Duvardan Su Çıkıyor | Duvardaki Kaçağı Bulma

Duvardan gelen su sızıntılarının sebebini bulamıyor musunuz? Tesisatçıların bu sorunu çözememesinden bıktınız mı? Duvardan su çıkıyor şikayetiniz için günlerdir çözüm yollarını mı araştırıyorsunuz? O halde, Anadolu Tesisatın cihazları ve sektördeki başarıları ile tanışabilirsiniz. İstanbul’un genelinde su tesisatı alanında her türlü arıza tespiti ve tamiratını yapan Anadolu Tesisat ile duvardan su akması şikayetinizi 1 saatte bizimle çözebilirsiniz. Duvardan gelen su akıntısının sebeplerini ve çözüm yollarını paylaşacağımız bu makaleden sonra duvardan su akmasının nasıl tespit ettirmeniz gerektiğini ve ve tamiratının nasıl olacağını öğrenmiş olacaksınız. Koridor duvarından su akması, banyo duvarının kabarması gibi şikayetleriniz için Anadolu Tesisatın su kaçağı arama hizmetine her zaman aşağıdaki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Duvardaki Su Kaçaklarının Nedenleri

 • Tesisattaki değişen sistemlerin uyumsuzluğu
 • Conta gevşemesi
 • Üst kattaki komşunun banyoyu tadilata alması
 • Üst kattaki tesisattaki kaçaklar
 • Parke diplerinden başlayan su sızıntılarının duvara kadar tırmanması
 • Hatalı malzeme kullanımı
 • Zamanla borularda çürümeye bağlı tesisat güçsüzlüğüne karşı direnemeyen tesisat boruları su kaçaklarının temel sebepleri arasındadır.

Duvardan Gelen Kaçakları Cihazla Bulan Firma –  Duvardaki Kaçakları Nasıl Tespit Ediyoruz?

Duvardan gelen su kaçaklarını tespit eden firmamız, öncelikle sorunun kaynağını tespit etmeye çalışır. İlk olarak; şebeke suyuna basınç uygulanarak gözlemlenen tesisatta sıcak suda ya da soğuk suda kaçağa bakılır. Manometre de bulunan değerleri analiz eden tesisatçı personellerimiz, su kaçağının nerede olduğunu kısa sürede bu şekilde tespit etmektedir. Su kaçağı bulma cihazı ile tam olarak tespit edilen noktalarda mutlaka termal kameralar ile su kaçağını yanılma payı olmaması adına netleştiririz. İster pis su borularında kaçak, isterse de temiz su tesisatındaki borularda kaçak olsun fark etmeksizin %100 olarak tespitini yapabiliyoruz. Pimaşlara gönderilen cihazlarla su kaçağı tanıyor, akustik cihazla da temiz su tesisatında kaçağı arıyoruz.

Su kaçakları üst tavandan damlama gibi belirtiler verebileceği gibi duvar alt kısımdan başlayan duvar kabarmaları ile de belirti verir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise; üst tavan ıslanıyorsa üst komşunuzdan şüpheleneceğiniz gibi kendi dairenizdeki su tesisat borularından da şüphelenmeniz olmalıdır. Gittiğimiz çoğu arıza kaydında, rutubetle su kaçağı da birbirine karıştıran müşterilerimiz kadar en az kendi su kaçağını üstten kaynaklandığını düşünen müşterilerimizde vardır. Bu nedenle, bundan emin olmak için kameralı cihazla su kaçak tespiti yapan firma servisine baktırıp durumun anlaşılması gerekmektedir. Evinize gelen servis ekibimiz şikayet olan bölgeleri inceledikten sonra cihazlarımızın yardımıyla duvardaki kaçağı aramaya başlayacaktır. Kameralı cihazda görülen kırmızı noktalardan geçen kaçakları gören ve akustik cihazın verdiği sesleri yorumlayan ustalarımız, onayınızın ardından tesisatı onarmaya başlayacaktır.

Duvardan Çıkan Suyu Bulma – Su Sızıntısı Olan Duvarı Hangi Cihazlarımız ile Kontrol Ediyoruz?

