Pis Su Borusu Yıkama Hizmeti Veren Firma

Mutfaklarda pis su giderlerinde tıkanmalar yaşanmaktadır. Bunun esas nedeni su giderlerinin yağlanmasıdır. Sizde tıkanan su gideri borusu karşısında çaresiz mi kaldınız? Pis su borusundaki tıkanıklığı nasıl gidermeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? Yoksa atık su gider borunuz mu tıkandı?Sorununuzu çözebilecek uygun firmayı bulamadınız mı? Doğru adrestesiniz!

Böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığında tıkanıklığa müdahale edilmesi gerekmektedir. Fakat ne kadar müdahale edilirse edilsin, su giderlerinde meydana gelen yağlanma sebebiyle giderlerin tıkanması; kaçınılmaz bir durum haline gelmektedir. Bu sorunun en fazla karşımıza çıktığı mekanlar; restoranlar, kafe, otel gibi işletmeler olmaktadır. Peki alınabilecek önlemler nelerdir? Yazımızın devamında vereceğimiz ufak ipuçları sayesinde giderlerin tıkanmasına engel olabilirsiniz.

Pis su giderlerinde  biriken saç kalıntıları,sabun artığı,kumaş kalıntıları da tesisatın tıkanmasına yol açabilmektedir. Aşırı kalıplaşmış söz konusu bu birikintiler bazen robotla müdahale yapılmasına rağmen açılmayabilir. Bu durumla karşı karşıya kalındığında, son aşama olarak yıkama makinelerini devreye sokarak hattın tamamen temizlenmesini sağlamaktayız. Ayrıca giderlerin yıkanması tesisatın daha uzun ömürlü olmasını da sağlamaktadır.

Pis su borusunun yağdan kaynaklı tıkanmasına nasıl engel olunabilir?

  • Alınabilecek ilk önlemlerden bir tanesi de, lavabo giderlerine yemek artıklarının atılmaması gerektiğidir. Çünkü bu durum söz konusu lavabonun tıkanmasına neden olan en büyük etken olmaktadır.
  • Kızartma yağı gibi artık yağların kesinlikle gider borusuna dökülmemesi gerekmektedir.
  • Gider borusunu ne kadar temiz kullanmaya çalışsanız da, yemek artıklarının yıkanmasından kaynaklanan yağ birikimi söz konusu olabilir. Bu gibi durumlara karşılık, lavaboyu düzenli olarak yağ çözücü kimyasallarla yıkamak kesinlikle etkili olacaktır.
  • Son olarak söz konusu özellikle yoğun işlemlere tabi tutulan işletme mutfaklarında,  mutfak giderini yıkayan firmalardan yardım almanızdır. Bu firmalar işlerinde yetkili olup, gider borusunu basınçla yıkayarak tıkanmaların önüne geçmektedirler.

Atık Su Gider Borularını Yıkama Yapan Firmalar

Pimaş yıkayan firmalar gider borularında atık yağlardan oluşan tıkanmaları açabilmektedirler. Üstelik bu işlemi yaptırmanız için gider borularının tıkanmasını beklemenize gerek yoktur. Belirli aralıklarla yapılacak kanal borusu yıkama işlemi sayesinde giderlere tıkanma durumu gerçekleşmeden müdahale edilmektedir. Düzenli olarak bu durumu tekrarlayan işletmelerin oldukça rahat ettikleri de deneyimlerle kanıtlanmış bir durumdur. Peki gider borusu nasıl yıkanmaktadır? Yazımızın devamında ise gider borularının yıkanması işleminin detaylarından bahsedeceğiz.

Gider borusu nasıl yıkanır?

Yetkili firma tarafından yapılması gereken gider borusu yıkama işlemi kesinlikle yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Yanlış yapılan uygulamalar sonucunda tıkanıklığın giderilememesi ve hatta tıkanıklığın kendini daha sık tekrarlaması sorunuyla karşı karşıya kalınabilir. Bu yüzden yapılması gereken ilk işlem, yetkili bir firmayı çağırmaktır. Eğer bizleri aradıysanız, yetkili firmamız tarafından görevlendirilmiş; işini bilen ustalarımız duruma müdahale edecektir. Tıkanıklık açma robotunu kullanarak, sorunlu olan giderlerin açılmasını sağlayacaklardır. Daha sonrasında kameralı sistemler kullanarak borunun içini görüntüleyecekler ve borularda herhangi bir yağlanmanın olup olmadığını kontrol edeceklerdir. Eğer borular yağlanmış ise yetkili ustalarımız, basınçlı makineyle gider borusu yıkama işlemini gerçekleştireceklerdir.

Bütün bu işlemlerin yapılmasının ardından uzun süre tıkanma sorunu ile karşılaşılmamaktadır. Elbette söz konusu kullanıcılara da bu konuda büyük sorumluluklar düşmektedir. Yazımızın başında bahsetmiş olduğumuz önlemleri alan kullanıcılarımızın uzun süre hiçbir sıkıntı ile karşılaşmayacakları kesindir.

Sürekli Tıkanan Gider Borularında Yıkama Yaptırmak

Atık su gider borusunu basınçlı makine ile temizleyen firma Anadolu Tesisat, sık sık tıkanma yaşanan gider borularını yıkayarak tıkanmanın önüne geçmektedir. Firmamız, Avrupa Teknolojisini yakından takip ederek edindiği bilgiler sayesinde kanalizasyon borusunu yıkama yapan şirket olarak sektöründe isim sahibi firmalar arasına girmiştir. Özellikle işletmelerde sık sık yaşanan bir problem olan pis su borusu tıkanması sonucunda pimaşların içini basınçlı su ile yıkama yapan tesisat firması arayışına girilmektedir. Firmamız, bünyesinde bulunan gider yıkama makineleri ve deneyimli ustalarıyla birlikte kanalizasyon yıkaması yapmaktadır. Yapılan işlemlerin ardından ise garanti sağlamaktadır.  Pis su pimaşlarını yıkayan tesisatçı, arıyorsanız doğru yerdesiniz! Alanında uzmanlaşmış, yetkili usta ekibimizle birlikte hizmetinizdeyiz.

Atık su borusu çapı neden önemlidir?

Bina tesisatını inceleyecek olursak, söz konusu atık suların gerekli boşaltım merkezlerine(kanalizasyon veya foseptik çukuru) gitmesini sağlayan atık su borusu sanıldığının aksine daha karmaşık bir yapıya sahiptir. Ayrıca tesisat uç malzemelerine göre değişiklik göstermektedir. Bu sayede işlevine uygun atık su boruları tasarlanarak, sorunsuz bir tesisat sisteminin kurulması amaçlanmaktadır. Yazımızın sonunda böyle bir konuya değinmemizin nedeni, gider borularının tıkanmasının nedeninin tesisat hatasından kaynaklanıyor olabileceğinin üzerinde durmaktır. Böyle bir durumda uzman kişilerden yardım alınarak tesisat borularının taşıdığı atık miktarı kontrol edilmeli, akma değeri ve bağlantı çapları yeniden hesaplanmalıdır. Eğer tesisat borularınız önemli kat sayı değerleri göz ardı edilerek tasarlanmışsa, tesisat sisteminizin değiştirilmesi ve binanıza uygun yeni tesisat borularının döşenmesi gerekmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>