Alttan Isıtma Tesisat Temizliği

Alttan ısıtma tesisat bakımı yapan bir şirket olarak bu işte maalesef doğru uygulamanın çok az yapıldığını görüyoruz. Alttan ısıtma tesisat temizliği doğru olarak yapılması için uygun makine ve gerekiyorsa kimyasal bulundurulmalıdır. Anadolu Tesisat olarak Alttan Tesisat Temizliğini yerden ısıtma makinesiyle ve kimyasal ilaç yardımıyla temizliyoruz.
Evinizin yerden ısıtma tesisat temizliği için makinenin bir noktadan bağlanması gerekir. İçinde yaşayan biri olduğunda, bir evden çivi bile sökmek problemdir. Alttan ısıtma olan bir ev için makineyi sisteme bağlamak daha zordur. Kollektörden veya kombi altından bağlantı yapmak gerekir. Kollektörlere bağlanan makine yardımıyla ve kimyasal ilaç ile yapılan temizlik en faydalısı olacaktır. Alttan Isıtma Tesisat Temizliği yapılmadığı takdirde tesisatınız zamanla bakteri üretmeye başlar ve tesisatınızın düzgün ısıtmamasına neden olmaktadır. Isıtma sistemindeki temel prensip hızdır. Su ne kadar kolay ve hızlı devir daim olursa o kadar iyi ve ekonomik ısınma sağlanmış olur. Kalorifer sistemi temizlenmediği zaman devir daim yavaşlar çünkü su kirlenir. Kirli su katılaşır, kıvamı yoğunlaştığından sistemde rahat ve hızlı dolaşamaz. Yani temel prensibimiz olan hızı kaybeder. Bunun için zamanı geldiğinde alttan ısıtma tesisat temizliğini geç kalmadan yaptırmalısınız. Yaptırmazsanız sisteminiz eskiden olduğu kadar verimli çalışmaz. Sonuç faturaya da yansıyınca zaten ister istemez konuyla ilgilenmek zorunda kalırsınız.

Yerden ısıtma tesisat temizliğinin 2 yılda bir kere yapılmasının tavsiye ediyoruz. Çünkü bu sistem diğer petekli sistemler gibi olmayıp daha kısa sürede tıkanmalar meydana gelecektir. Boru içerisinde biriken tortular borunun dibine çökerek suyun akış hızını yavaşlatacaktır bu da suyu soğutacağı için ısınma verimi düşecektir. Sıcaklık derecesini yükseltsenizde istediğiniz verimi alamazsınız. Tesisat temizliği çoğu kişiye gereksiz gelsede sistemin içerisini görebilseler bu düzenin doğru bir şekilde ilerleyebilmesi için temizliğin şart olduğunu anlayacaklardır.

     

Alttan ısıtma tesisat temizliğinizi yapmadığınız takdirde kış aylarına gireceğimiz zaman hele o soğuk kış günlerinde soğuğa maruz kalmanız olası bir durum haline gelir. Çünkü sonuçlarını bilerek bu duruma geliriz. Ülkemizde çok kullanılmayan yerden ısıtma sistemi temizliği de çok bilinmez. Yani sistemin bilinmemesi zaten yıkama işini de doğal olarak bilinmez hale getiriyor. Ancak bu sistemi yaptıranda araştırmacı bir kişi olduğundan bakımlarının nasıl yapıldığını da merak eder. İnternetten yapılan araştırma sonucu firmamızdan yardım alan bir çok müşterimiz oldu. Sizde bizi arayın sorunun sebebini ve çözümünü sağlayalım.
Alttan ısıtma tesisat temizliği için İstanbul Tesisat Alttan Isıtma Tesisat Temizliği servisimizi arayabilirisiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>