Kırmadan Tıkalı Boru Açma

İstanbul’da robotla kırmadan son teknoloji ile tıkalı olan tuvalet borusu, lavabo borusu tıkanıklığını açıyoruz. Bu teknikle hiçbir yer kirlenmeden garantili bir şekilde gider tıkanıklığı açılıyor. Lavabo gideri veya mutfak gideri hiç fark etmez her türlü boru tıkanıklığını sorunsuz bir şekilde kırmadan açıyoruz. Tadilat yaparak borulardaki tıkanıklığı açtırdığınız da bir sürü maliyet ödeyerek sıkıntınız gideriliyordu. Ama artık bu işi yapan makineler var sizlere tadilattan daha çok çok ucuza hizmet veriyoruz. Tıkanan tuvalet borularını hiçbir yeri kırmadan kanal açma makineleri sayesinde açıyoruz. Tuvaletin es dediğimiz bölgesinde meydana gelen daralmaları açıyoruz. Tuvaletin giderinden atılan bez veya katı atık maddeler boru ek parçalarına takılır ve tamamen tıkanmaya sebep olur. Fayanslar kırılmadan biz bu borulardaki tıkanmaları açıyoruz. Lavabo borularında yaşanan sıkıntılardan biri tıkanıklık diğeri de koku problemleridir. Eğimsiz lavabo atık su gider borularında yıllarca kullanım sonunda tıkanıklık yaşanır. Genelde ana boru bağlantı yerlerinde ve dirsek dönüşlerinde tıkanmalar meydana gelir. Lavabodan su gitmez. Su geri gelmeye başlar ya da banyo ortasındaki giderden su taşmaya başlar. Lavabo açma servisimiz hiçbir yer kırılmadan tıkanıklığı açar.

İstanbul Banyo Gideri Tıkanıklığı Açma

Banyo gideri denilen yer genelde klozet kenarında bulunan veya banyonun ortasında bulunan süzgeç giderleridir. Görevi banyo yıkandığı zaman veya su baskınlarında banyodaki suyu tahliye etmek için kullanılır. Banyoda boruların birleşme yerlerinden tıkanıklık yaşandığında banyo giderinden su taşması meydana gelir. Robot sistemi denilen kanal açma makineleriyle bu tür tıkanmalar kırılmadan açılmaktadır.

İstanbul Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet içerisine kaçan yabancı maddeler boru içerisinde tıkanıklığa yol açar. Bu tıkanmaları açmak için tıkanıklık açma makineleri ile müdahale yapılmaktadır. Klozeti sökmeden açılabilen giderlerin yanı sıra bazı tıkanmalarda klozet sökülerek yapılır. Çünkü klozet içerisine düşürülen sert bir cisim boruya geçmeden alınmalıdır. Sıkışan cisim makine ile çekilemediğinden klozet sökülerek altında elle çıkarılır.

İstanbul Mutfak Gideri Tıkanıklığı Açma

Mutfak evyelerinde temizlik yaparken yağ ve yemek artıkları mutfak sifonunun içerisinden geçerek gider boruları içerisine gider. Eğer gider borularınız da eğim yoksa borunun içerisinden geçen yağ ve yemek artıkları borunun dibine çöker. Çöken atık maddeler zamanla tortu haline dönüşür ve zamanla suyun geri gelmesine tıkanıklığa sebep olur. Denizli`de görev yapan ekibimiz borularda meydana gelen tıkanmaları robot sistemi ile kırmadan açıyoruz. Kanal açma robotu hiçbir yeri kırmadan evinizi kirletmeden tıkanıklığı açıyoruz. Mutfaklarda boru içine çok sıcak su dökmeyi zararlı buluyoruz eskiden döşenen pvc boruların bazıları kağıt gibi çabuk kırılan malzemelerden oluşuyordu. Mutfak borusunun içine sıcak br suyu sürekli döktüğünüzde borunun kağıt gibi büzüştüğünü görebilirsiniz.

İstanbul Kanal Borusu Tıkanıklığı Açma

İstanbul kanal açma makinesi ile tıkanıklık açıyoruz. Kanal tıkanmalarını son sistem teknoloji ile açıyoruz. Kanal görüntüleme kameraları ile görüntüleme yapıyoruz. 30 metreye kadar kanal borularında görüntüleme yapıyoruz. 300 lük boru çapına kadar görüntüle yapıp görüntü esnasında kanal borusunda probleme rastlanırsa arızanın noktasal yerini tespit edebiliyoruz. Kanal borusunda kırık veya çatlak varsa arızayı kamerada görebiliyoruz. Uzun bir kanal borusunda çökme varsa çökmenin tam olarak nerede meydana geldiğini görebiliyoruz. Yüzeyden tarama yaparak kanal borusunda tespit yapabiliyoruz.

İstanbul Kameralı Tıkanıklık Açma

Görüntülü olarak tıkanıklık açıyoruz. Kameralı tıkanıklık açma servisimiz sizlere son sistem teknoloji ile hizmet etmektedir. Kameralı servisin amacı sık sık tıkanıklık yaşanan bölgelerde borunun içini göstererek orada yaşanan problemi göstermektedir.

İstanbul Kanalizasyon Açma

Gider borularının takip ettiği güzergah üzerinde 10 metre uzunluğu aşan kanalizasyon borularında tıkanıklık görülmektedir. Çok dirsek kullanılan kanalizasyon hatları düzgün eğimin verilmediği taktirde 1 ayda tıkanıklık tekrarlanabilir. Ana kanalizasyon hattına mutfak gideri bağlandıysa biriken yağlar borunuzu tıkanmaya daha müsait bir hale çevirir. Yemek pişirilen veya gıda işiyle uğraşan yemekhanelerde ani yaşanacak tıkanmalara karşı 6 aylık bakımlar halinde kanalizasyon borusunda yıkama yapmak gerekir.

