Duvardan Su Çıkıyor | Duvardaki Kaçağı Bulma

Anadolu Tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Bir ev insanın huzurlu yaşayabilmesi açısından çok önemlidir. Evde mutluluk ve huzuru yakalayabilen bir birey iş hayatına da bunu başarı olarak yansıtır. Tabi bunun yanı sıra insanın evini sevmesi için hiç bir şeye gerek duyulmaz aslında. Ancak sizinde evinizde duvardan su çıkıyorsa, duvardaki kaçağı bulmak için her yerin kırılacağı söyleniyorsa huzurun bozulması normaldir.

Bu yazıda anlatacağımız konu evimizdeki o huzuru bozan şeyler ve çözümü. Bu sorunların bizim ilgi alanımızda olanı ise su tesisat kaçaklarından kaynaklanan duvar kabarmaları ve ıslanmalar. Birçok evde duvar kabarması yaşanır ancak bunların hepside su tesisatındaki patlaktan kaynaklanmaz. Bazıları boya sorunudur bazısı ise rutubetten kaynaklanan boya kabarmalarıdır.

Hemen Arayın! 0216 383 36 33                 Hemen Arayın! 0212 645 33 33

Bunu anlamak çok güçtür hatta çoğu zaman test yapılmadan anlaşılması mümkün olmaz. Her usta bunu uzmanlık alanında değerlendirebilir. Mesela boyacıya sorduğunuzda su borusundan sızan su duvarı bu hale getirmiş derken aynı duvarı tesisatçıya gösterdiğinizde boyadan kaynaklanıyor der. Tabi sizde haklı olarak ikilemde kalırsınız. Duvardaki ıslanmanın nedenini net olarak öğrenmek için önce güvenilir işinde uzman bir boyacıya sorabilirsiniz.

duvardan-sizan-suyu-bulma

Eğer o uzman boyada sorun yok bir yerden su sızıntısı var derse işte bu saatten sonra o işe biz bakarız. Olayın yaşandığı ev yada iş yerinin tüm tesisatları test edilir. Öncelikle şebeke suyuna basınç uygulanarak izlenir. Bu işlem hem sıcak suya hem soğuk suya yapılır. Kalorifer tesisatına yapılmaz çünkü onda kaçak oluşunca kombi üzerindeki basınç göstergesi sıfıra iner hatta kombi su bittiği için çalışmaz, böylece kaçak olduğu anlaşılır. Eğer basınç düşmüyorsa su kaybı yok dolayısıyla kaçakta yok demektir. İşte biz kombi üzerindeki bu testi tesisatınıza yapıyoruz. Basınç kaybı oluyorsa su kaçağı bulma cihazı ile tam olarak tespit edip onarımını da yapıyoruz. Şayet temiz su tesisatı sağlam çıkarsa gider borularını da kontrol ediyoruz. Kamera sistemi sayesinde pimaş içine girilerek kırık çatlak vb  bir durum var mı gözleniyor. Ters bir durum varsa kameradan müdahale edilecek bölge tespit ediliyor daha sonra onarımı yapılıyor. Yani kısacası duvarda ıslanma veya kabarma su tesisatından kaynaklanıyorsa biz buna kesinlikle çözüm üretiyoruz. Boyadan veya rutubetten kaynaklanan bir sorun varsa bunu da raporumuza yazıp daire tesisatı sağlamdır denilerek size teslim ediyoruz. Buda tesisattan bir daha şüphelenmemeniz gerektiğini size belgeliyor. Firmamız tarafından yapılan işlerin tamamıyla garantili olduğu için size verdiğimiz her sözün arkasında durduğumuzu bilmenizi isteriz. Herhangi bir kaçağın devam etmesi halinde tekrar ücretsiz kaçak tespiti hizmeti veriyoruz. Her şey sizin memnuniyetiniz için.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (30 oy, ortalama puan: 4,33. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru veya görüş bildirin

Soru ve görüşler

Ara