Beşiktaş Su Kaçaklarına Termal Kamera ile Bakan Usta

Anadolu ve Avrupa Yakası’nda yaygınlaştırmakta olduğumuz Anadolu Tesisat şirketimiz; sıhhi tesisat arızalarının tespitini ve onarımını yapan bir firmadır. Kullandığımız Avrupa menşeili cihazlarımız ile hiçbir alanı kırmadan veya delmeden su kaçaklarını bulabiliyoruz. Hem tadilat süresini kısaltıyor hem de su kaçağının yerinin yanılma payını ortadan kaldırmış oluyoruz. Beşiktaş ve çevresinde ikamet ediyor ve su kaçağı problemi ile karşı karşıya iseniz, bizleri her zaman arayabilirsiniz. Beşiktaş su kaçaklarına termal kamera ile bakan usta ekibimiz, en kısa sürede adresinize gelecektir.

 

Su Damlayan Yeri Cihazla Kontrol Eden Beşiktaş’taki Tesisatçı Firmaları – Tesisattaki Kaçak Nasıl Bulunur?

Su damlayan yeri cihazla kontrol eden Beşiktaş’taki tesisatçı firmaları arasında hatırlı bir yere sahip olan Anadolu Tesisat olarak bu makalemizde sizlere “Tesisattaki kaçak nasıl bulunur?” tüm detayları ile anlatacağız. Konut ya da apartman tesisatlarında oluşabilecek herhangi bir delinme problemi; tüm katlara ve dairelere yansıyabilir. Daireden başlayan bir kaçak; iki kat aşağısındaki daireye dahi zarar verebilir. Bu gibi durumların tespit edilmesinde kırma yöntemi hem pahalı hem de zaman kaybettirici bir yöntemdir. Anadolu Tesisat ise; özel teknolojili cihazlar sayesinde tüm daireleri kısa sürede dolaşarak ve hiçbir kırma işlemini yapmadan, kaçakların yerini bulabilir. Hem gereksiz masraflardan kaçınmış hem de kısa sürede tamir yaptırmış olan kişiler, Anadolu Tesisat güvencesi ile diğer tesisat arızalarında da bizlere ulaşmaktadır. Peki, su tesisatındaki kaçağı Anadolu Tesisat nasıl buluyor? Hemen anlatalım;

  • Kaçağın nereden kaynaklandığını bulmaktan ziyade, nedenini incelemek daha önemlidir. Kaçağa geçici önlemler yapmak, sadece bir süre engeller, tamamen ortadan kaldırmaz. Bu nedenle; su kaçağının oluşmasındaki ana nedeni bulmak, patlak tesisat borusunu tespit eden makineli ustalardan oluşan Beşiktaş ekibimizin; su kaçağı bulma aşamalarında ilk görevidir.
  • Tesisatın ölçümlenmesi bize hangi tesisatta problem olduğunu göstereceği için, tesisatı ölçmek üzere manometre cihazımızı tesisatın girişine bağlarız.
  • Manometre makinesinden gelen değerleri yorumlayarak; pis su, temiz su veya sıcak su gibi hangi tesisatta kaçağın olduğunu tespit etmiş oluruz.
  • Kaçağın olduğu tesisatı öğrendikten sonra, o tesisat borularının geçtiği noktalarda akustik cihazla dinleme yaparız. Akustik dinleme cihazımız bize su seslerini aktarır. Duyulan su seslerinin değerlerine göre o noktayı bir kalem yardımı ile işaretleriz.
  • Sıcak su borularındaki delikleri ve kaçakları gösteren termal kameralar gibi cihazlar sayesinde; işaretlediğimiz yeri görüntüleyerek, gerçekten kaçak var mı yok mu kontrol ederiz.
  • Tespit işlemimiz ardından 1-2 karo fayans ya da parke sökerek, Beşiktaş’da su tesisatındaki kırık boruyu tamir eden tesisatçı ekibimiz ile  tadilat işlemine geçeriz.

Beşiktaş’ta Termal Kamera İle Su Kaçaklarına Bakan Tesisatçı Usta –  Siz De Hangi Tesisatta Kaçak Olduğunu Anlayabilirsiniz!

Beşiktaş’ta termal kamera ile su kaçaklarına bakan tesisatçı usta ekibimizin kaleme aldığı bu makale ile siz de hangi tesisatta kaçak olduğunu anlayabilirsiniz! Ve böylelikle bilinçsiz ustaların gereksiz müdahalelerinden  tesisatınızı koruyabilirsiniz.

  • Soğuk su tesisatındaki kaçakların tespiti için; dairenin ana vanasını kapattın ve 1-2 saat bekleyin. Hala daha tavandan su akıyor, duvarlardan su damlıyor gibi şikayetleriniz devam ediyorsa; sorun soğuk su tesisatında değildir.
  • Sıcak su tesisatındaki kaçakların tespiti; soğuk su yöntemini denedikten sonra, geriye sıcak su tesisatındaki kaçakları veya pis su tesisatındaki kaçaklar kalıyor. Kaçak yapan tesisatın sıcak su tesisatı olduğunu anlamak için ise; kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatın. Hala damlama veya akma devam ediyor ise, sorun sıcak su tesisatında da değil demektir.
  • Geriye ise, tek seçenek olan pis su tesisatı kalır. Pis su borularında oluşan her kaçak; farklı noktalardan yüzeye çıkabildiği için diğerleri ile ayırmak zordur. Bu işlemin ardından hangi tesisatta kaçak olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Not: Cihazsız yapılan her işlemde, yanılma payı olduğunu unutmayın. Kaçak diye düşündüğünüz sorun; sadece bir boru terlemesi olabilir. Bu nedenle, uzman bir tesisatçıdan cihazlı yardım almaya özen gösterin.

  • Beşiktaş’da tesisattaki su kaçağını kırmadan bulan kameralı tesisatçı ekibimiz ile acil su kaçaklarına kısa sürede müdahale edebiliyoruz. Yaygın servis ağımız, şimdi Beşiktaş’ta da hizmet veriyor. Su kaçağı şüphenizi gidermek için, su kaçaklarına makineyle bakan Beşiktaş tesisatçı servis hizmetimiz için, bizleri hemen arayınız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>