Ortaköy Atık Su Borusunda Su Kaçağı Tespit Eden Tesisat Ustası

Ortaköy atık su borusunda su kaçağı tespit eden tesisat ustası olarak bugünkü makalemizi atık su arızalarına ayırdık. Atık su boruları; kullandığımız ve kanalizasyona iletilmesi gereken atık maddeleri ve suyu ileten tesisat borularıdır. Temiz su tesisatından ayrı bir şekilde işleyen pis su tesisatında oluşabilecek su kaçakları; insanın canını oldukça çok sıkabilir. Havalandırmadan gelen kötü kokulu su, tavanda sararma, rutubet gibi çoğu şikayet; atık su giderlerindeki kaçaklar ile ilgili olabilir.

Ortaköy’de su kaçaklarını bulan cihazlı su tesisatçısı olarak; pis su, temiz su gibi daire ve bina tesisatlarında kırmadan su kaçağı tespiti hizmeti veriyoruz. Yaptığımız onarım işlemleri Anadolu Tesisat markasının sorumluluğunda olup, tarafımızca 1 yıl garantilenir. Ortaköy ve civarında ikamet eden ve su kaçağı tespiti yaptırmak isteyen ziyaretçilerimiz, Ortaköy pis su borusundaki kaçağın yerini bulan kameralı tesisat ustası ekibimize aşağıdaki numaradan ulaşarak, acil arıza kaydı geçebilir.

Su kaçağı problemleri temiz su borusunun patlamasıyla oluşabileceği gibi atık su tesisat borularından da kaynaklanıyor olabilir. Anadolu Tesisat firması olarak her ihtimali göz önünde bulundurarak önce temiz suyu test ediyoruz. Sonrasında giderlerin içerisine kamera göndererek boruların içerisinde delinmeler, çatlaklar, kırıklar var mı diye bakıyoruz.

Ortaköy’de Kamerayla Atık Su Gider Borusunda Kaçak Arayan Tesisatçı Firmalar – Atık Su Borusunda Neden Kaçak Olur?

Ortaköy’de kamerayla atık su gider borusunda kaçak arayan tesisatçı firmalar arasında en çok ilgi görenlerden olan Anadolu Tesisat olarak şimdi sizlere “Atık su borusunda neden kaçak olur?” detaylı bir şekilde anlatacağız.

Dairelerde veya binalarda kullanılmış suların ve kanalizasyon atıklarının bina dışındaki rögara kadar olan boru bölümlerinin hepsine bina içi atık su tesisatı denir. Bina içi atık su tesisatı ana boru, kolon borusu, kat borusu, bağlantı borusu ve havalık borusu gibi boru bölümlerinde oluşabilecek herhangi bir delinme veya aşınma sonucunda, pis sular sızmaya başlar.

Şimdi de pis su gider borularındaki kaçakların nedenlerine bir göz atalım;

   • Zemin üzerinde döşenen boru alt ve yanlarının ince kumla beslenerek sert cisimlerden korunmasına özen gösterilmezse, tesisata giren kireç vb gibi parçalar boruları delebilir, delinen borularda su kaçağına sebebiyet verir.
   • Atık su tesisatı yapımında kullanılan pimaş boruların, birbirine eklenmesi esnasında mutlaka en uygun boru contalarının kullanılması gerekir. Bu, sızdırmazlık için en önemli tedbirdir. Ancak, birbirlerine eklenirken contaların gevşek bırakılması veya uyumsuz birbirine oturmayan contaların kullanılması ile, su kaçakları gündeme gelecektir.
   • Günümüzde atık su tesisatında plastik türü PVC ve PE borular kullanılıyor. Boruların birbirlerine birleştirmelerinde de ek parçalar kullanılmaktadır. Bu boruların ek parçaları çatal ve çeşitleri, dirsek ve çeşitleri, daraltıcı (redüksiyon), manşon ve tapa olarak adlandırılır. Bahsi geçen parçaların en ufak uyumsuzluğu veya kalitesizliği de, su kaçaklarına neden olabilir.

Ortaköy atık su borusunda su kaçağı tespit eden tesisat ustası olarak su kaçaklarının yalnızca cihaza bakarak bulunmayacağını biliyoruz. Mesleki eğitimlerini tamamlamış her personelimiz, su kaçağını olan bölgeyi incelerken; boruların tipini, eğimini ve bu konu ile ilgili her detayı değerlendirmektedir.

   • Şebekeden giren basınçlı su temiz su borularının delinmesine neden olduğu gibi, pis su tesisatına da zarar verebilir. Su kaçağına neden olan pis su borusunda delinmelerin çoğu ya sert cisimden ya da basınçtan dolayı kaynaklanmaktadır.
   • Mutfak lavabosuna dökülen çoğu asit içeren kimyasallar, boruların şeklini bozarak eritebilir. Sızdıran ya da çürüyen borular mutlaka su kaçağına sebep olacaktır.

Gider Borularında Oluşan Su Kaçaklarını Makineyle Kontrol Eden Ortaköy Su Tesisatçısı – Pis Su Tesisatındaki Kaçakları Bulmak İçin Hangi Cihazı Kullanıyoruz?

Peki, gider borularında oluşan su kaçaklarını makineyle kontrol eden Ortaköy su tesisatçısı olarak bizler “Pis su tesisatındaki kaçakları bulmak için hangi cihazı kullanıyoruz?” işte, cevabı;

Kaçak yapan pis su borularının tespiti, deneyimsiz ve cihazsız tesisatçılar için oldukça zordur. Yüzeye çıkmadan kendini temizleyen pis su kaçakları, tıpkı temiz su tesisatından kaynaklanıyormuş gibi belirti verebilir. Deneyim ve cihaz bilgisi gerektiren pis su tesisatı kaçak tespiti için, önce bölge incelenmeli sonra tüm tespit cihazları kullanılmalıdır. Pis su borularından yüzeye çıkan suyun illa kokulu olmasına gerek yok, kokusuz da olabilir. Bu nedenle, pis su tesisatındaki kaçakları net tespit edebilmek için, bu alanda başarılı firmalarla çalışmalısınız. Ortaköy’de atık su borusundaki su kaçağının yerini bulan cihazlı tesisatçı ekibimizden pis su tesisatında kaçak arama hizmeti alabilir, alt kata akan pis sulardan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

2 Comments

 1. Reply

  Ankaradan yazıyorum ulasabilecem bir telefon verebilirmisiniz su duvardan sızıntı yapıyor

  • Reply

   merhabalar ankara şube telefon numaramız 0312 448 11 11

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>