Duvarda ıslanma veya kabarma; su tesisatından kaynaklandığı takdirde tesisat firması olarak gerekli tüm tespit ve onarım çalışmalarını yaparız. Evinize veya iş yerinize çoğu kez tesisatçı getirtmiş olabilir ve ” kaçak yoktur ” belgesi almış olabilirsiniz. Ancak devam eden su sızıntıları ve genişleyen rutubet oldukça canınızı sıkacaktır. Anadolu Tesisat olarak, son sistem kullandığımız cihazlar ile bulamayacağımız kaçağın olmadığına inanıyoruz. Tespitlerimiz sonucunda da boyadan veya rutubetten kaynaklanan bir sorun olduğunu saptarsak, size bunu dürüstçe ve tamirat bedeli almak için kaçak var demeden söyleriz. Ulaştığımız bu sonucu da ” daire tesisatı sağlamdır “diye raporunuza ekleriz. Bu noktada ise, kaliteli işçiliği olan bir boyacı bularak kaliteli boyalarla o bölgedeki oluşan rutubeti ve ıslaklığı gidermelisiniz. Ancak, akustik cihaz ve termal kameralarda tespit ettiğimiz duvardaki su kaçıran tesisat borularının onarımını sizin onayınız ile zaten sorunsuz bir şekilde değiştirmekteyiz. Güvenilir tesisatçı bulmanın zor olduğu bir dönemde, müşteri memnuniyetini arttırmak amacı ile firmamız, yaptığı her tadilat işlemini tarafınıza 1 yıl garantiler. Bu nedenle, Anadolu Tesisat İstanbul genelinde en çok güvenilen ve başarılı firmaların başında gelmektedir. Su çıkan duvardaki kaçağı kamerayla tespit eden servis hizmetimiz için, web sitemizdeki iletişim numaralarından ulaşabilir, arıza kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Neden Anadolu Tesisatı Seçmelisiniz?

 • Tesisat  teknolojilerinden mezun olmuş teknik personelleri ile hizmet veren firma olması
 • Avrupa standartlarında kullandığı cihazlar ile öncü olması
 • 1 yıl boyunca garanti
 • 12 filo aracı ile hızlı servis imkanı
 • Temiz çalışan ve tesisatı aldığından daha iyi bırakması
 • Sorun ne ise “dürüstlüğünü bozmadan” ” çıkar kaygısı olmadan” iş yapma etiği gibi bir çok nedenden ötürü Anadolu Tesisatı seçerek, tesisattaki her arızayı kısa bir sürede tespit ettirebilir, aynı gün içinde onarımını güvenle yaptırabilirsiniz.

Duvarda oluşan su kaçakları gibi tesisat arızalarını tespit etmek için kullanılan cihazlarımız sayesinde kaçakalr kısa sürede tespit edildiği gibi kırmadan duvardaki kaçağı bulma işlemleri de tarafımızdan kolaylıkla yapılmaktadır. Anadolu Tesisat bünyesinde çalışan tesisatçı ustalar deneyimlerini bu aletlerle birleştirdiklerinden dolayı kaçak bulmadaki başarı oranımız %99’dur. Bu nedenle kendimize güveniyor ve bulamadığımız kaçaklardan ücret almıyoruz. Garantili hizmet veren cihazlı tesisatçı ekibimiz, duvarda oluşan su kaçağının tamir eden servis talep etmeniz halinde duvardaki su akıntısını bulmak için, kısa sürede adresinize gelerek gerekli incelemeleri yapıyor, ve kaçağın tespiti ile tamirini tek elden yürütüyor. Duvardan çıkan suyu bulan aletler kullandığımızdan gereksiz kırma dökme işlemlerine girmiyor ve asla evinizi kirletmiyoruz. Siz de duvarda oluşan su damlalarının nedenini bulmak istiyorsanız bizi arayarak servis isteyebilirsiniz.

2 Comments

 1. Reply

  Tüveletin tavanından su sizıyor. Beş değişik firma kamara ve dinleme usulu ile baktı ama hiç biri bir şey bulamadı. Siz bulabilirmisniz?

  • Reply

   İYİ GÜNLER ANLATTIĞINIZ PROBLEM TESİSATKACAGI PİS SU KACAGIDA OLABİLECEGİ ÜZERE PİS SU KAMERALARI YARDIMIYLA KIRMADAN BULUNABİLMEKTEDİR

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>