Tuvaletin Borusu Patladı

Evlerdeki tesisat boruları tuvalet ve banyolarda seramik altından döşendiği için göz ile görünmesi imkansızdır. Fayansların altından döşenen tuvaletin borusu patladığında yerini bulmak için cihaz kullanılır. Tahliye ve temiz su borularından oluşan su tesisatını kırmadan tamir etmek bazı zamanlarda mümkündür. Evinize gelen su kaçak şirketinin elemanları cihazın gösterdiği yerde detaylı bir incelemeden sonra, tadilatı minimize ederek patlayan noktanın yerini tamir eder. Tek seramikle tamir yapıldığında, çok şanslısınız demektir. Bazen de hiç fayans kırılmadan sızdıran borunun tamirini yapabiliyoruz. Evinizin tesisatında yapılan son değişiklikler, bizim için önemlidir. Bizden önceki tesisatçı ustanın yaptığı basit bir hata, alt kata su akmasına sebep olabilir. Komşunuzun tuvaletinin tavanından son bir kaç gündür su damlamaya başladıysa muhtemelen kaçak, temiz su boruların dadır.

Patlak Tuvalet Borusu Tamiri

En çok tadilat ve tamir gerektiren ev içi sistemlerin başında tesisat geliyor. Çünkü ısınma, su kullanımı ve kullanılan suyun tahliyesi gibi bir çok işlem, tesisat sistemi tarafından yürütülüyor. Hatırlar mısınız, bir boru reklamı vardı orada usta ev sahibine; evin tesisat sistemi damarlarımıza, kombi de kalbe benzer, demişti.Bu benzetme o zaman da çok hoşuma gitmişti. Tıpkı tesisat sistemi dolaşım sistemimize benziyor, patlayan tuvalet borusu, sızdıran borular ya da kireçten tıkanmış tesisat… Tıpkı bizim gibi değil mi? Doktorlar tıkanmış bir damar için anjiyo yapıyorlar ya, işte bizimki de o misal tesisatın anjiyosu.

Tüm bunlar bir yana farklı farklı tesisat sorunları olsa da bizim hep en üzüldüğümüz tuvaletin borusu patladı ne olur hemen bir usta gönderin diyen müşterilerimiz. Çünkü kirli gider borusunda patlama ya da tuvalet tahliye borusunda tıkanıklık yaşanabilecek en kötü tesisat senaryosu. Gerçi tıkanıklık taşmamış ise eğer bizim kolayca çözüme kavuşturup halledeceğimiz bir durumdur. Fakat boruları sıkışmış bir tuvalet ya da tıkanıp taşmış tuvalet ev sahibi için korkunç bir durumdur. Çünkü biz olay yerine gitsek bile, artık geçmişe dönük yapılacak bir şey kalmamış oluyor. Artık sadece gideri patlayan tuvaletin tekrar taşmasını ya da tıkanmasını önleyebiliriz. Ama maalesef taşan tuvalet borusu patladı ise ev sahibini uzun ve yorucu bir maraton bekliyor demektir. Ayrıca bu oluşan kirliliği temizlemek için bir de sağlam mide gerekiyor. Bir tuvalet tıkanıp taştığında, bu yalnızca iş gücü külfeti değil, beraberinde oldukça ciddi maddi bir yük de getiriyor. Ortaya çıkan bazı durumlarda, taşan tuvalet bir çok eşyanın yenilenmesine bile neden olabiliyor. Üstelikte bazen bu siz evde yokken bile olabiliyor. İşte bu senaryonun sonu felaket oluyor. Nadiren de olsa komşular tarafından fark edilip, tatildeyken telefonla aranıp tuvalet borusu patladı denerek tatilini yarım bırakıp geriye döndüklerinde kabus ile karşılaşan müşterilerimiz de oluyor. Böyle bir durumda hemen musluklar kapatılmalı, apartman sakinleri su kullanma konusunda uyarılmalı ve profesyonel yardım gelinceye kadar bilinçsizce bir şey yapılmamalıdır. Sonrasında gelen ustanızdan konu ile ilgili bilgi alarak, bir daha gider borusu patlaması yaşanmasın diye alınabilecek önlemler öğrenilip, ona göre gerekli tedbirler alınmalıdır.

Tuvalet boruları taşma yapmadan önce de bizi uyarabiliyor aslında. Zamanla suyu daha yavaş çekmeye başlıyor ve su geri gelip tekrar gidere gidebiliyor. Buda yine tesisatta bir problem olduğunu gösteriyor.
İleride tuvaletin taşma yapmasını istemiyorsanız önceden önlem alıp kamera ile görüntüleme yaptırabilirsiniz.
Bu konuda Anadolu tesisat sizi çözümü ulaştırır. Servis personeli arkadaşlarımız tespit cihazları ile gelip gideri görüntüleyip boruların içerisinde ne olduğunu,neden ağır çektiği,konusunda sizi aydınlatabilir. İleride taşma yaparmı bu konularda da sizi bilgilendirip yapılması gereken bir tamir var ise size ayrıntılı bir şekilde bilgisini verirler.

Tuvalet Borusu Patladı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet borusu patladığında yapılacak adımları sizin için listeledik.

  • Tuvalet kullanımına son verilmeli.
  • Üst kattaki komşuları tuvaleti ya da diğer gider borularını kullanmamaları konusunda uyarmalı.
  • Patlak tuvalet borusunu tamir eden usta çağırılmalıdır.

Anadolu Tesisat, patlayan tuvalet borularını kırmadan tamir etmek için kullanılabilecek tüm teknolojik cihazlara sahiptir. Firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı felsefe olarak benimsediğinden en az masrafla patlayan tuvaletin tamiri hususunda size destek olmayı hedefler. Patlak tuvalet borusu nasıl tamir edilir, diye soracak olursanız, tuvaletin tıkanıp taşmasına neden olan her ne ise tuvalet açan makineler kullanılarak temizlenir. Tuvalet borusunu görüntüleme işlemi için gider borusu görüntüleyen kamera kullanarak tıkanıklığın açıldığı teyit edilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>