Avcılar Pis Su borusundaki Su Kaçağını Bulan Kameralı Tesisat Ustası

Tesisattaki kaçakların bulunması ve onarımı konusunda uzun yıllardan beri müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız Anadolu Tesisat, her geçen gün bünyesine kattığı yeni ve benzersiz cihazlarıyla, kaliteli tesisat hizmetiyle diğer meslektaşlarına örnek olmaktadır. Pis su borusundaki kaçakları bulmak için farklı yöntem ve cihazlar kullanan tesisat ustası ekibimiz, İstanbul genelindeki pis su borularında hummalı bir çalışma ile beklentilerinizin de üzerinde işçilik yapmaktadır. Avcılar pis su borusundaki su kaçağını bulan kameralı tesisat ustası olarak, İstanbul’un her ilçesinde servis hizmeti vermekteyiz.

Pis su borusu kaçağı oluştuğu zaman alt kattaki duvarlarda renk değişimleri temiz su kaçağına oranla daha fazla oluşmaktadır. Pis koku ve akıntı şeklinde oluşan bu kaçırmalar üst kat giderleri kullandığı anda daha yoğun bir şekilde akıntı oluşmaktadır. Anadolu tesisat firması pis su borusundaki kaçakları kameralı sistemleriyle kırmadan arızalı bölgenin tespitini hızlıca yapmaktadır.

Avcılar’da Pimaş Borularında Kaçak Yapan Yeri Makineyle Kontrol Eden Firma –  Pis Su Kaçakları Nasıl Anlaşılıyor?

Avcılar’da pimaş borularında kaçak yapan yeri makineyle kontrol eden firma olan Anadolu Tesisat’a gelen sorular arasında en çok sorulan, “Pis su kaçakları nasıl anlaşılıyor?” sorusu. Şimdi, uzman ekibimizin kaleme aldığı makale ile bu sorunun cevabını vereceğiz.

Hayatımızda en az bir kez başımıza gelebilecek olan su kaçakları, zaman içerisinde kendini belli edecektir. Kimi zaman duvarda rutubet, kimi zaman damlama ve kimi zamanda parkelerin üstüne çıkan kaçak su, mutlaka uzman bir tesisatçı tarafından yapılması gereken tadilatları içeren arızalardandır. Uzman olmayan her kişinin eline cihaz alması, son derece ürkütücü olsa da ne yazık ki çoğu müşterimiz dili yandıktan sonra tesisatçının iş bilmediğini anlıyor. Kırmadan cihazla pis su kaçağı tespiti yapan Avcılar su tesisatçısı olarak, bu noktada hem bizi takip eden ziyaretçilerimize hem de meslektaş arkadaşlarımıza bu konu hakkında bilgi vermek istedik. Su kaçaklarının anlaşılması konusunda kullanılan her alet %50 oranında size yardımcı olacaktır. Çünkü her cihazın kullanılacağı yer ve tesisat elbette birbirinden farklıdır. Parkelerin altındaki kalın malzemelerden dolayı akustik cihazla ses alamayabiliriz ancak bu sesten kameralı cihazla emin olmadan, yapılan kırma işlemi sonucunda kaçağı bulamayabiliriz. Bu nedenle, parke gibi kalın noktaların altındaki kaçakların tespitini yapmak için, diğer cihazlardan da faydalanmak gerekir. Pis su kaçaklarının anlaşılması konusunda ziyaretçilerimiz aşağıda paylaşacağımız belirtileri okuyabilir, tesisatçı arkadaşlarımız da su kaçağını anlama yolları kısmından faydalanabilir.

Avcılar Pimaş Borularındaki Su Kaçaklarını Cihazla Görüntüleyen Usta – Su Kaçağının Belirtileri Nelerdir?

Avcılar pimaş borularındaki su kaçaklarını cihazla görüntüleyen usta tesisatçı olarak sıkça sorduğunuz bir soru olan “Su kaçağının belirtileri nelerdir?” cevaplıyoruz;

  • Sebepsiz yere su birikintilerine rastlıyorsanız, kaçak şüphesi olabilir.
  • Kötü kokular mevcutsa, pis su atık borusundaki kaçaklar düşünülebilir.
  • Tavandan su damlıyorsa ki her zaman su kaçağı olmayabilir, boru terlemesi de bu belirtiyi verir.
  • Vanaları kapatın ve su saatini izleyin. Dönüyorsa tesisatın bir yerinde kaçak var demektir.
  • Rutubet, ıslak parkeler ve çürüyen süpürgelikler su kaçaklarının en yaygın belirtilerindendir.
  • Su faturalarına baktığınızda, “ben bu kadar fatura gelecek kadar su harcamadım” diyorsanız, yüksek faturaların da su kaçağı belirtisi olduğunu bilmelisiniz.
  • Sıcak su tesisatındaki kaçakların vereceği belirtiler (Kombi su bar göstergesinin sürekli düşmesi ve kombinin ateşleme yaparak suyu ısıtması) gibi bir çok belirtileri sayabiliriz.

