Pis Su Gideri Açma

Pis su gideri açma firmaları arasında ilk kurulan şirketlerden biriyiz. Kameralı dedektörlerle pis su gideri açmayı yıllardır başarı ile yapıyoruz. Anadolu tesisat farklı olarak Pis Su Gider Açma işlemlerini kameralı dedektörlerle yapmaktayız.

Evinizin pis su gideri tıkandığında zamanla kökü kokular saçmaktadır ve bu durum hiç hoş olmayan bir hal almaktadır. Bize haber verdiğiniz andan itibaren evinize gelen ekiplerimiz önce tıkalı olan gidere makineyi salarak neden tıkandığı hakkında size ön bilgi verdikten sonra Pis Su Gideri açma işlemine geçilmektedir. Detaylı bir görüntüleme tıkanıklık açmanın yarısı demektir. Çünkü yapılan boru içi görüntülemesi sorunun ne olduğunu anlamak için yapılır. Eğer bunu kamera ile tespit edebildiysek zaten tıkanıklığı açmak artık çok kolaydır. Olayın en iyi tarafı ise bu işlemler sırasında herhangi bir kırma dökme yapılmamasıdır. Bazen binalarda ana borularda tıkanmalar olur ve en alt kattan su geri tepmesi üzerine şikayetler başlar. Tabi en çok mağdur olan en alt kat sahibidir. Üst katlardan su döküldüğünde onun dairesinden çıkar. İşte bu durum ana gider borusunun tıkalı olduğunu gösterir. Peki ana pimaş neden tıkanır? Sebebi birden fazladır, mesela en basiti bir bez yanlışlıkla gidere kaçsa büyük bir probleme yol açar. Bunu kırmadan halledebiliriz, çünkü makine beze sarılıp geri çeker. Fakat binadan rögar giden ana boruda bazen çökmeler olur, asıl bunların çözülmesi zordur. Böyle bir durumda ise dedektör devreye girer. Hattı tamamen kazmak yerine sadece arızalı o bölge bulunur o kısım değiştirilir.
Apartmanınıza ait olan pis su giderlerinde meydana gelen tıkanmalardan dolayı zamanla apartman sakinleri huzursuz olmaktadırlar. Kendi alanımızda sürekli teknolojik gelişmeleri takip eden bir firma olarak apartmanınıza ait olan pis su gider tıkanmasını açmak için önce robot makineyi salarak pis su gideri açma işlemine geçilmektedir. Bu işlemlerde herhangi bir kırma dökme yapılmamaktadır.

     

Atık su gider tıkanmalarında en çok tıkanan yer kuşkusuz tuvalet pimaş borularıdır. Bu alanda yoğun peçete kullanımı etkili olmaktadır. Topak halinde tuvalet giderine atılan bu peçeteler suda eriyemediği durumda tıkanıklık oluştururlar. Özellikle ıslak mendilin gidere kesinlikle atılmaması gerekmektedir ıslak mendiller erimez yapıya sahiptirler ve borunun içerisini çok çabuk tıkarlar. Rögara gitmeden ana boru hattında bir tıkanmaya sebep olabilecek bu mendil tarzındaki şeyleri pimaş giderine atmamanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>