En Kaliteli Kombi Markası

SAĞLAM-KOMBİ
Herhangi bir konuda ihtiyaç hasıl olduğunda, önceleri yapılan ilk şey ya hemen bu konuda güvendiğimiz birine danışmak ya da eşe dosta sormaktı. Zaman değiştikçe alışkanlıklar da değişti. Artık en yakın dostumuz Google ya da diğer arama motorları. Sonuç itibari ile forumlardaki insanların deneyimlerini paylaştıkları mecraları takip ederek, onlara danışıyoruz. Bizde web sitemizde sizinle deneyimlerimizi bu sebeple paylaşıyoruz. Bize en çok sorulan sorular arasında en kaliteli kombi markası ya da en sağlam kombi markası hangisi, yer alıyor.

Kombi seçmek bir evi alırken ya da kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus diyebiliriz. Çünkü evde kullanacağınız kombi, harcamalarınızı direkt olarak etkilen bir gider kalemidir. Enerji dostu kombi sizin yükünüzü azaltırken, gaz canavarı kombiler ay sonu bütçenizi derinden sarsabilir. O sebeple en kaliteli kombiyi almak bir lüks değil, oldukça akıllı bir yatırımdır. Çünkü bu durumda sizin için önemli olan aldığınız kombiye ödediğiniz miktar değil, uzun vadede size ucuza gelecek olmasıdır. Size bu durumu anlatabilecek somut bir örnek verelim. Hatırlar mısınız bir dönem çok uygun fiyatlara alınan yazıcılar vardı. Hatırladığım kadarı ile kaliteli yazıcılar 250TL civarında iken bu yazıcılar 100-150 TL aralığındaydı ve bir çok kişi de o dönem bu yazıcılardan aldı. Sonrasında alanlar oldukça büyük bir sürpriz yaşadı. Çünkü aldığınız yazıcının kartuşu bittiğinde yapısından dolayı doldurma imkanınız yok ve yeni kartuşların tamamı 120 TL. Şaka gibi değil mi, cihaza ödediğiniz ücreti her seferinde yeniden ödemeniz gerekiyor. E nerede kaldı ucuzluk, tasarruf? İşte az yakan kombide buna benzer, en pahalı kombi elbette en iyisidir demiyoruz ama çok ucuz bir kombide de benzer durumu yaşama oranınız oldukça yüksek. Öncelikle bu tarz kombiler çok daha yüksek faturalara sebep olmalarına rağmen, ısınma verimlilikleri düşüktür. Ayrıca arıza durumunda teknik servis ağının yaygınlığı ve kalite hizmeti de çok büyük önem arz eder. Bir de üstüne garantiyle ilgili sıkıntılar eklendi mi, astarı yüzünden daha pahalıya gelecekti. İyi ısıtan kombi hangisi derseniz, bunun cevabı da bambaşka bir konu. Ama size piyasada var olan ve genel itibari ile güvenebileceğiniz bir kaç kombi markası olarak Buderus, Eca, Vaillant ve Türk markası olarak Demirdöküm diyebiliriz.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kombiler; Yoğuşmalı, Hermatik, Bacalı olmak üzere 3 farklı tiptedir. Kombi alırken en iyi kombi hangisi diye sormadan önce dikkat edilmesi gereken adımlar mevcuttur.

  • Kombi markası araştırılırken yeterli teknik servis ve yedek parçası bulunabilecek kombiler tercih edilmelidir.
  • Kombi markasına göre garanti şartları TSE, CE ve ISO 9002 sertifikalarına dikkat edin.
  • Kombi almadan önce mutlaka ısı hesabı baca analizi gibi tam bir mühendislik hesabı yaptırın.
  • Dairenizin ısı yalıtımına, kaçıncı katta olduğuna ve cephesine baktıktan sonra metrekaresini de hesaba ekleyin.
  • Sessiz çalışan kombi hangisi diye araştırma yaparak tercihinizin sessiz kombiden yana kullanın.
  • Kombi seçiminin yanında peteklerinizin ve tesisatınızın da kaliteli olmasına dikkat edin.

Anadolu Tesisat, ısıtma sistemlerindeki arızalarda hizmet verdiği gibi ısıtma tesisatı bakımı da alabileceğiniz bir firmadır. Çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>