Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

Tesisatçı aramaya son! Büyükçekmece su kaçağı servisi son sistem teknoloji kameralarla evinizi gelip kontrol etsin. Türkiye genelinde bazı illerdeki şubelerimiz aracılığı ile hizmet vermekte olan firmamız, konutlarda ve iş yerlerinde oluşan su patlaklarını bulma konusunda uzmandır. Son yıllarda tesisatçıların kullanımına sunulan kamera sistemleri ve akustik dinleme cihazıyla su kaçağı bulma çok daha kolay. Büyükçekmece su kaçağı tespiti için talep oldukça fazladır. Bu bölgede eski yerleşim olduğundan birçok bina 30 yıllıktır.

Büyükçekmece Makineyle Su Kaçağı Bulan Tesisatçı

Yapılarda su tesisatı eskiden demir boru ile yapılırdı. Büyükçekmece su sızıntısı denince akla genelde demir boru geliyor. Ancak demir boruda tamirat, borunun çürümesi durumuna bakılarak yapılabilir. Eğer su borusu demir ve çürümüşse tamiri mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda tesisat borusunu yeniden döşemek gerekir ve keşif yapılarak boruların nereden geçeceği hesaplanır. Detaylı bir bilgi verildikten sonra, fiyat çıkarılır ve anlaşma sağlanırsa da tesisat değişimi yapılır. Borudan su sızan yer çürümemiş ve borunun genel durumu iyi ise sadece o bölgede tamir edilebilir. Genelde bu tamir borunun ek yerinden diğer ek yerine kadar yapılır. Nedeni ise demir boruda küçük alanda diş açıp boruya ek yapmanın mümkün olmamasıdır. Bu arızalardan bahsetmemizin nedeni Büyükçekmece su patlağı sıkıntılarının birçoğunun demir borudan kaynaklanmasıdır. Fakat plastik borularda böyle bir işlem söz konusu olmaz. Su damlayan bölgede ve evde kaçak cihazı ile yapılan taramada kaçağın yeri tam olarak bulunur ve tamiratı da kolayca yapılır. Plastik boru esnektir ve kaynak makinesi ile ısıtılıp yeni bir ek parça araya kolayca takılır. Üstelik plastik boru ile döşenen tesisatta çürüme de olmaz. Demir borularda zamanla kireçlenme ve daralma görülür. Daralmayla birlikte suyun geçiş yolu azaldığından musluktan akan su da azalacaktır. Buna bağlı olarak su az geldiğinden kombi, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi cihazlar da çalışmaz. Zaten çalışsa da bu şekilde kısa süre içinde bozulacaktır. Plastik borularda diğer bir avantaj da kireçlenme olmayacağı için daralma ve su az gelme sıkıntısı olmaz.

Su kaçakları da kendi aralarında bazı gruplara ayrılır. Bunlar;

  • Şebeke suyu yani temiz su kaçakları,
  • Kalorifer tesisatı kaçakları
  • Pis su yani gider borularındaki kaçaklardır.

Su kaçağı problemleriniz ister daire ister iş yeri yada büyük fabrikalar olsun her yerde su kaçağının tespitini yapıyoruz. En küçük tesisatlardan en büyük tesisatlara bakabilecek tüm cihazlara sahibiz. Su kaçağı probleminiz giderlerde temiz su tesisatında veya sıcak su kalorifer hattında olabilir. Kaloriferdeki kaçakları termal kameralı sistemizle tespit edip tamirini gerçekleştiriyoruz. Anadolu tesisat olarak tüm tesisat problemlerinizde sizin yanınızdayız.Geniş servis ağımız ile tüm İstanbul ilçelerine ve Anadolu Yakasına hizmet vermekteyiz.

Büyükçekmece su kaçağı bulma hizmetimizi, bahsettiğimiz gibi elektronik görüntülü cihazlarla yapıyoruz. Temiz su kaçaklarında sisteme belirli bir basınçta su veya hava verilerek, kaçağın tam noktası bulunur. Kalorifer tesisatı da aynı borudan yapılmaktadır fakat çalışma basıncı düşük olduğundan, temiz su borularına verilen basınç bu sisteme verilemez. Bu sebeple kaçağın yerinin cihazla bulunması zordur. Biz de kalorifer kaçağı için geliştirilmiş kimyasalları kullanırız. Sistemi temizleyip bu sıvı kimyasalı uygulayarak, hiç bir yeri kırmadan dökmeden kaçak onarılır. Pis su kaçakları bu işte en zor tespit edilenidir. Çünkü gider borularında kaçak su fışkırması olmadığı için çoğu zaman gözle görülmez. Pimaşın içine kamera sokulur ve kırık, conta, kayması, tıkanma gibi şeylere bakılır. Bunlardan biri görülürse kaçak pis sudan olabilir. Emin olmak içinde temiz su test edilir, temiz su sağlamsa pis suda kaçak olduğu kesinleşir. Hangi bölüm değişecekse fiyat çıkarılır ve onarımı yapılır.
Demir boruların en büyük dezavantajı bizce temiz su tesisatındadır. Bir çoğumuz içtiğimiz suyu hazır alsak da yemeklerimizde ve çaylarımız da musluk suyunu kullanıyoruz. Demir borularda oluşan oksitlenme ve çamurlaşma ile kullandığımız suda kirlilik meydana gelir. Bunu önlemek ve daha sağlıklı bir tesisata sahip olmak için aslında demir boru ile döşenmiş sıhhi tesisat borularının plastik borular ile değiştirilmesi eğer mümkünse çok daha faydalı olacaktır.Su kaçaklarının en büyük nedenlerinden olan ısı farkı oluşumu da su kaçağı ya da su borusu patlamasının nedenlerindendir. Büyükçekmece su borusu patlaması açısından iklim olarak elverişlidir. Özellikle kullanılmayan yazlıklarda su borularının içerisinde kalan su kışın soğuk havalarda donar. Tabi suyun donması genleşmesi anlamına geldiği için de demir su borusuna basınç yapar ve netice olarak su borusu çatlar ve en kötü su kaçaklarından biri meydana gelir. Bu gibi kullanılmayan yerlerde muhakkak sisteme yönelik bir tedbir alınmalıdır. Yoksa sıkıntılı ve zor bir su kaçağı macerasının sizi bulması kaçınılmaz sondur. Bu ve benzeri tüm su kaçağı sorunları ile alakalı olarak Anadolu Tesisata güvenebilir ve bilgi alabilirsiniz.
Büyükçekmece su kaçak bulan firma Anadolu Tesisat, makineyle su kaçak bulma ve tamir işlemlerini tek kalemde yaparak sizi sorununuzdan kısa zamanda kurtarmaktadır. Özellikle demir borularda tadilat işlemleri yukarıda belirttiğimiz gibi çok can sıkıcıdır. Bu sebeple oluşan su kaçaklarını cihazla tespit etmek tadilata başlamadan önce yapılması geren bir işlemdir. Büyükçekmece noktasal su kaçak tespit servisi sayesinde, borunun sızıntı yapan noktasını bulan ekiplerimiz emin olmadan hiçbir noktada tadilat, kırma dökme gibi işlemlere başlamamaktadır. Büyükçekmece su kaçağı tamir eden tesisatçı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Referanslarımız dan bizi ve çalışanlarımıza yapılan yorumları görebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>