Bahçeşehir’de Pimaş Borularından Sızan Suyun Yerini Kamerayla Bulan Tesisatçı

Anadolu Tesisat, tesisattaki arızaların tespiti konusunda uzun yıllardır yürüttüğümüz kırmadan su kaçağı tespiti hizmetimizi İstanbul ve çevresinde yaygınlaştırmaya devam eden büyük bir firma. Su kaçaklarının yerini, sayısını, büyüklüğünü, nedenini 5-10 dakika gibi kısa sürelerde kırmadan tespit eden Anadolu Tesisat olarak, müşterilerimizin şikayetlerini çözmekten son derece mutluyuz. Uygun fiyat politikamız ve sunduğumuz cihazlı hizmet ile su kaçaklarını bulmayı şansa bırakmıyoruz. Bahçeşehir’de pimaş borularından sızan suyun yerini kamerayla bulan tesisatçı ekibimizden su kaçağı tespiti hizmeti almak için gün içinde bizleri arayabilir, arıza kaydı bırakabilirsiniz.

 

Anadolu Tesisat firması olarak yaptığımız çalışmaları yeni nesil akıllı cihazlar ile gerçekleştirmekteyiz. Tespit işlemlerimizde yanılma payımız sıfırdır. Pis su giderlerinin içerisini görebilecek kameralarımız, temiz suyu test edecek cihazlarımız ve kalorifer tesisatına bakabilecek termal kameralarımız mevcut olup, su kaçıran yer hangi borulardaysa tespitini hızlıca yapıyoruz. Onarım ve tadilat işlerinizi de yaparak tek elden bu problemden kurtulmanıza yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Pis Su Kaçaklarını Bahçeşehir’de Kamerayla Tespit Eden Tesisatçı Firmaları – Banyo Tavanından Su Akıyor, Ne Yapmalıyım?

Şimdi, pis su kaçaklarını Bahçeşehir’de kamerayla tespit eden tesisatçı firmaları arasında önemli bir yeri olan Anadolu Tesisat olarak sizlerden sıkça aldığımız bir arıza kaydı olan, “Banyo tavanından su akıyor, ne yapmalıyım?” sorunuza cevap vereceğiz.

Tesisat kaçakları, o evde ya da ofiste ikamet edenlerin oldukça rahatsız olduğu bir konudur. Banyo tavanından su damlaması ve oradaki kokular hem sizi hem de çalışanları rahatsız edici bir boyutta olabilir. Üst katın tesisatından şüphelenilen bu tesisat kaçaklarının tespitini yapmak için mutlaka tesisat cihazları gereklidir. Banyo ya da tuvalet tavanından su akmasının nedenini gösterecek olan kameralı cihazlar, bize kaçağı nasıl durdurabileceğimizi de gösterecektir. Tavandan damlayan suyun kokulu olup olmamasına, yarattığı tahribata bakılarak, kaçağın temiz su tesisatında mı yoksa pis su tesisatında mı olduğu tahmin edilebilir. Ancak, su kaçakları tahmin ile müdahale edilmemesi gereken önemli bir tesisat problemidir. Banyo tavanında sararma, pis kokulu suyun damlaması gibi belirtiler, pimaş borularında su kaçağı problemini işaret etse de, kesin olarak bundan kaynaklandığını ancak cihazlar bize söyleyecektir. Bu nedenle, “Banyo tavanından su akıyor, ne yapmalıyım?” sorunuza ilk olarak cihazlı tesisatçı bulmanızı söyleyebiliriz. Bahçeşehir ve çevresinde oturuyorsanız; Bahçeşehir kaçak yapan pis su borusunu tespit eden kameralı tesisat ustası ekibimiz, banyo tavanından su damlama şikayetinizi önce cihazlar ile kontrol edecektir.

Pimaş Borularındaki Su Kaçaklarının Sebebi

Pimaş borularında kaçak demek; pis su gider borularında herhangi bir problemden dolayı atık suların tesisat dışına çıkması ve çevresine ya da alt kata zarar vermesi demektir. Pis su borularındaki kaçakların tespit edilmesi, gerek estetik görünüm gerekse de insan sağlığı için önem arz etmektedir. Pimaş borularındaki kaçağın ana sebeplerine değinmek, su kaçağını nasıl durduracağımızı gösterecektir. İşte, pimaş borularındaki su kaçaklarının sebebi;

  • Kırık Pimaş Boruları: Basınç veya usta hatasından dolayı zarar görerek kırılmış pimaş boruları, pis suları sızdırır. Bu nedenle, Bahçeşehir’de cihazla su kaçağı tespiti yapan usta olarak, pis suların sızmasına neden olan kırık pimaş borularının değiştirilmesi gerektiğini önermekteyiz.
  • Tesisat Yorgunluğu: Zaman içerisinde çürüyen ve zayıflayan pis su tesisatı boruları; delinme, kırılma yaptığı için su kaçağına neden olur. Tesisat yorgunluğundan kaynaklanan pis su kaçaklarının çözümü ise; pis su tesisatının değişmesi olacaktır.
  • Conta gevşemesi: Borularda ek yerlerinde bulunan contaların gevşek bırakılması ya da zamanla kendinin gevşemesi ile pis su borusundan kaçak sular tesisat yüzeyindeki boşluklardan çıkarak damlama yapar. Kullanıma bağlı olarak değişen bu pis su kaçağı; tesisat contalarının sıkılması ya da değiştirilmesi ile çözülebilir.

