Büyükçekmece Lavabo Tıkanıklığı Açma

Konutlarda gider tıkanma problemleri, bizim için normal ancak sizin ilk kez başınıza geldiği için anormal bir durumdur. Atık su borusu olarak da adlandırılan giderlerde, zamanla yemek artıkları ve kireçten oluşan tıkanmalar meydana gelir. Aslında belirli bir süreden sonra bu tarz olaylar normaldir. Tesisat yapılırken olması gerektiği gibi yapılırsa belki de hiç tıkanmaz. Ne yazık ki tesisatlar bu şekilde itina ile yapılmıyor. Büyükçekmece lavabo tıkanıklığı açma işi bu sebeple bu bölgede tercih edilir.

1950’li yıllardan sonra şehirleşme ve apartman kültürü yayılmaya başlayınca, tuvalet ve lavabo tıkanıklığı şikayetleri de başlamıştır. Her binanın bir çukuru olur, toplanan pis su bu çukurda toprak tarafından emilir böylece doğal bir kanalizasyon sistemi kullanılırdı. Ancak şehrin gelişmesi ve konut sayısının artması ile birlikte artık çukurlara yer kalmadığından, kanalizasyon dediğimiz sistem kullanılır hale geldi. Tabi zamanla tıkanmalar, arızalar meydana gelince buna çözüm üretilmek durumunda kalındı. Bunun sonucunda teknoloji ürünü gider tıkanıklığını açan makineler üretildi. En eski yerleşim yerlerinde kullanılmaya başlanan bu makineler, daralmış gider borusunu açmada ve tıkalı tuvaletlerin açılmasında kullanıldı. Büyükçekmece lavabo gideri açma işinin de ilk başladığı yerlerden biri olarak göze çarpar. İstanbul’da ilk yerleşim yerlerinden biri olduğu için, gider boruları çok eskidir. Hatta bazı atık su boruları eski kurşun malzemeden yapılan borulardır. Bu durumdaki borularda, tıkanıklık açmak da çok zor hale gelir.

Lavabo tıkanıklığı problemi çok can sıkıcı bir durumdur. Giderden gelen pis sular midemizi bulandırır. Bir an önce bu durumdan kurtulmak isteriz. Lavobomuzu açtıracağımız firmayı iyi seçmeliyiz. Çünkü boruları kırabilirler ve buda bize yüklü bir masraf olarak geri döner. Öncelikle kameralı cihazlı çalışan bir tesisatçı ustası bulmalıyız. En başta kendimiz açmayı deneyebiliriz. Kimyasallı açıcılarla açım denenmelidir. Ama açıcıya rağmen tıkanıklık açılmadıysa, burada daha büyük bir problem var demektir. Açıcıları kullanırken aşırı kullanımından kaçınmamız gerekir. Fazla kimyasal kullanımı boruları delebilir bunun sonucunda artık tadilattan başka bir seçeneğimiz kalmayabilir. Anadolu tesisat firması size lavabo açma konusunda garanti vermektedir. Açılmayan lavabolardan ücret talep edilmemektedir.

Giderin ya da drenajın tıkanması ve açılması sadece usta için zor bir iş olmakla kalmaz. Sizi de çok zor duruma sokabilir. Özellikle de tuvalet gideri tıkanmış ise… Ama konumuz lavabo tıkanıklığı olduğu için, bu konuya burada değinmeyeceğiz. Lavabo tıkanıklığının çok çeşitli nedenleri olsa da genel neden çoğu zaman özensiz kullanım ya da tedbirsiz kullanımdır. Örneğin katı ve sıvı yağların lavaboya boşaltılması hem doğa için, hem de tesisat sisteminiz için hem çok zararlı ve tıkanmada baş rol oynayan faktörlerden biridir. Sadece buna dikkat ederek bile tesisat sisteminizin ömrünü uzatabilirsiniz. Ya da lavaboda çözünmeyen katı cisimlerin geçmesini engellemek için, süzgeç kullanmak da oldukça basit ve çok etkili bir lavabo tıkanmasını engelleyici bir önlemdir. Ara ara lavabonuzu güvenilir bir yağ çözücü ya da kimyasal ile temizlemek de geniş çaplı olmasa da yüzeysel olarak borularınızı temizler. Bu küçük tedbirler inanın lavabo tıkanıklığını önlemede çok etkili ve önemlidir.
Gider tıkanmaları da iki gruba ayrılır. Lavabo gideri tıkanması ve tuvalet tıkanıklığı olarak ayırdığımız bu işlerde birinde boru ince diğerinde daha geniş olur. Mutfak evyeleri ve el yıkama lavabolarında gider boruları 50’lik denilen çapta döşenir. Bu çap 5 cm’ye tekabül etmektedir. Bu genişlikte bir gider borusu, bulaşık suyu ve el yıkama lavabosundaki suyu çekmeye yeterlidir. Tuvalet giderlerinde ise 100’lük yani 10 cm çapında boru kullanılır. Pis su atıkları için 10 cm çapından daha küçük bir boru kullanılamaz, aksi halde hemen tıkanır. Hatta ana borularda 125’lik ve 150’lik hatlar kullanılır. Fakat boru çapı her zaman geniş olursa, bazı durumlarda bu avantaj bir dezavantaja dönüşebilir. Yerine göre boru çapı ne dar, ne de geniş olmalıdır. Geniş olması halinde pimaşa dökülen su yayılır ve önüne kattığı pisliği sürükleyip götüremez. Bunlar ince detaylardır. İşi ustasına yaptırırsanız içinizde hiç bir kuşkuya yer kalmaz.

Büyükçekmece Lavabo Açan Firmalar

Büyükçekmece lavabo açma servisi ile hizmet veren firmamız, Avrupa teknolojisi cihazlarla kırmadan tıkanıklık açma işlemleri yapmaktadır. Anadolu Tesisat firmasında çalışan cihazlı tesisatçı usta ekibimiz, on yılı aşkın deneyimiyle, eski yeni tesisat demeden en zor lavabo tıkanmalarını bile açmaktadır. Yağlanmadan dolayı tıkanan mutfak lavabolarında dahi Büyükçekmece aletle lavabo açma hizmeti vermenin yanı sıra, jet motorla giderleri yıkayarak tekrar tıkanmasının önüne geçiyoruz. Bu işlemi sadece evlerde değil, yoğun bir şekilde mutfak kullanımı yapılan otel, restoran, kafe gibi işletmelerde de vermekteyiz. Büyükçekmece’de makineyle lavabo açan tesisatçı firma arıyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. En kısa sürede size en yakın ekibimizi yönlendirerek, probleminizi çözüyoruz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>