Su Kaçağı Arama Hizmeti Veren Firmalar

Su kaçağı arama hizmeti; tesisat arızalarının bulunup, nedeninin belirlenmesi ve tamir etme yöntemlerinin bulunması işlemlerinin tamamına verilen isimdir. Su kaçakları, gerek maddi anlamda gerekse de görünüm açısından estetik problemler yaratabilmektedir. Komşumuza akan pis su borularındaki kaçaklar, hem onu hem de sizleri rahatsız edecek, bir zaman sonra arada anlaşmazlıklar çıkarabilecektir. Bu nedenle, su kaçağının nerede olduğunun bulunması ve o kaçağın hemen önlenmesi gerekmektedir. Günümüze kadar gelen su tesisatı arızalarının tespiti için kırılmadan herhangi bir tamirat işlemine imkan yoktu. Ancak; gelişen teknolojilerin su tesisatı alanında da aktif rol oynaması ile birlikte, son model su tesisatı cihazları piyasaya sürüldü. Çoğu tesisat firmasının almadığı ve hala klasik yöntemler ile su kaçaklarını kırarak bulmaya çalıştığına şahit oluyoruz. Ancak, gereksiz maliyetlere ve zaman kaybına gerek olmadığına inanan firmamızda gerekli tüm ekipmanlar bulunmaktadır. Su kaçaklarını bulan cihazlar ve su kaçağının yerini gösteren makineler ile hizmetini verdiğimiz su kaçağı arama hizmeti için, bizleri her zaman arayabilirsiniz.

En Ucuz Su Kaçağı Tespit Yöntemi Nedir?

Geleneksel kırma yöntemlerinin aksine, cihazla yapılan su kaçağı arama hizmeti ile yüksek maliyetlerle karşılaşmadan, su kaçağından kurtulabilirsiniz. Termal kameralar ve akustik cihazlar ile test ettiğimiz borular / parkelerin altında oluşan her türlü kaçakları görebiliyoruz. Kaçak mutfaktayken, banyodan kırmaya başlamak elbette çok külfetli ve zaman alan bir süreç. Kırmadan da su kaçağın yerini bulabilen usta ve cihazlarımız ile, kısa sürede su kaçaklarını tespit ediyoruz. Avrupa’da kullanılan su tesisatı teknolojilerini Türkiye’ye ilk getiren firmalardan birisi olmanın da haklı olarak gururunu yaşıyoruz.

Su arıza tespit çalışmaları kapsamında tavanlardan ve duvarlardan gelen su sızmalarını bulmak için kazı yapmadan önce cihazla su kaçak tespiti yapıyoruz. Mutfak tavanından su geliyorsa veya ” üst komşumdan banyoma su sızdırması var” diyorsanız kırma işlemi yaptırmadan önce bir kez daha düşünmelisiniz. Ustalarımızın sahip olduğu gelişmiş algılama gücü olan kameralı su arıza tespit makinesiyle gelip öncelikle su sızdıran yer tespiti yapıp daha sonra da su tesisatındaki kaçak olan bölgenin onarım işlemine başlıyoruz. Firmamızın çalışanları işini layıkıyla yaparak su tesisatındaki arızanın tekrarlanmaması için gerekli donanımlarla tamir yapılan bölgede en az iki defa kontrol etmeyi ihmal etmemektedirler. Temiz su borusunda su kaçağı bulma yapılırken elektronik cihaz yardımıyla su borusundaki patlağın yerini noktasal olarak bulup, kameralı görüntüleme yaparak size gösteriyoruz. Su kaçak tespiti yapan firma olarak, sektöründeki gelişmeleri iyi takip ediyor ve kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla ayağınıza kadar getiriyoruz.

Su Kaçağını Hangi Teknikler İle Buluyoruz?