Kırılan Pimaş Borularını Görüntülü Makineyle Kontrol Eden Bahçeşehir’deki Tesisatçı Ustaları –  Pimaş Borularındaki Kaçağı Nasıl Buluyoruz?

Kırılan pimaş borularını görüntülü makineyle kontrol eden Bahçeşehir’deki tesisatçı ustaları arasında lider firmalardan Anadolu Tesisat olarak “Pimaş borularındaki kaçağı nasıl buluyoruz?” hemen anlatalım; Pimaş kaçaklarını da, tıpkı diğer tesisattaki kaçakları bulduğumuz cihazlar ile bulabiliriz. Pis su borularında bize net bir görüntü sağlayacak görüntülü cihazlar ve kameralı sistemleri kullanmaktayız. Tavandan pis su sızıyor, banyo tuvaletinin duvarından kötü kokulu su gelmesi gibi şikayetlerin temelinde olan pimaş su kaçaklarının tespiti için tesisatın içerisine kamera gönderip boru içindeki sorunların tespitini yapıyoruz.

Not: Tesisattaki kaçakların bulunması konusunda cihazların yardımı bize %50 dolaylarındadır. Bir kaçağın bulunabilmesi; hem cihaza hem de ustanın mesleki deneyimine ve bilgisine bağlıdır. Bu nedenle, cihazlı tesisatçı bulduğunuzda, su kaçağının nedenini doğru şekilde bulabileceğinin garantisini kimse verememektedir. Yapmanız gereken tek şey, firmayla görüşüp size nasıl yardımcı olabileceğini sormanızdır. Anadolu Tesisat olarak bizler, bugüne kadar gerek sitemizdeki yazdığımız yazılar olsun, gerekse bize yorum yazan müşterilerimize verdiğimiz cevaplar olsun, hep size nasıl yardımcı olacağımızı anlatmaya çalıştık. Pimaş su borusundaki kaçağın ne gibi belirtiler vereceğini, hangi durumlarda aktif olarak akıtma yapacağını bilmeyen cihazlı tesisatçılar, sizin probleminizi çözmede %50 başarılı olabilirler. Anadolu Tesisat’ın kırılan pimaş borularını görüntülü makineyle kontrol eden Bahçeşehir’deki tesisatçı ustaları, pimaştan kaynaklanan su sızıntılarının nedenlerini, belirtilerini mesleki bilgileri ve deneyimleri ile zaten bilmektedir. Bu nedenle, Anadolu Tesisat‘a pis su kaçaklarını bulma konusunda her zaman güvenebileceğinizi söylemekte fayda var. Peki, Anadolu Tesisat pis su borusundaki kaçakları nasıl tespit eder? Bunu biraz inceleyelim;

  • Pis suyun sızdığı bölgeyi inceleriz. Bölgede sızan suyun kokulu olup olmadığına, akma dakikasına  kadar dikkatli bir şekilde analiz yaparız.
  • Tesisatın ölçülmesini takiben, kaçak yapan tesisatın pis su borularında olduğunu teyit ederiz.
  • Akustik dinleme cihazıyla, yerler duvarlar ve tavandaki noktalar tek tek dinlenir. Pis su borusunda akustik cihazla dinleme işlevinde unutulmaması gereken bir püf nokta vardır. Akustik dinleme cihazında su kaçağı belirtisi gelmeyebilir, ancak bu tesisatta pis su kaçağı yoktur demek değildir. Pis su kaçakları, diğer temiz su tesisatı kaçaklarından farklı işleve sahiptir. Atık su borularındaki kaçaklar, kullanıma bağlı olarak aktifleşir, kullanılmadığında damlama gibi belirtiler vermez. Bu nedenle, akustik cihaz her zaman yeterli olmayabilir. Üst kattan pis su damlıyor şikayetlerinizde bu detaya dikkat eden ekibimiz, diğer firmalar gibi “Burada su kaçağı yok olsa sesini duyardık” deyip, tespit ücretini alıp hemen gitmez. Yaptığımız işi hakkıyla veren tesisatçı ekibimiz, üst kattan su kullanımını sağlayarak su damlamasını önce akustik cihazla sonra kamerayla inceleyerek, su kaçağının nedenini saptar.
  • Akustik cihazla bulunan kaçağın yerini işaretleme yöntemi ile belirtiriz.
  • Görüntülü makineyi ise pis su borusuna göndererek, borunun neden kaçırdığını saptarız. Pis su borusunun delinmesini dahi gösteren kameralarımız, pis su tesisatının neden akıttığını kolayca tespit edecektir.

Pis kokulu sulardan ve duvardan akan sızıntılardan şikayetçi iseniz, kameralı cihazlarımız ile su kaçağı tespitini kırmadan gerçekleştirebiliriz. Bahçeşehir’de pimaş borularından sızan suyun yerini kamerayla bulan tesisatçı olarak, Anadolu Tesisat her zaman yanınızdadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>