Buharlı petek temizliği

Buharlı makine basıncın verdiği güçle peteklerin içerisinde yer alan toz parçalarını,aşağı doğru iterek temizlik işlemi gerçekleşir. Kalorifer peteklerinin aralarına sinmiş toz ve yağ parçaları temizlenmesi zor kirler arasındadır. Ayrıca peteğin ortasına eliniz yanaşmadığı için de temizleme yapamazsınız. Ev hanımlarının günlük hayatlarında rutin bir yeri olan ev temizliği, sağlık açısından çok önemlidir. Bir günün neredeyse tamamını hiç evden çıkmadan geçiren hanımların, ev temizliğine çocukları açısından da çok dikkat etmeleri gerekiyor. Son yıllarda astım vakalarının artması ve bu hastalığın çocuklarda sık görülmesi nedeniyle evde kesinlikle toz olmaması gerekiyor. Buharlı petek temizliğinin bu konu ile ne alakası var dediğinizi duyar gibiyiz. Aslında tam konumuzla alakalı bir durum. Evde her yerin tozunu alabilirsiniz fakat öyle yerler vardır ki ne el girer, ne de bir makine yanaşır. İşte bahsettiğimiz bu zor iş petek aralarındaki tozu temizleme işidir.

Henüz çok yeni bir sistem olan petek içi buharlı temizlik adını kısa sürede duyurmayı başarmıştır.
Petek aralarındaki toz ve kiri ev hanımlarının temizleyebilmesi olanaksızdır. Çünkü petek arasına ulaşmak imkansızdır ve özel makinesi yoktur. Bu yüzden biz ev hanımlarına kolaylık kazandırmak için müşterilerimizden gelen talepleri değerlendirerek petek toz temizliği yapmaya başladık. Özel buharlı makinelerimizle evin içerisini toza dumana katmadan en az hasarla temizlik işlerini gerçekleştiriyoruz. Petek temizliği işleminden sonra petekleriniz ilk günkü gibi tertemiz ve hijyenik olur

     

Petek içindeki tozlar nasıl temizlenir?

Peteğin iç kısmına yapışmış olan kirler ve tozlar, yumuşamadan sökülmez. Bunları yumuşatmak ve kirlerin sökülmesini sağlamak için en etkili yol; basınçlı buhar ile petek içindeki tozları temizleyen makine olacaktır. Bu iş için özel olarak tasarlanmış temizlik makinesi sayesinde, buhar üfleme yöntemi ile kirler sıcaktan dolayı yumuşar ve kompresör, hava basıncı gibi üfleyerek kirlerin sökülmesini sağlar. Burada yıkamanın buharla yapılmasındaki amaç, etrafın su olmamasıdır. Herhangi bir su basıncı ile çalışan makine ile yıkama yapılmaya çalışılırsa, hem yeteri kadar temiz olmaz hemde etraf su olur her yer ıslanır. Buharlı basınç makinesi ile temizlik esnasında ortaya çok az bir su çıkar. Bu da peteğin altına konulan beze gelir. Hiç bir yer kirlenmeden ve ıslanmadan petekleriniz ilk günkü gibi temiz olur.   Kalorifer petekleri değişik malzeme ve modellerde olur ve hepsinin toz temizliği değişik şekilde yapılır.

  • Panel radyatörlerin tozunu temizleme

Panel radyatörlerde üstten bakılınca ızgara teli gibi olan kısmın içerisi rahatlıkla görülür. 5 yılı aşkın kullanılmış peteklerde ,bu manzara hiç hoş olmaz, yapışan tozlar siyah yün şeklinde orada hem sağlığı tehdit eder hemde görüntü olarak sizi rahatsız eder. Panel radyatörlerin temizliği üstteki ızgara sökülerek daha rahat temizlik yapılabilir.

  • Alüminyum peteklerin tozunu temizleme Alüminyum ince peteklerde genellikle içi görünmediği için tozlardan pek haberdar olamayız. Bu nedenle petek araları temizleme ihtiyacı da duyulmaz. Ancak bazı müşterilerimiz dikkatli ve titiz olduklarından, bu tozları fark ederler. Bu durumda temizlik için petek aralarını temizleyen firma olarak bizi ararlar. Alüminyum peteklerin temizliğinde buhar basıncı ile deliklerden içeride peteğe yapışan tozlar akıtılarak temizlenir.
  • Döküm peteklerin tozunu temizleme
  • Eski döküm peteklerde ise böyle bir makineye çok ihtiyaç duyulmaz çünkü hemen hemen hepsinin araları el girecek kadar açıktır. Bezle silinebilecek durumdadır. Şu anda piyasada döküm petek kalmadığı için bu temizlik işine de pek ihtiyaç kalmamıştır. Eğer kendinize petek içindeki tozları temizleyen usta arıyorsanız bu ustanın bir tesisatçı olmasına dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Çünkü peteğin bir tarafının sökülmesi gerekebilir. En azından tesisatçı usta ne gerekiyorsa, başka birine ihtiyaç duymadan yapar.Basınçlı buharla temizlik yapan makine sayesinde, aynı zamanda fayans araları ve yağ yapışmış kireçlenmiş yüzeylerde temizlenir. Fayans araları temizleme işi firmamız tarafından henüz yapılmıyor ancak makinenin temizleme kapasitesi açısından o tür işlemlerde talep olması halinde yapılabilir.

  • Buharlı Petek Temizliği Yapan Firmalar

    Anadolu Tesisat, makineyle buharlı petek temizliği servisi veren firmadır. Petekleri sökmeden temizleme işlemini makinelerle yaparak evinizin kirlenmesinin de önüne geçiyoruz. Kalorifer peteklerini buharlı temizleme yaptırmak isteyen müşterilerimize verilen randevu saatinde gelerek basınç buharlı makineyle petek temizliği işlemlerini yapıyoruz. Buharlı petek temizleme fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Buharlı petek temizliği yaptırmanın faydalarını aşağıda sizin için listeledik.

  •  Buharlı petek temizleme makinesi ulaşamadığınız tüm noktalara kolayca ulaşarak, uzun süredir bekleyen kiri ve pası ortadan kaldırır.
  • Buharlı petek temizliği yaptırmak, kimyasal kullanılmadığı için çok daha doğal bir yöntem olmasının yanı sıra, kimyasalın ortaya çıkaracağı zararlardan da korunmuş olursunuz.
  • Buharlı temizleme makinesi büyük enerji harcayarak yaptığınız temizliği kısa sürede yaparak zamandan ve efordan tasarruf etmenizi sağlar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>