Su tesisatının 3 bölümden oluşması ile birlikte su kaçağının hangi bölümden kaynaklandığını bulmak, bir tesisat firmasının ilk işi olmalıdır. Su tesisatına bağladığımız manometre ile teste tabi tutulan su tesisatlarında oluşan kaçakları kısa bir süre içerisinde makine yardımıyla tespit ediyoruz. Örneğin, pis su borusunun çatlaması ile oluşan kaçaklarının yerini ise termal kamera ve akustik cihazlarımız ile bulmaktayız. Pis su tesisatının geçtiği noktaları görüntülü cihazlar sayesinde tek tek kontrol ediyoruz, akustik cihazımızın verdiği ses dalgalarını analiz ediyoruz. Analiz sonucunda ise, gider borularında oluşan arızaları kamera görüntüleme sistemi sayesinde size de göstererek, pimaşda bulunan çatlak, eğimsizlik veya conta problemlerini görüyoruz. Bu cihazlarımızın sayesinde size kaçağın başladığı yeri cihazda gösterip, sorunun buradan kaynaklandığını ve tamiratın ortalama ne kadar tutacağını söyleyebiliyoruz.

Su Tesisatında Kaçak Arama Hizmetinde Karşılaşabileceğiniz Olası Arızalar

*Oksitlenme

*Delinme

*Kireçlenme

*İmalat Hatası

*Tesisatın İlk Döşenmesinin Ardından Teste Tabi Tutulmaması

*Conta Eksikliği Veya Hiç Konulmaması

*Fittings Dişlerinde Kaçırma gibi bir takım arızalara bağlı olarak su kaçağı problemleri ile karşılaşabiliriz. Su tesisatındaki kaçakların olası sebepleri olan bu konuların mutlaka tesisatçılar tarafından öğrenilmesi ve bu gibi problemler karşısında hangi yöntemlerle müdahale edilmesi gerektiğini bilinmesi gerekir. Su tesisatı alanında uzun yıllardır su kaçağı arama hizmeti veren Anadolu Tesisat, tesisatta oluşabilecek her arızanın ve kaçağın nedenini ve onarımını yapabilecek donanıma sahiptir.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Su sızıntısı ve ya su kaçak problemiyle ilgili yaşanan tüm sıkıntılarınızda kameralı cihazlarımızla hizmet vermeye hazırız. Ustalarımızın her biri su arızaları ve tesisat arızaları konusunda deneyime sahip ve teknolojik ekipmanları kullanan kişilerdir. Anadolu Tesisat ustaları, evinize gelip cihazları kurarak dikkatle kaçak tespitini yaparlar. Firmamız gerek ustalarıyla gerek kullandığı su kaçak bulma cihazıyla size güvenilir hizmet vermek için her geçen gün kendini ve cihazlarını yeniler. Anadolu Tesisat olarak, hizmet verdiğimiz günden bu yana tüm hizmetlerimizi müşteri memnuniyeti adına 1 yıl garantili veriyoruz. Firmamız size tadilat gerekiyor diyorsa buna rağmen tekrar sorun yaşıyorsanız emin olun tadilat yapılmadan düzelmeyecek bir arızadır. Hiçbir zaman müşterilerimizin boş yere tadilata girmesini istemeyiz.

Su kaçağı işlemini ister bize ister başka firmaya yaptırın. Ancak, kaliteli bir su tesisatı tespiti işleminin ilk aşaması su tesisatının manometre ile ölçümlemesi olmalıdır. Su tesisatı basınçlı test pompası ile ile teste tabi tutulduktan sonra, tesisatta hangi bölgede kaçak olduğunu yine deneyimlerimiz ve teknik bilgilerimiz ile anlarız. Tesisatta zaten kaçak varsa cihazda düşme olacağı için Anadolu Tesisat olarak size bu değerleri de gösteririz. Tesisat borularınız temiz çıkarsa eğer kaçak arama işimize giderlerden devam ediyoruz. Atık su giderlerinin içerisine kamera salarak pimaşlar da kırık, ezilme, çürüme, conta sıyırması gibi durumları kamera ile görüntüleyen firmamız, büyük bir titizlik ve sabırla su kaçağının yerini, büyüklüğünü ve sayısını kısa sürede bulacak ve tamiratını yapacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>