Doğalgaz Borusunda Su Kaçağı Bulma

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Doğalgaz borusunda su kaçağı bulma tekniği ve kırmadan doğalgaz borusunda su kaçağı tespiti yapan şirketimizAndolu Tesisat olarak meydana gelmiş olan bütün su kaçaklarında olduğu gibi doğalgaz borusunda su kaçağı bulmayı kameralı cihazlarla tespiti yapılmaktadır.
Evinizin doğalgaz tesisatında meydana gelen kaçaktan haberiniz yok ve kombinizde sürekli su düşüşü meydana gelmektedir. Bunun nedeni ise evinize gelen tespit ekiplerimizce kamerayla tespiti yapılmış olan kaçağın nedeni doğalgaz borusundaki su kaçağındandır. Ekiplerimizce bu kaçağın onarımı da zahmetsizce yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında ne doğalgaz tesisatınıza nede kombinize herhangi bir zarar verilmemektedir.
Doğalgaz borusunda su kaçağı bulma gözle görülmeyecek kadar ufak deliklerden meydana gelmektedir. Bu kaçakların tespiti için ise kendi işinde profesyonel ustalarca yapılması gerekmektedir. Kendi işinde profesyonel olan ustalarımız doğalgaz borusunda su kaçağı bulmayı da kameralı makineyle zahmetsizce tespiti yapılmaktadır. Tespiti yapılmış olan kaçağın onarımı da ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.
Ev ve iş yerinizdeki doğalgaz borusunda su kaçağı bulma işini kendi alanlarında profesyonel olan Anadolu Tesisat Doğalgaz Borusunda Su kaçağı Bulma Servisini arayarak gelen ekiplerimize yaptırabilirsiniz. Aslında doğalgaz borusunda su kaçağı olmaz. Çünkü adı üstünde doğalgaz borusu, yani içinden gaz geçen borudur. Bu boruda suyun işi olamaz. Peki neden doğalgaz borusunda su kaçağı diyerek insanlar bir arama yapıyorlar. Nedeni şu, doğalgaz borusu derken kalorifer borusu kastediliyor aslında. Bu insanların tüpe Aygaz demesi gibi bir şey. Kalorifer borusuna da doğalgaz borusu diyorlar çünkü bizi ısıtan doğalgaz bu sistemin tüm parçaları da doğalgaz peteği, doğalgaz borusu vb. böyle uzayıp gidiyor. Genelleme yapılan boru aslında kalorifer borusudur. Kalorifer borusunda ki kaçaktır bulunmaya çalışılan. Bunun için cihaz kadar etkili bir yöntem daha var. Hatta bu cihazdan bile etkili çünkü cihazla yerini bulup daha sonra kırıp boruyu onarıyoruz. Bu yöntemde ise kaçağı bulmaya gerek yok, onarım için de kırmaya gerek yok kendiliğinden tamir ediliyor. Tabi bu şekilde anlatınca mantıksız geliyor. Yanlış duymadınız  kalorifer kaçak kimyasalı sayesinde kaçağın yerini bulmadan kırmadan onarım yapabiliyoruz. Kalorifer sistemine doldurulan bu kimyasal suyla beraber devir daim yaparken tüm çatlakları tıkıyor. Böylece ne kaçağı bulmaya nede onarım için kırmaya gerek kalır.

Hemen Arayın! 0216 383 36 33      Hemen Arayın! 0212 645 33 33

Yukarıda anlattığımız sistemlerden hangisinin uygulanacağına ustalarımız karar vermelidir.
Kaçak büyükse termal kamerayla doğalgaz borusundaki kaçağı bulan ustalarımız tamirinide yapıp sistemi çalıştıracaktır. Kaçağın ufak olduğu yerlerde ise kalorifer borusundaki kaçağı kimyasal ilaçla kapatma yöntemine başvuracaktır.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (30 oy, ortalama puan: 4,37. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru ve görüşler (2)

Doğalgaz Borusunda Su Kaçağı Bulma hakkında yorumlar
 • 2 sene önce

  Merhaba iyi güzel yazmışsınız fakat fazlasıyla amatörce olmuş !
  Doğalgaz borusunda suyun ne işi var ?

  Yanıtla -
  1. Kalorifer borularını doğalgaz borusu diye anlatmaya çalışan müşterilerimiz oluyor. Herkes tesisatçı olmadığı için herkese anlayabileceği şekilde işleri anlatmaya çalışıyoruz. Firmamız bu yazıları yazarken evrensel bir bakış açısı kullanır herkesin anlayabileceği dili kullanır. Amatörlerin bunu anlamasını beklemiyoruz ! Bu arada bravo doğalgaz borusunda su olmadığını bildiniz bizi büyük bir yanlıştan kurtardınız teşekkürler 🙂

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin

  Ara