Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Günlük hayatımızda sıkça karşılaşmasak da karşı karşıya kalabileceğimiz problemlerden biride evimizdeki su kaçağımızdır. Peki evde su kaçağı olduğunu nasıl anlaşılır ve evde su kaçağı nasıl tespit edilir ? Su kaçağı genel olarak alt komşunun kapıyı çalmasıyla haberiniz olur evde su kaçak bulma için tesisatçı arayışına geçilir cihazla su kaçağı bulma servisi çağrılır ilk önce soğuk su tesisatı test edilir sağlam ise sıcak su tesisatına geçilir eğer kaçak varsa uygun cihazla nokta tespiti yapılır 1-2 fayans kırılarak kaçak bulunur ve tamirini hemen orda yapılır tamir yapıldıktan sonra cihazla mutlaka tekrar test edilmelidir temiz su tesisatı sağlama alınmadan pimaşa geçilemez eğer kaçak pimaşlarda ise kamera ile pimaşlar görüntülenir geçmeyen eklem yerleri eğimsiz hatlar pimaşta çatlak kırık tıkanıklık görüntülenir evde su kaçak tespiti yapılır.

Günümüzde kullanılan akıllı cihazlar ile su kaçağı tespiti artık kırma dökme olmadan yapılabilir olmuştur. Anadolu tesisat firması olarak yeni teknolojiyi sürekli takip ederek her geçen yıl dahada ileriye gitmekteyiz. Evlerde ve iş yerlerindeki temiz su ve atık su tesisatlarındaki su kaçıran noktayı tespit edip en az hasarla bu probleminize çözüm sunmaktayız.

Su kaçıran borunun noktasını bulabilmek için çok çeşitli cihazlardan faydalanmaktayız. Temiz su tesisatı için manometreli cihaz ve  akustik dinleme cihazı yardımı ile suyun sesini dinleyerek tespit etmekteyiz. Atık su borularındaki kaçakların tespiti için giderlerin içerisine kamera göndererek herhangi bir yerde conta sıyırması, kırık , delinme vs durumları görüntü alarak tespit etmekteyiz.

Su kaçağı temiz suda tespit edilmesi durumunda aynı gün içerisinde onarımını da gerçekleştirip sizi başka usta aramaktan kurtarmış oluruz. Atık su borularındaki kaçağı kamera ile tespit eden ustalarımız hangi borularda sızdırma olduğunun tespitini yaparlar. Tadilat çalışması için bir kaç gün içerisinde onarım ekiplerimizi yönlendirip bu problemi de çözmüş oluruz.

Cihazla evde kaçak bulmanın bize sağladığı avantaj kırmadan sorunu tespit etmek ve tamirini yapmaktır.  Evde su kaçağı tespiti pimaşta bulunduysa bir sonrası gün yada uygun bir gün seçilerek yeni randevu kaydı oluşturulur ve onarım ekibi tespit yapan ekipten bütün bilgileri alarak evinize gelir sorunlu bölgeyi kırıp yeni borularla yeniden eğim verilerek dizayn edilir ve sızdırmazlık testi yapılarak pimaşın üstü kumla kapatılır ve üstüne şap atılarak fayans aşamasına geçilir fayans yapılır derz dolguları tamamlanır ve evde su kaçağı giderilmiş olur yapılan bu işler sonunda yazılı imzalı sözleşme yapılır daha sonraki zamanlarda tekrar bir sorun çıkarsa firmamız ücret talep etmeden tekrar gelerek arıza tespiti yapılıp firmamızın yaptığı tamirlerden çıkan su kaçakları için ücret talep etmeden tamiri yapılır ve yeni bir sözleşme yapılır sıradan ustalarla bu sorun evinizin her yerini kırarak çoğu zamanda kıran usta müşteriye karşı mahcup olduğu için sorunu olmayan bir yerden göstererek tamir yapar ve birkaç gün daha suyun sızabileceğini söyler ve gider ancak bir hafta sonra sızıntının hala devam etmesi durumunda ya ustaya ulaşamazsınız yada başka bir kaçak olabileceği söylenir cihazla tespit için ekip çağrılır. Çağırılan ekip profesyonel bir şekilde bu işi halletmelidir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>