Logar Tıkanıklığı Açma ve Yer Tespiti

Rögar tıkanıklığı açma araçları ile açılan rögarlardan sonra binaya giden borular robot makine yardımıyla açılır. Kamerayla görüntülenen boruların görüntülemesi ve rögar yer tespiti yapma işinde uzmanız. Anadolu tesisat olarak rögar tıkanıklığını robot makine ile açma işlemleri yapıyoruz. Kamera sinyalini görerek görüntülenen giderin yerini, güzergahını bulabiliriz.

Rögar tıkanıklığı açma işini asıl olarak kanalizasyon idareleri yapmaktadır. Bazı durumlarda rögar kayıp olabilir bu durumda dedektörlü sistemlerimizle kayıp rögarlarınızı buluyoruz. Bina ana hat borusu ile rögar arasında olan borularda çökme var ise bunun yerinide tam olarak tespit eden cihazlarımız mevcuttur. Frekanslı bir sistemle borunun içerisinden gönderdiğimiz kamera yardımı ile üst taraftan da sinyal takip edici cihazlarımızla çökme olan yeri bulup tespitini yapıyoruz. Bulduğumuz yerin onarım işlerini de dilerseniz yapıyoruz.

     

Apartmanınıza bağlı olan rögarda meydana gelen tıkanıklık açılmadığı sürece apartman sakinleri çıkan kokudan dolayı rahatsız olmaya başlamaktadırlar ve zamanla bakteri oluşuma neden olarak hastalıklara sebep olmaktadırlar. Bunun için bizi aradığınızda gelen ekiplerimiz önce kamerayı salarak neden tıkandığına bakılır daha sonra ise robot yardımıyla rögar tıkanıklık açma işlemine geçilmektedir. Rögar tıkanması aslında makine ile açılamaz. Bu işi büyük vidanjörler yani kamyonlar yapar. Fakat halk arasında tuvaletin giderine de rögar denebiliyor. Böyle bir genelleme söz konusu, bu sebeple insanlar rögar deyince bizim aklımıza dışarıdaki ana rögarlar geliyor. Servis yazdıracağınız zaman bu duruma dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aksi halde gelen ekip boşuna gelmiş olacak ve sizin vaktinizi bir de paranızı almış olacak. Böyle olacağına baştan her şeye bakılıp hesaplanmalıdır. Eğer bir rögar var olup olmadığını bilmiyorsanız bu durumda iskiyi aramanıza gerek yok. Çünkü borunun nereden gittiği ve nereye bağlandığını bilmeden tıkanıklığı açamayız. Boruda çökme var mı, onun kontrolünü de yapmak için rögar olması işimize yarar. Kısacası rögarı bulup açmadan hiç bir sonuca varamayız. Bu işte kilit nokta rögarın yeridir. Kamerayı salıp rögara ulaşınca rögarın bulunduğu yeri açıp hangi hat nereye gidiyor ne yapılması gerekiyor hepsi ortaya çıkar.
Rögar tıkanıklığı açmanın yanı sıra kaybolan ve zamanla üstü kapatılan rögarların yerini de tespit etmekteyiz. Tespitini yapmak için ise kamerayla detaylı bir inceleme yapılır. Çıkarılan rapor doğrultusunda dedektörle yer tespit maliyeti hesaplanarak size sunulur. Eğer şartlar uygunsa hattın başladığı yerden gittiği yere kadar zahmetsizce tespit edilir. Bu işlemlerde kırma dökme yapmamaktayız.
Apartmanınıza ait olan rögarınızda meydana gelen tıkanıklıkları açmak için ve kaybolan rögarların tespitini yapmak için Anadolu Tesisat Tıkanıklık Açma servisini arayarak hem rögar tıkanıklığını açmak için ve kaybolan rögar yerinin tespitini yapmak için arayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>