Gider kokusu sorunları içinde bizlerden yardım alabilirsiniz. Binanızın herhangi bir dairesinde yada tüm binada gider kokuları oluşabilir. Tesisatın herhangi bir noktasında yanlış yapılan bir işçilik sonucu bu sorun ortaya çıkar. Kamera sistemlerimizle pimaşlarınız daki sorun tespit edilir. Binada kokuya sebep olabilecek her durum tespit edilir ve buna göre tadilat işleri rapor edilir. Yapılacak olan tadilatın fiyatı verilir ve koku kesilme garantisi vererek tadilat yapılır. Eve yayılan kötü gider kokuları her zaman tesisattan hatasından olmayabilir. Bazen kullanımla da alakalı durumlar söz konusu olmaktadır. Gider kullanımından sonra yeteri kadar su dökülmezse kokuya neden olabilir. Özellikle banyo süzgeçlerinin yapısı itibari ile koku yapması söz konusu olabilir. Koku olayı düşünülerek gider kokusunu önleyecek süzgeç ler kullanılmalıdır. Eğer sık kullanılmayan bir gider varsa kullanılmadığı zamanlarda ağzını tıkayarak kokuya engel olabiliriz.

İstanbul Görüntülü Boru Tıkanıklığı Açma

Pis su boruları için özel olarak üretilen kanal görüntüleme kameraları sayesinde tıkanan boruları açmak tıkanmanın kaynağına inerek sorunu çözmek demektir. Tuvaletlerden atılan peçete ve ıslak mendillerin bazıları su ile temasa geçtiğinde erimez. Kanalizasyona göndermeye çalıştığınız tuvalet kağıtları boru içinde birikerek suyun akış hızını düşürür. Sifona bastığınızda su basınçlı bir şekilde boru içine doğru ilerlemeye başlar. Biriken ıslak mendil parçaları toplanıp bir araya geldiğinde tuvalet kağıdı rulosu gibi suyun tamamen önüne geçerek set oluşturur. Sistematik bir şekilde çalışan boru tıkanıklığı açma firması robotla tıkanıklığı açtıktan sonra mutlaka görüntüleme yapması gerekir. Kovalarla su dökülüp yapılan tıkanıklık testleri bariz bir şekilde amatörlüktür. Robotun gücüyle tıkanmış noktadan geçen helezon yayları borudan çıkardığımızda hemen görüntü almamız gerekir. Tıkalı boruda görüntü almaya çalışmak içi siyah suyla dolu havuzda gözünüzü açmaya benzer. Bu yüzden boruların içi temiz olduğunda görüntü almak daha sağlıklı bir çalışma olacaktır. Görüntü almaya yarayan kameraların resim yada video kayıt özelliği bulunduğundan farklı problemleri saklamanız gerektiğinde bu işlemden yararlanabilirsiniz.

Zeminin kot farkından dolayı toprak altından giden pis su borularında karşılaşılan tıkanmanın başlıca sebebi boru ezilmesidir. Yapısı itibariyle oldukça ağır bir yapıya sahip toprak ve beton borunun üstünü kapatmak için kullanılan genel yapı malzemeleridir. Teknik yöntemleri uygulamadan yapılan alt yapı tesisatlarında boruda bel verme dediğimiz sonucu ortaya çıkarır. Bir metre derinliği aşan bölgelerde zemin giderek oturma yaptığı için boruya uyguladığı baskı da giderek artar. Bu baskıya dayanamayan borularda ya kırılma yada ezilmeler yaşanmaktadır. Bu durumu önlemek için yatay döşenen atık su borusunu ince kum ile beslemeniz gerekir. Bunun sonucunda kanalizasyona gönderilen pis su tuvalet taşından geri tepmeye başlar. Uygulamalarda ki yanlışlıklar ortaya rezalet bir durum çıkarır. Binaların inşaat aşamasında alt yapı tesisatları hassas bir konu olduğu için özen gösterilerek montaj edilmelidir. Atık su projelerinde uyulması gereken bir diğer önemli konu suyun gidiş yönüne doğru yapılması gereken eğim tekniğidir. Ana kolon borularını yatay döşeme sırasında %2 eğim verilerek döşenmesi gerekir. Aşırı fazla eğim yada gereğinden az eğim verilmesi borularda tıkanma problemine yol açar.

3 Comments

 1. Reply

  tesisatcıların kırılmadan acılmaz dedikleri pis su borusunu anadolu tesisatın işini bilen ustaları kırmadan yarım saat gibi kısa sürede etrafa zarar vermeden acıp işlerini tertemiz şekilde yaparak dairemden ayrıldılar
  kırarak acacak olan tesisatcıyı aradıgımda kırmadan tıkanan boruyu actırdıgımı söylediğimde kem küm ederekm tünel bahanesi uydurarak telefonu kapattı yaptıgin işi billmek gercekten güzel

 2. Reply

  onca tesiatcının kırılmadan acılmaz dediği tıkalı olan boruyu anadolu tesisattan gelen ustalar kırmadan tıkalı olan boruyu 15 dakikada acıp
  işlerini tertemiz sekilde bitirdiler
  kırarak acacak olan firmayı arayıp anadolu tesisatın kırmadan tıkalı boruyu actıklarını söylediğimden telefonu yüzüme kapattıklarında anadolu tesisatın gercekten işinin ehli bir fırma oldugunu anladım tesekkür ederim iyi calışmalar dilerim

 3. Reply

  Hizmeti son derece kaliteli bu firmanın tıkalı boruları açma konusunda verdiği bu hizmeti herkese tavsiye ediyorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>