hatırlatma: Ne olursa olsun, su tesisatına gereksiz müdahale etmek veya kurcalamak sizin için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Yukarıdaki yöntemler her zaman işe yaramayabilir, su kaçağı diye düşündüğünüz problemin sadece bir boya kabarması veya boru terlemesi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu nedenle, hiçbir alanı kırdırmadan önce mutlaka cihazlı bir tesisatçıdan su kaçağı tespiti hizmeti alın.

Kaçak Yapan Su Borularını Makinelerle Kontrol Eden Tesisatçı – Kırmadan Ve Yanılmadan Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Kaçak yapan su borularını makinelerle kontrol eden tesisatçı ekibi olarak kırmadan ve yanılmadan su kaçağı tespiti hizmeti nasıl veriliyor hemen anlatalım. Günümüzde; gelişmiş teknoloji sayesinde artık zaman gerektiren birçok işi, kısa sürede tamamlayabiliyoruz. Su tesisatındaki arızaları bulmak için eskiden günlerce kazılır ve sorun bulana kadar bu süreç devam ederdi. Bir kaçağı bulmak 3-5 gün, tamir etmek ise 1 haftayı bulabilirdi. Ortalama 10+ gün boyunca kullanılamayan banyo veya diğer alanlar; ev sahiplerine zor anlar yaşatırdı.

Ancak; Avrupa’dan getirilen tespit ve onarım cihazları sayesinde, bu yorucu günler geride kaldı. Başakşehir’de su akıtan yeri kırmadan bulan su tesisatçısı ekibimiz gibi, diğer firmalar da artık cihazlardan faydalanarak, su kaçağı tespiti yapıyor. Makineler ile tesisat ölçülüyor, akustik cihazla dinleme yapılıyor ve boruların içi veya dışı kontrol edilebiliyor. Kırmadan yapılan tüm bu işlemler 10-15 dakika gibi bir süreye tekabül ettiği için, günlerce kaçak arama artık tarihe karışmış durumda. Cihazların akıllı teknolojiye sahip olmaları sebebiyle, su kaçağının olduğu noktayı yanılmadan gösterebiliyor olmaları ise, başarıyı arttırmak için önemli bir nokta. Başakşehir’de seramiklerin altındaki çatlak su borusunu tespit eden cihazlı usta ekibimiz ise; gerek tespit başarısı gerekse de onarım kalitesi ile kurulduğu günden bu yana müşterilerin yüzünü güldüren bir ekiptir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>