Panel Petek Temizliği ve Bakımı

Anadolu tesisatla panel petek temizliği ve bakımı, kombi sistem panel petek temizliğin faydaları, kombi sistem peteklerin temizliği ve bakımı. Evimizde bulunan kombi sistem petekleri İstanbul Tesisat olarak petek temizleme makinesiyle ve kimyasal ilaç yardımıyla temizlenmektedir. Şirketimiz bu işi ilk yapanlardan olduğu için petek temizleme işinde ne gibi sıkıntılar olur, çözümleri nedir ve nasıl uygulanır tüm bu soruların cevabı burada.
Ev ve işyerimizde bulunan panel peteklerin 2-3 yılda bir temizlenmesi gerekmektedir. Kombinin de bu zaman aralığında servisinin yapılması gerekir. Çünkü kombi ve petekler birlikte çalışan sistemlerdir. Kombide arıza olursa petek çalışmaz, petekte bir tıkanma olursa bu sefer kombi arızaya geçer. Yani her halde sistem çalışmaz. Bunun için kirlenen tüm parçalar temizlenmelidir. Su tüm sistemde devir daim yaptığından suyun ulaştığı her yerin temizlenmesi gerekir. Suda oluşan çamurlaşma sistemdeki suyun zamanla bakteri üretmesinden peteklerin pasının da etkisiyle bu hali alır. Temizlik için gereken çamurlu suyu dışarı atacak bir güç ve kurumuş, sertleşmiş kısımları yumuşatacak bir kimyasaldır. Flex dub cleaner kimyasalı bu yumuşatma ve pas, kireç sökme işini başarıyla yapar. Petek temizliği işini sizin için en iyi şekilde yapmayı sağlar. Petek olmayan tesisatlarda örneğin yerden ısıtma tesisatı yıkama işinde kimyasal kullanılmaz. Çünkü orada borular plastiktir ve kireç pas durumu yoktur.


Ev ve iş yerinize gelen ekiplerimiz yardımıyla panel petekleriniz yerinden sökülmeden ekiplerimizin kendilerine seçtikleri bir noktadan petek temizleme makinesini bağlayarak ve kimyasal ilacın salınımıyla panel peteklerin içinde oluşan pislik, tortu, kireç, hışırtı vb gibi maddelerin temizlenmesini sağlar ve düzenli ısı devir daimini sağlamaktadır. Kimyasal ilacın yanında siz değerli müşterilerimize birde kimyasal koruyucu da önermekteyiz. Bu koruyucun amacı panel peteklerin içinde oluşan pislik, tortu, kireç, hışırtı ve pas gibi etkenlerin oluşmasını önlemekle beraber panel peteklerin ömrünü uzatmaktadır. Kış aylarına yaklaştığımız şu günlerde paranızın boşa gitmesini istemiyorsanız kombi sistem panel peteklerinizin temizliğini ve bakımını yapmalısınız. Diğer peteklere nazaran panel peteklerin yerinden kesinlikle sökülmeden temizlenmektedir.
Ev ve iş yerinizde bulunan panel peteklerin temizliğini ve bakımını daha fazla geç kalınmadan Anadolu tesisat petek temizleme servisimizi arayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>