Avcılar Temiz Su Tesisatındaki Kaçakları Tespit Eden Servis –  Pis Su Gider Borusundaki Kaçağı Nasıl Anlıyoruz?

Avcılar temiz su tesisatındaki kaçakları tespit eden servis olarak sadece temiz su değil, pis su konusunda da uzmanız. Peki, “Pis su gider borusundaki kaçağı nasıl anlıyoruz?” İşte, cevabı;

Su kaçaklarını bulmak için klasik yöntemler eskide kaldı. Avrupa’da kullanılan su tesisatı cihazları Türkiye’de aktif olarak kullanılıyor. Anadolu Tesisat firması, orijinal ve garantili cihazlar ile tespit ve tadilat işlemlerini yapan bir firmadır. Pis su tesisatındaki kaçağı makineyle bulan Avcılar’daki su tesisat ustası olarak belirtmeliyiz ki, su kaçağını anlamak için sadece cihazı kullanmanın yeterli olmayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, su kaçağı diye üst komşuya sitem edildiğinde, su kaçağı yerine boru terlemesi de çıkabilir.

Su kaçağını anlamak için mutlaka manometre cihazından faydalanıyoruz. Manometre makinesini tesisatın girişine bağlarız ve tesisatı ölçeriz. Değerler aniden düşüyorsa mutlaka kaçak var demektir.  Buna ek olarak; sıcak su mu soğuk su tesisatı mı olduğuna karar verdikten sonra, akustik dinleme cihazı ile o tesisatın borularının nerede olduğunu bulup, dinliyoruz. Avcılar pimaş borularında sızıntı yapan yeri kamerayla gören tesisatçı ekibimiz, pis su borularına kamera gönderir ve sorunu saptar. Değişmesi gereken atık su boruları değişir ve yeniden teste tabi tutulur. Kaçak pis su tesisatından olabileceği gibi, temiz su tesisatından da kaynaklanıyor olabilir. Bu noktada, manometre deki sese göre karar verip hemen kırma işlemine geçmeden önce parke gibi ürünlerin ses geçirmez olduğunu ve sizi yanıltabileceğini unutmayın. Anadolu Tesisat olarak, parke altındaki su kaçaklarını cihazla bulurken, önce akustik ile dinleriz ve yetersiz kalacağını anladığımız da termal kameralarımız ile boruları görüntüleriz. Kameralı cihazımız bize tesisattaki kaçağın yerini tam olarak verir ve bunu kırmızı renkte gösterir. Bu nedenle, tesisat firması olarak mutlaka su kaçağı cihazlarını alırken termal kamerayı da satın almanızı öneriyoruz. Termal kamerada gördüğümüz noktayı işaretleyerek, çevreyi güvenlik altına alarak kırma işlemini yapıyoruz. Hem pis su borularında hem de temiz su borusundaki kaçağı bulma başarı oranı bu şekilde %100 dolaylarında olabilir. Su kaçağını bulduğumuz noktada gerekli malzemeleri kullanarak tamiratını yaparak, tesisatı yeniden kaçak yapıp yapmadığı konusunda ölçüyoruz. Tesisatta kaçak yoksa tamiratı sona erdiriyoruz.

Pis suların damlamasından dolayı komşularınızla aranız mı açıldı? Tesisatçı çağırdınız ancak su kaçıran yeri bulamadı mı? Güvenilir bir tesisatçı mı arıyorsunuz? Anadolu Tesisat’ın sunacağı garantili hizmet ile tüm endişelerinizin yerini su kaçağından kurtulmanın mutluluğu alabilir. Avcılar pis su borusundaki su kaçağını bulan kameralı tesisat ustası ihtiyaçlarınız için, sitemizdeki iletişim numaralarından bizi her zaman arayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>