Demir Boru Su Kaçağı Bulma

Demir boru su kaçağı bulma sistemleri eski demir borularınızı değiştirmeye gerek var mı arızanın tespitini yaparak buna karar vermenizi sağlıyor. Demir boru su kaçağını Anadolu Tesisat olarak kameralı makineyle noktasal olarak su kaçağı bulma imkanına sahibiz. Bu işlem sırasında herhangi bir kırma dökme yapılmamaktadır.

Demir borularda su kaçağı tespiti yapılırsa da eğer boru çürümüşse tamiri mümkün değildir.
Bu durumlarda yeniden tesisat döşenmesini tavsiye etmekteyiz. Çoğu müşterilerimiz borularının demir mi plastik mi olduğunu bilmemektedir,çünkü borular fayans altında oldukları için boru tipini bilmek pek mümkün olmamaktadır.
Demir boru su kaçağı tespiti yapan ustalarımız demir borularınız da tamiri mümkün olan yerlerde onarımı gerçekleştirmektedir. Probleminizi mutlaka çözüme kavuşturacak cihazlarımız,ustalarımız ve ekipmanlarımız mevcuttur.

     

Nasıl midemiz ağrıdığında doktora gidiyor ve doktor bizden endoskopi istiyor ve endoskopi sonucunda neden midemizin ağrıdığını bize söylüyor ve ne yapmamız gerektiğini bize açıklayıp ona göre ilaç yazıyorsa, bizde demir boru su kaçağını bulmak için evinizi kırmadan kameralı makinelerle noktasal olarak tespiti yapılmaktadır. Son yıllarda sektörde önemli firmalar tarafından kullanılan bu cihazlar demir boruların tamamının değişmesi gerekiyor mu bunu görmemizi sağladı. Bu borular 30 yılı aşınca çürümüş halde kaçırmaya başlarlar. Ancak bazı borular sadece tek noktadan sızdırır ve çürüğü de yoktur. Böyle bir durumda boruyu değişmek yerine sadece su sızdıran yeri değişiriz. Böylece sizi  de 10 katı maliyetten kurtarmış oluruz.
Genelde demir boru su kaçağı bulmak için gelen ekiplerimiz tarafından ne yapmanız gerektiği konusunda size bilgi verilmektedir. Demir boru su kaçağı bulma işleminden sonra verilen onarım fiyatı kabul edildiği takdirde gönderdiğimiz onarım ekipleriyle  evinize fazla zarar verilmeden (fazla kırma dökme yapılmadan) onarımı yapılmaktadır. Kırma dökme sadece tespiti yapılan yerde olur. Oda sadece 1-2 seramik kırılarak yapılır. Kendi alanlarında profesyonel olan ekiplerimiz probleminizi kökünden çözmeden ev ve iş yerinizden ayrılmamaktadırlar.
Ev ve iş yerlerinde meydana gelmiş demir boru su kaçağı bulma işlemi için Anadolu Tesisat Demir Boru Su Kaçağı servisimizi arayarak probleminizi kökünden çözelim.


Su borularında var olan kaçakları bulabilmek için yapılan ve kullanılan cihazlar için en ayırt edici belirleyici unsur kaçağın sebebiyet olduğu su sesleridir.Buna bağlı olarak da kaçağın oluştuğu yerden sızan suyun çıkardığı ses ve akışı sebebi ile oluşan bir frekans vardır.Bu frekansların dinlenmesi kaçağın bulunması için önemlidir.Frekans aralığını etkileyen bazı özel durumları şöyle sayabiliriz:
Borudaki su basıncı
Boru çapı
Toprak tipi ve yoğunluğu
Borunun üzerindeki toprak derinliği
Bunlara bağlı olarak kaçak sesinin yüksekliği ve yoğunluğu borunun içindeki su sesi ile doğru orantılı olur.Demir şebeke ve benzeri malzemeden yapılmış borularda oluşan su kaçaklarında su sızıntı sesleri pvc yani plastik borulara oranla daha yüksek olduğundan oluşan frekans daha kolay fark edilebilir.Bu sebeple kaçakta su sızıntısının oluştuğu boru tipi ile ilgili bilgi daha önemli hale gelir.Tabi yine burada boru çaplarının büyüklüğüne bağlı olarak da oluşan ses yayılması hızı artıp azalabilir.Özetle kaçağın oluştuğu boruların tipi kaçağın bulunmasında hem önemli hem de belirleyici bir unsurdur.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>