Betonun İçinden Gelen Suyu Bulmanın Yolları

Betondan su çıkıyor, nereden geldiğini bulamıyor musunuz? Betonun altından su sızıyor, ne yapacağım diye şaşırıp kaldınız mı? Betonun içinden gelen suyu bulmanın yolları hakkında bilgi arıyor, ama bulamıyor musunuz? Ya da ihtiyacınız olan İstanbul’da iyi bir tesisatçı mı? O halde, Anadolu Tesisat’ı arayın, size yardımcı olalım.

Anadolu Tesisat firmamız, 12 servis ağı ile her ilçe ve mahalleye acil su tesisatçısı hizmeti verebilecek teknik ve personel donanımına sahiptir. Acil su tesisatı arızalarınız için her zaman bizleri arayabilir, yorum bırakarak görüşlerinizi ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Su kaçağı tespitinde yanılma payı olmadan patlak borunun yerini tespit eden Anadolu Tesisat, ayrıca temiz su ve pis su borusu giderlerine aynı anda bakabilecek tüm ekipmanlara sahip. Hızlı ve kesin çözüm sunan firmamızla su kaçağı problemini sorunsuz olarak çözmek için bize ulaşın;

İstanbul genelinde yeni inşaatlarda ve yeniden tesisatın döşenmesinin ardından görülen ve oldukça sıkıntılı bir süreç ve problemlere neden olan beton çatlaklarından sızan sular; tespiti zor ama imkansız olmayan tesisat kaçaklarındandır. Betonun altından yüzeye çıkan suyun  kaynağını tespit etmenin yanı sıra aslında var olan sızıntıyı durdurmak kendi kendinize yapabileceğiniz bir işlem değildir.

Betondan su sızması sorunu aslında iki temel prensipte incelenebilir. Tesisattaki kaçaklar ve betonda oluşmuş çatlaklardan sızan sular diyebiliriz. Üst komşunun kaçağından dahi aşağı kata yani size su sızabilir, bu nedenle hem sizin tesisatınızda hem de üst kattaki komşunuzun tesisatında kaçak olması olası bir durumdur. Betondaki çatlaktan su sızması durumu genelde inşaat halindeyken olan bir durumdur ve bina tamamlanınca sorun ortadan kalkacaktır. Tesisatçı meslektaşlarımıza bir fikir verebilmesi ve siz değerli ziyaretçilerimizin de faydalanabilmesi için bugün ki yazımızda, betondaki çatlağın nasıl kapatıldığına değineceğiz.

Beton Arasından Gelen Suyu Bulan Cihazlı Tesisatçı – Betondan Akan Suyun Sebepleri

Şimdi hep birlikte, beton arasından gelen suyu bulan cihazlı tesisatçı olarak betondan akan suyun sebepleri nelermiş bakalım. Betondaki çatlaklardan su gelmesi problemi genellikle, %90 su kaçağı şüphesi olarak düşünülür. Bu nedenle, su kaçağının sebepleri de betondan akan suyun sebepleri de aynı olarak değerlendirilebilir.

  • Su tesisatında meydana gelebilecek çökmelere bağlı olan tesisat borularının zarar görmesi ve betonda oluşmuş çatlaklardan suların geçerek yüzeye ulaşması,
  • Su kaçağının beton yüzeyindeki çatlaklardan geçerek, yüzeyde su birikintisine ya da damlamasına neden olması,
  • Pimaş borularındaki kaçaklar, temiz su borularındaki delinmeler betondan akan suyun sebepleri arasında gösterilebilir.

Betondaki Çatlaklardan Sızan Suyu Tespit Eden Kameralı Su Tesisatçısı – Betonun Altından Gelen Suyu Nasıl Buluyoruz?

Peki, betondaki çatlaklardan sızan suyu tespit eden kameralı su tesisatçısı olarak biz betonun altından gelen suyu nasıl buluyoruz? Hemen anlatalım.

Üst kattan su damlıyor, betondaki çatlaktan su sızıyor gibi şikayetlerin temelinde elbette tesisatta meydana gelen arızalar vardır. Ve bu arızalar sizin çabanızla ya da bu konuda uzman olmayan kişilerce düzeltilemez! Ayrıca bilinçsizce müdahale edildiği zaman daha da büyük problemlere yol açabilir. Betonun içinden yüzeye çıkan suyu tespit eden tesisatçı ile bu sorununuzu kırmadan veya hiçbir alanı deldirmeden kısa sürede çözebilmeniz mümkün.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>